www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Microsoft Lumia, konec podpore
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 27, 2020 1:13 pm    Naslov sporočila:  Microsoft Lumia, konec podpore Odgovori s citatom

Malo sem se začel spraševati za kaj naenkrat ne morem več v "Trgovino" za aplikacije, igre, z Microsoft Lumio 640XL (ženino) in mojo Nokia Lumia 635.

Konec je z podporo Windows 10 Mobile: (od 10.12.2019)

Lopovska posla, telefoni niso stari, še vedno imajo prvo baterijo katere zdržijo kot nove

In tako sem "prisilno" šel iskat telefon z Androidom za sebe, in sem se odločil za Huawei P30 lite.
Malo se še lovim, ker je komaj dva dni kako se z njim matram, imam pa dobre občutke da bi to znal biti še kar dober telefon, seveda ko ga obvladam tako kot Lumio (Windows Mobile).

Celo sem razmišljal o pisanju pritožbe na "Zvezo potrošnikov" pa ko sem prebral tisto sra*nje na linku sem ugotovil da je brez veze zapravljati čas.
Telefoni so kupljeni v Sloveniji, pri naših trgovcih.

Firma Gorenje je dolžna za svoje izdelke zagotoviti 7 let rezervne dele (za nekatere izdelke celo 10 let), Microsoft pa kar ukine podporo brez prejšnjih najav in vprašanje je ali je to zakonito?
Softwer za Lumio je kot rezervni del pralnega stroja brez katerega ne dela če je pokvarjen.

Upam da Microsoft čim prej dokončno propade, pa bomo na osebne računalnike nalagali nekaj drugega, Linux...mogoče kakšno distribucijo "Androida" kot je na tablicah.

Sedaj mi je bolj jasno za kaj so aretirali v Kanadi direktorico Huawea.
Ni se hotela podrediti (prodati) kavbojem.

Razmišljal sem tudi o tem: kako na te telefone naložiti Android.
Našel sem na spletu da je to "misija nemogoče", ker je ROM zaklenjen, nedostopen.

In tako bom imel "muzejsko zbirko" povečano za tri pametna telefona: Nokio Lumio 530, Nokio Lumio 635, ter Microsoft Lumio 640XL.

(Začel sem z "Regljo" GA628...zbiram samo "družinske" telefone.)

Bill Gates uporablja tudi mobilni telefon na platformi Android
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
romascenko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2018 14:20
Prispevkov: 140
Aktiv.: 1.97
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 28, 2020 9:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko pa poizkusiš s prijavo stvarne napake - telefon ne omogoča osnovnih funkcij - kar jih dejansko ne , ker ko si ti telefon kupil je ta osnovna funkcija delovala sedaj ne deluje več. Nimaš kaj izgubiti lahko samo pridobiš nazaj nakupno ceno svojih aparatov...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 28, 2020 10:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

romascenko je napisal/a:
Lahko pa poizkusiš s prijavo stvarne napake - telefon ne omogoča osnovnih funkcij - kar jih dejansko ne , ker ko si ti telefon kupil je ta osnovna funkcija delovala sedaj ne deluje več.


To drži.
Lahko pa samo izgubljam čas in živce.
Ni Microsoft zaj*bal samo mene ampak milijone uporabnikov po svetu, ogromno uporabnikov tudi v Sloveniji (s pomočjo trgovcev kateri so veselo prodajali telefone z operacijskim sistemom Windovs Mobile (pozneje Windows Phone).
Pa se nobeden nič ne buni.
Mogoče se pa le kaj zgodi tako kot pri VW...tožbe.

(stvarno napako prijavljati v trgovini Big Bang, kjer so telefoni kupljeni, je isto kot "molža jarca v rešeto")

Zanimivi komentarji na tem linku:

Bill Gates je zaj*ebal in njegov pohlep

Kakšne cifre denarja se obračajo v biznisu telefonije!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2020 8:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem imel WP, 2 telefona. Sedaj imam že 3 leta+ android. Z WP sem bil kar zadovoljen, vendar že takrat se je videlo, da prihodnosti ni.

Sedaj jokat in nekaj jambrat je otročje. Vedelo se je, da bodo prenehali s podporo. Telefoni so danes poceni, živ. doba se mu izteka, slej ko prej bo prišel na vrsto novi telefon, stari bo pozabljen.

Nekih bajnih zaslužkov ni, ker so zaprli štacuno. Če bi bili zaslužki, bi obdržali dejavnost.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2020 10:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Vedelo se je, da bodo prenehali s podporo.


Govorilo se je nekaj o tem, nismo pa verjeli da Bill G. lahko propade na tem področju, kljub denarju katerega ima na razpolago.
Pa še Nokio je kupil, planiral je kupiti tudi Motorolo...ima ogromno delnic v povezanih družbah z mobilno telefonijo, in ti praviš vedelo se je 100%?

Imel je namen uničiti Android, pa mu je spodletelo, uničil je sam sebe.
(malo preberi stvari, pa ti bo mogoče bolj jasno)

In če se bi zgodilo obratno če bi propadel Android, a zmagal Windows Phone ali Mobile, bi ti verjetno bilo drago da ti napišem da si otročji?
(samo za to ker nisi prešel iz Androida na W.Ph.)

qwertz je napisal/a:
Sedaj jokat in nekaj jambrat je otročje.


Ko te bo kdo pokradel na podoben način kot je Microsoft pokradel svoje zveste uporabnike, (res da nas je bilo komaj 1,7% v svetu na WPh) in če ne boš tiho, bom rekel da si otročji.
Češ, boljše bi bilo da sem tiho in da ne rečem nič, trpim škodo.
Pripišem vso krivdo samo sebi?

Tako kot tisti naj pripišejo vso škodo na sebe kateri so kupili delnice KBM in izgubili?
So pač tvegali? (seveda so, niso pa samo oni krivi)
A mediji in državni uradniki kateri so hvalili KBM kako je in bo to sedaj dobra banka, niso krivi nič?
(delnice bodo vsak dan samo rasle...bla...bla...kupite, - pa so jih nategnili)
Ali so oni, njih 100000, otročji?

Tako kot tisti trgovci, in vsi mogoči preprodajalci kateri so hvalili in lažno obetali razvoj Windovs Phone niso krivi nič?
Pa daj malo razmisli drugič preden napišeš kakšno oslarijo.

Bill se je odločil, po propadlem poslu, da nas je premalo in da smo za Microsoft nepomembni, če ukine podporo, da mu ne moremo nič, in če bi se slučajno zgodilo to kaj se je z VW-jem (tožbe) manj zgubi kot pa če nadaljuje posel z Windows Phone, ker so drugi na tem področju premočni.
Tukaj je poanta.
(po neuspelem nakupu Motorole in še nekaterih...)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2020 3:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni je še najbolj zoprno dejstvo, da so na tak način uničili finsko Nokio, ki je delala relativno ugodne telefone z precej dobro strojno opremo, programsko sicer ni bil nek blišč. Lahko bi ustrajali in prej prešli na android kot jih je kupil Mikrosoft. Ja saj še vedno delajo in prodajano Nokie samo, da je to sedaj Foxconnov klump in ne Finska kvaliteta.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2020 9:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nokia je sama sebe spravila v godljo. Uničili so sebe, ker so vztrajali na nekih smernicah, ki so se izkazale za slabe.

Je pa tole tipično slovenceljstvo, na forumu pisat, kako so grdi, ne bi pa izkoristil možnosti uveljavljanja stvarne napake (če ni še 2 leti od nakupa), ker gre preveč časa. Pisanje po forumu pa ni izguba časa? Očitno ne.

WP je mrtev že najmanj 3 leta. Kdor je kupil WP telefon v tem času, je pač naredil napako ali pa neumnost, kakor vzamemo.

Zgoraj omenjeni telefoni so pa stari 5+ let. Koliko let podpore bi si želeli?

Telefon brez podpore še vedno dela. Tako, kot še vedno delajo Windows 7 ali XP.

Nakup Huaweia je pa tudi rizičen nakup. Trump bo malo kihnil in bodo še za stare telefone ukinili gugl podporo. In potem bo čas za novo temo na forumu in novo pritoževanje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2020 8:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
WP je mrtev že najmanj 3 leta.


WP je mrtev od 10.12.2019, in prosim NE zavajati javnost, služiti se z lažmi kako bi dokazal svoj prav.
Pa še kljub temu telefoni še vedno delujejo v svoji osnovni funkciji.
Ukinjena je podpora samo za App in posodobitve, tako dokler gre, gre.

qwertz je napisal/a:
Zgoraj omenjeni telefoni so pa stari 5+ let.


Spet lažeš.
Govoriti neresnico je povsem nekaj drugega.
Microsoft Lumia 640XL je bil kupljen pred dvemi leti.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2020 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ne izdajajo novih izdelkov z WP, potem je sistem praktično mrtev. Pokaži mi 1 leto star novo predstavljen WP telefon.

Zaradi korone trenutno vpogled v kristalno kroglo, kdaj si ti kupil telefon trenutno ni mogoč. Datum izzida telefona in posledično starost je pa javno dostopen podatek, ki si ga lahko pogleda vsak.

Neumne in neproduktivne teme so to.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2020 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
...
Neumne in neproduktivne teme so to.
V katerih ti zelo rad in pogosto sodeluješ. Silenced
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
CherryBoja
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 19 Mar 2020 0:03
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.14
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2020 12:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žalostno.

Čeprov če si ta prav navdušenc se na Lumie 950 in 950XL da namestiti desktop windows 10 Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 20, 2020 1:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podobno...

imam telefon Lenovo VibeShot Z90 ... upil sem ga z androidom 5 , dalo se ga je nadgradit na android 6 , potem je bil za Lenovo praktično odpisan , čeprav je bil in je še dober telefon ki dela zelo lepe slike.
https://www.gsmarena.com/lenovo_vibe_shot-7046.php

sedaj imajo upgrade
https://www.gsmarena.com/lenovo_z6_pro-9671.php
https://www.gsmarena.com/lenovo_z6_pro-review-1970.php
spet zelo luštne spec ampak ne upaš vzet da ne boš izvisel

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CherryBoja
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 19 Mar 2020 0:03
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.14
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 14, 2020 8:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
Podobno...

imam telefon Lenovo VibeShot Z90 ... upil sem ga z androidom 5 , dalo se ga je nadgradit na android 6 , potem je bil za Lenovo praktično odpisan , čeprav je bil in je še dober telefon ki dela zelo lepe slike.
https://www.gsmarena.com/lenovo_vibe_shot-7046.php

sedaj imajo upgrade
https://www.gsmarena.com/lenovo_z6_pro-9671.php
https://www.gsmarena.com/lenovo_z6_pro-review-1970.php
spet zelo luštne spec ampak ne upaš vzet da ne boš izvisel

Custom ROM podpore ni? Lahko malo pogledaš na XDA če se kaj najde.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
lencc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Feb 2013 14:10
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2020 1:29 am    Naslov sporočila:  Re: Microsoft Lumia, konec podpore Odgovori s citatom

s54jp je napisal/a:
Malo sem se začel spraševati za kaj naenkrat ne morem več v "Trgovino" za aplikacije, igre, z Microsoft Lumio 640XL (ženino) in mojo Nokia Lumia 635.
Čudno, da ti Trgovina ne deluje več... Doma imamo Lumio 640, pa Trgovina še vedno deluje. Aplikacije je še vedno možno prenašati, posodabljajo pa se brez težav. Poskusi ugasniti in ponovno zagnati telefon, mogoče bo pomagalo.

s54jp je napisal/a:
Lopovska posla, telefoni niso stari, še vedno imajo prvo baterijo katere zdržijo kot nove
Lumia telefoni (gledano z vidika starosti v letih, vzdržljivosti/kakovosti, tekočega delovanja itd.) morda res še niso zastareli. Vendar pa v svetu mobilne telefonije nek model, ki je izšel pred petimi leti (Lumia 640 XL) ali že skoraj pred šestimi leti (Lumia 635), že dolgo ni več aktualen – vsaj ko govorimo o zagotavljanju uradnih posodobitev s strani njegovega proizvajalca.

V tem kontekstu je bila recimo Lumia 640 XL pravzaprav podprta precej dolgo časa: 4 leta podpore (gledano od izida, torej 2015–2019) za telefon srednjega cenovnega razreda je v danajšnjem času pač precejšnja doba. Tako dolgo ali dlje se namreč uradno vzdržujejo samo še telefoni Apple, baje okrog 4–5 let od izida.

Ko gre za telefone s sistemom Android, pa je podpora večinoma krajša. Googlovi telefoni (linija Pixel) naj bi sicer imeli podporo 3–4 leta od izida, ampak to so pretežno modeli višjega cenovnega razreda. Pri znamkah Essential, OnePlus in pri modelih v okviru linije "Android One" uradna podpora traja okrog 3 leta, če recimo sklepamo po modelih Nokia. V ostalih primerih smo potrošniki prepuščeni "dobri volji" proizvajalcev, običajno pa uradna podpora traja nekje 2–3 leta od izida posameznega modela.

s54jp je napisal/a:
In tako sem "prisilno" šel iskat telefon z Androidom za sebe, in sem se odločil za Huawei P30 lite.
Naj ti torej prihranim hudovanje v prihodnosti tudi v zvezi s tvojim novim P30 Lite Smile Nič ne bo nenavadnega, če čez približno 3 leta ta model ne bo več uradno podprt. Bolj verjetno je, da bo zadnja uradna posodobitev prišla še celo bolj zgodaj – upoštevajoč da gre za linijo "Lite", ki ni ravno premijska. (Pa ne da bi bilo kaj narobe s telefonom, naprava je zelo spodobna!) To je danes žal modus operandi v industriji mobilne telefonije. Zakaj je tako, pa je znano: s starimi modeli proizvajalci ne ustvarjajo prihodkov itd.

In ko že ravno teče debata o dolžini podpore: tukaj je zanimiva primerjava, ki kaže, kateri proizvajalci Android telefonov najbolj dosledno posodabljajo svoje naprave. Z vidika zagotavljanja posodobitev na zadnjo verzijo OS z naskokom prednjači Nokia, za njo pa so Samsung, Xiaomi in Huawei. Ostali proizvajalci so se odrezali bistveno slabše. Tudi ko gre za samo hitrost prejemanja posodobitev (torej od trenutka, ko so nared, do dejanskega prejema na potrošnikov telefon) je Nokia ponovno na prvem mestu. V analizi sicer ni bilo izrecno izpostavljenih več manjših proizvajalcev – recimo Google (Pixel), Essential in OnePlus, ki bi prav tako sigurno dosegali visoka mesta.

s54jp je napisal/a:
Firma Gorenje je dolžna za svoje izdelke zagotoviti 7 let rezervne dele (za nekatere izdelke celo 10 let), Microsoft pa kar ukine podporo brez prejšnjih najav in vprašanje je ali je to zakonito?
Gorenje ne izdeluje in prodaja pametnih telefonov. Gre za čisto drugo branžo, torej to ni primerljivo Very Happy

Microsoft je konec podpore za svoj OS objavljal že kar nekaj časa pred samim datumom ukinitve. V (tehnološkem) svetu je bilo to znano, zato v tem pogledu ne gre za nič nenavadnega oz. nelegitimnega. Podobno bo sicer tudi pri tvojem P30 Lite: konec podpore bo s strani proizvajalca in v strokovnih medijih razglašen (verjetno nekaj mesecev vnaprej), ne bo pa se tega obešalo na velik zvon. Danes je enostavno prevelika poplava modelov na trgu. Potrošnik se mora zato sam pozanimat, kdaj točno poteče uradna podpora za njegovo napravo. Izzivi sodobnega časa...

s54jp je napisal/a:
Razmišljal sem tudi o tem: kako na te telefone naložiti Android.
Našel sem na spletu da je to "misija nemogoče", ker je ROM zaklenjen, nedostopen.
To je morda edina graja, ki gre v tem kontekstu Microsoftu (npr. z vidika ohranjanja okolja, da se telefon čim dlje časa obdrži v redni uporabi). Po drugi strani pa je to danes spet čisto odvisno od dobre volje proizvajalcev (velja za vse, ne le za Microsoft), da potrošnikom omogočijo flashanje svojih telefonov. Te možnosti pri nakupu Lumie namreč uradno ni nihče zagotavljal, zato tega formalno ni možno nikomur očitati.

Glede na vse povedano bi se lahko na ravni EU uzakonilo dvoje. Prvič, v času uradne podpore bi moral vsak proizvajalec mobilnih naprav (pametnih telefonov in tablic) ohranjati podporo recimo vsaj 5 let od izida posameznega modela. In drugič: ROM bi moral biti odklenjen. Ta dva pogoja bi veljala za vse proizvajalce, ki bi želeli svoje naprave prodajati na območju EU. Ampak to je že debata za drugo temo. Smile

s54jp je napisal/a:
Bill Gates uporablja tudi mobilni telefon na platformi Android
Uporablja ga zato, ker na platformi Windows 10 Mobile ni (bilo nikoli) zadostnega števila uporabnih aplikacij. Nekaj je bilo sicer odličnih, ampak za širšo javnost to ni bilo dovolj. Tudi tiste aplikacije, ki so na voljo v Trgovini, niso (bile) pogosto posodobljene in ažurirane. Potem je bil tukaj recimo še fiasko s splavitvijo višjerazredne Lumie 950 XL, ki je še dodatno prispeval k nepriljubljenosti platforme. Windows telefoni zato za večino uporabnikov niso prišli v poštev – kljub temu, da sam OS po nekaj kasnejših nadgradnjah ni bil več tako slab. Glede na takratno zmogljivost strojne opreme je deloval tekoče, bil je pregleden itd. Razlogov, zakaj Microsoftu ni uspelo na področju mobilne telefonije, je sicer več in so danes znani. Tukaj je recimo eden od številnih člankov iz leta 2017, ki so že takrat napovedovali konec platforme Windows Mobile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2020 7:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
imam telefon Lenovo VibeShot Z90 ... upil sem ga z androidom 5 , dalo se ga je nadgradit na android 6 , potem je bil za Lenovo praktično odpisan , ... ...spet zelo luštne spec ampak ne upaš vzet da ne boš izvisel
imam LG G4s, kupljen l.2016. Enako gre samo do Android 6.0 . Torej ni problem firma Lenovo kot takšna, ampak nekaterih modelov proizvajalci pač ne posodabljajo več, mogoče zaradi preslabega hardvera; moj ima 8GB RAMa, ki je večino časa vsaj 90% zaseden in najbrž Androida 9 v tak telefon ni kam stlačiti.
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group