www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tehtnica

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2009 9:37 pm    Naslov sporočila:  Tehtnica Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Rad bi naredil tehtnico za tehtanje vedr. Ta vedra se s pomočjo dozatorja polnijo preko ventila,ki bi ga ta tehnica krmilila. Pač zamislil sem si takole: Uporabnik nastavi "TARO",tako da položi vedro na tehnico,pritisne gumb TARA in odmakne vedro. Potem postavi vedro nazaj in tehnica da avtomatsko signal na ventil in ga odpre. Še prej pa bi seveda nastavil neto maso,ki bi jo opravljal z tipkami,ta masa bi se pa prikazovala na LED displayu. Ko doseže željeno maso,tehnica avtomatsko zapre ventil,in vedro odstrani stran,uporabnik da spet prazno vedro in tehnica meri 0Kg (tara) in s tem dobi signal,da odpre tisti ventil .

Platformo imam,prav tako "load cell" od proizvajalca laumas. Točno imam tole "load cell" . Gledam sem tudi krmilnike in imajo narejeno tako,da ima kot za analogni del uporabljen "Bridge Transducer ADC" AD7730 od Analog Devices. Load cell je dejansko uporovni mostič,s katerim merimo premik oz. raztezanje tistega kosa aluminija,merimo napetost. Ok hardware ne bo problem,zatakne se v programi. Ali je že kdo delal kaj podobnega? Konkretno z ad7730 ter SPI komunikacijo? Koker sem gledal datasheet komunikacija ni zakomplicirana,našel sem tudi primere kode ter tudi samo vezavo le tega. Prosim za nasvete in ideje.

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2009 10:03 pm    Naslov sporočila:  Re: Tehtnica Odgovori s citatom

dkone je napisal/a:
Ok hardware ne bo problem,zatakne se v programi. Ali je že kdo delal kaj podobnega?


Kje se ti zatakne "v programi" ?

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2009 10:22 pm    Naslov sporočila:  Re: Tehtnica Odgovori s citatom

Sokrat je napisal/a:
dkone je napisal/a:
Ok hardware ne bo problem,zatakne se v programi. Ali je že kdo delal kaj podobnega?


Kje se ti zatakne "v programi" ?


Sicer zadeva je zaenkrat v glavni. Sprašujem samo,če je kdo kaj delal podobnega in bi svetoval. Nisem še toliko v programiranju,zato imam kar probleme,vse to skupaj spraviti v en delujoč algoritem,ki je bistvo celoten sistem tehtnice.

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2009 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Algoritem je:

preberi vrednost -> ukrepaj glede na odcitano vrednost -> skoci na zacetek

Vmes lahko preverjas tipko in ustrezano ukrepas, ce je pritisnjena, ali pa to pocne asinhrono z glavno zanko ISR.

Tukaj res ni za izumiti - program je ebnostavni del, hardver je precej bolj problematicen (zaradi manjhnih signalov, ki jih daje tak senzor od sebe).

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2009 7:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

JAz za pretvornik uporabljam tole. Le tako imam na izhodu lep filtriran signal (0-10V), brez motenj. Je pa stvar kar draga.

LAhko uporabiš tudi kaj takega: Pretvornik ima vhod -10 do 70mV, drugače je pa namenjen priklopu termoelementov. Izhod 4-20mA. zastopnik
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 19, 2009 2:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sokrat je napisal/a:
Algoritem je:

preberi vrednost -> ukrepaj glede na odcitano vrednost -> skoci na zacetek

Vmes lahko preverjas tipko in ustrezano ukrepas, ce je pritisnjena, ali pa to pocne asinhrono z glavno zanko ISR.

Tukaj res ni za izumiti - program je ebnostavni del, hardver je precej bolj problematicen (zaradi manjhnih signalov, ki jih daje tak senzor od sebe).


Sokrat hvala za objasnitev algoritma. Sicer imam doma krmilnik(od Laumas),kjer že vsebuje tisti ad7730,koker sem gledal ima narejene filtre z kondezatorji,tri pini(data) grejo pa naprej na procesor(HC11 Surprised ). Vem,da to ni nobena znanost,ampak za mene velik zalogaj. Bom pa po izpitih(konec Junija),probal nekaj skup "spacati".

poule je napisal/a:
JAz za pretvornik uporabljam tole. Le tako imam na izhodu lep filtriran signal (0-10V), brez motenj. Je pa stvar kar draga.

LAhko uporabiš tudi kaj takega: Pretvornik ima vhod -10 do 70mV, drugače je pa namenjen priklopu termoelementov. Izhod 4-20mA. zastopnik


Poule hvala za linke. Sam sem že nekaj gledal na pletni strani "load cell-a",razne pretvornike,kjer dobim napetostno ali tokovno zanko. Glede na ceno,je vseeno cenejši ad7730 kot pa že narejen pretvornik,razno če se spustim v samo gradnjo teka pretvornika. A so načrti dostopni?

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.51
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 11, 2010 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da si sposodim temo.

Kako se običajno povežejo tri tehtalne celice (Load cell). Vse tri so na enem rezervoarju z tremi nogami, zanima me teža rezervoarja. Je treba vsako posebej pretvoriti in ovrednotiti, ali pa se lahko izvede tudi kaka vezava, vsporedno - zaporedno ...

_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.10
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 11, 2010 12:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lahko jih vežeš paralelno in nato odčitavaš vrednost....
_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 11, 2010 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aljoš je napisal/a:
lahko jih vežeš paralelno in nato odčitavaš vrednost....

Siemens prodaja v te namene "Junction box", v katerem je narejeno točno to. Paralelna vezava celic z možnostjo, da posamezne celice odklopiš z mostički. To pride prav, če tisto kar tehtaš, stoji na štirih celicah, da nastaviš konstrukcijo tako da so enako obremenjene.
Za zajem signala pa sem navadno uporabil siemensov modul siwarex

_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
martini
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 02 Jan 2020 15:02
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.02
Kraj: Lubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 04, 2020 3:50 pm    Naslov sporočila:  HX711 Odgovori s citatom

Zdravo,

Tole temo sem potegnil iz globin.

Zanima me,če kdo ve, kje bi lahko pri nas kupil ADC HX711?

Potreboval bi ga v naslednjem tednu, in so mi zato kitajci prepozni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 04, 2020 5:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na ZS mi pošlji tvoj naslov. Imam 1 kos. Lahko pošljem v ponedeljek.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group