www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vremenska postaja kako zajeti podatke?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 10:48 am    Naslov sporočila:  Vremenska postaja kako zajeti podatke? Odgovori s citatom

Imam Wh4000 vremensko postajo.
Postaja je preko wifi-ja povezana v svet. Podatke pošilja na vremenski strežnik wunderground.com
Namenski PC softver je precej tog in ne omogoča samodejnega izvoza podatkov. Ima kdo idejo kako ugotoviti kako PC-softwer in postaja komunicirata oz. kako bi lahko prestregel podakte, ki jih postaja pošilja v svet?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.17
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 12:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo pozdravljen,

Program Wireshark je odličen pripomoček za mrežne stvari.
Če ga namestiš na PC kjer je aplikacija s katero komunicira boš lahlko sfiltriral promet(glede na IP naslov naprimer) in videl kaj točno se pošilja med vremensko postajo in aplikacijo.

Če ni hudo zakomplicirano in zakodirano bi se mogoče dalo ugotovit kako so podatki zapakirani.
Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo,
zakaj nebi podatke vzel s spletne strani namesto s postaje?
https://stackoverflow.com/questions/58342525/how-to-extract-data-from-weather-underground-wunderground-into-csv-files
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 12:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Edvard hvala.
Pomoje podatki niso posebej kodirani.
PC program verjetno postaji pošlje nek "zahtevek" Le ta mu potem po moje "vsuje" vse podakte. Sklepam po tem, ker ob startu programa program ponudi okno z IP-jem računalnika. Par sekund po zagonu pa priletijo vsi online podatki.

Vlado,
Hvala za povezavo. Bom poskusil najprej prvo. Raje ne bi bil odvisen od spleta. Če ne bo šlo bom probal to.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 6:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si lahko s tem kaj pomagaš?

https://github.com/vigne/mqtt-weatherstation

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Avg 2004 11:31
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.56
Kraj: Vuhred JN76OO

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 6:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:


Vlado,
Hvala za povezavo. Bom poskusil najprej prvo. Raje ne bi bil odvisen od spleta. Če ne bo šlo bom probal to.

Nisi pogledal kaj ti predlaga Vlado, da pobiraš podatke, od tam kamor jih sedaj že pošiljaš direktno z vremenske postaje, morda bi se pa dalo to uporabit, nisem se spuščal v podrobnosti, v kolikor ne bo šlo drugače je za premislit.

_________________
Cheerio baj frm S58S Robert !
http://www.kapunar.eu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.09

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robertos...

Postaja se preko wifi piveže na PC z neznanim protokolom. Od tu dalje pa je dokumentirano, kako poslati vremenske podatke na WU in kako jih pobrati nazaj. Silvo bi pa rad mimo tega direktno "govoril" s postajo.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robertos je napisal/a:
Silvo je napisal/a:


Vlado,
Hvala za povezavo. Bom poskusil najprej prvo. Raje ne bi bil odvisen od spleta. Če ne bo šlo bom probal to.

Nisi pogledal kaj ti predlaga Vlado, da pobiraš podatke, od tam kamor jih sedaj že pošiljaš direktno z vremenske postaje, morda bi se pa dalo to uporabit, nisem se spuščal v podrobnosti, v kolikor ne bo šlo drugače je za premislit.


Sem pogledal. Še več sem že spisal aplikacijo, ki podatke "pobira" s spleta in prikazuje. Sem probal tudi program, ki mi ga je predlagal Edvard. Program je sila zanimiv in uporaben. Zadevo preizkušam.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
robertos...

Postaja se preko wifi piveže na PC z neznanim protokolom. Od tu dalje pa je dokumentirano, kako poslati vremenske podatke na WU in kako jih pobrati nazaj. Silvo bi pa rad mimo tega direktno "govoril" s postajo.


Točno to.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo,
zdaj sem bral navodila za to postajo.
Senzorji pošiljajo podatke prek RF (verjetno 433MHz :Frequency: 433/868/915MHz(optional, 915MHZ is for North America)), podatke na mrežo pa posreduje notranja enota.
Če bi rad imel podatke s senzorjev, potem obstaja možnost da jih bereš prek kašnega RF sprejemnika.
Jaz sem pred kratkim nabavil postajo iz Lidla in sem našel program za Atmel M2560 ki zna dekodirati podatke iz večine vremenskih postaj.
Prebrano in dekodirano posreduje na serijski port.
Moram poiskati kam sem si tole shranil in če te bo zanimalo ti pošljem.
Tudi sam nameravam svojo postajo postaviti na oddaljno lokacijo in podatke posredovati na obstoječi Domoti ki dela na RPi-ju.
Silvo, na enem mestu sem našel podatek da je v notranji enoti ESP, poskusi odptreti notranjo enoto, mogoče do podakov prideš na ta način, ESP naj bi dobil podatke od postaje na RX pinu.
LP


Nazadnje urejal/a Vlado Tor Jan 14, 2020 9:45 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 9:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj pravzaprav potrebujem podatke.
Na naši lokacija lokalnega ra društva teče en rasberry na katerega nekateri člani pošiljamo vremenske podatke. Na lokaciji smo imeli WH2080 ki pa je po par letih odpovedala. Prav tako je odpovedala postaja, ki sem jo imel sam postavljeno doma. Sedaj smo za lokacijo nabavili novo postajo. Posodobili bomo tudi strojno opremo. Sedaj malo tipamo kako se tega lotiti. Za društvo smo nabavili WH4000 prav tako sem eno nabavil zase. Stare postaje so imele USB -serijska komunikacija. Podatke smo zajemali in pripravljali s Cumulusom. Zal ta postaja Cumulusa ne podpira.
Zato iščem varianto kako najbolj enostavno priti do podatkov. Kot sem že napisal vladotov predlog sem že realiziral. Zadevo sedaj tesiram. Mislim, da bo kar ok.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.34
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 3:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Program WeeWX ( http://www.weewx.com/hardware.html ) kot kaže zna delati s to postajo. Morda pogledaš v tej smeri.

Za branje senzorjev, ki uporabljajo 433MHz, pa tudi obstaja kopica programov za zajemanje podatkov preko SDR. Jaz imam eno Lidl-ovo postajo, ki meri samo temperature. Za prikaz na računalniku zajemam podatke preko Realtek USB DVB-T ključka in aplikacije rtl_433.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 5:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Peter,
To je bilo tudi namen porabiti. A izgleda, da podpira le postajo z USB priljučkom. Sicer naj bi šlo to izvesti tudi z nekim prestrezanjem podatkov.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group