www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

DC nastavljiv napajalnik
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PrInC55
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Mar 2013 12:52
Prispevkov: 25
Aktiv.: 0.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2020 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem se sedaj malo poglobil in ni isti načrt kot je dejansko. Dosti istih stvari je vendar ne vse. C3 in C4 kondenzatorja sem zamenjal iz 100uF 25V na 100uF 35V in pa velikega C1 3300uF 25V na 35V. Čudno mi je da so že na začetku dali C1 25V ko sem pa meril voltažo je pa na njem konstantno 26.8V. Led lučko sem odlotal z plošče vendar je vseeno vse isto kot prej nič se ni spremenilo.


img20200417215623[1].jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.88 MB
 Pogledana:  3 krat

img20200417215623[1].jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2020 10:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.electronicaembajadores.com/datos/manuales/sa/sa6a/sa6a103.pdf
Zadnja stran je pravi načrt..
Kot sem že pisal, ne bo šel pod 8V in tudi nad 20 se bo zenerca sčasoma skuhala...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrInC55
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Mar 2013 12:52
Prispevkov: 25
Aktiv.: 0.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2020 10:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MOND je napisal/a:
https://www.electronicaembajadores.com/datos/manuales/sa/sa6a/sa6a103.pdf
Zadnja stran je pravi načrt..
Kot sem že pisal, ne bo šel pod 8V in tudi nad 20 se bo zenerca sčasoma skuhala...


Ok toliko da vem da ne izgubljam časa. Sedaj razmišljam da pustim tisti del ki pretvori AC v DC ostalo odrežem in zraven dam DC CC step down modul in tako naredim potem. Kaj vi predlagate?
Hvala še enkrat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2020 11:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsekakor je bolj smiselno uporabiti samo transformator obe diodi in prvi elektrolitski kondenzator. Takoj za kondenzatorjem odvzameš napetost za DC/DC pretvornik, ki ti omogoča nastavitev napetosti in po možnosti še omejitev toka.
Lahko seveda ohraniš obstoječe vezje (če je dovolj prostora) kot original 13.2V napajalnik. V tem primeru dodaš še eno stikalo za preklop med obema.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrInC55
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Mar 2013 12:52
Prispevkov: 25
Aktiv.: 0.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2020 11:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom


Evo sem končno uspel nekaj spacati skupaj. Imel sem LM2596 step down modul tako da sem to zaenkrat uporabil in bom videl kako se bo obneslo. Ploščo sem staro obdržal vendar sem vse komponente odstranil sem pa edino pustil diode in kondezatorje za pretvorbo iz AC v DC. Edino potenciometer nisem imel 10k sem pa dal zaenkrat dokler 10k ne pride z alija 50k z uporom vem da ni to to ampak za cca. 1 mesec bo ok.

Hvala vsem še enkrat za pomoč bili ste mi v veliko pomoč in sem se kar nekaj naučil v procesu.
Če bodo še kakšna vprašanja z veseljem odgovorim.
Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.35
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 7:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za step down predlagam "DP30V5A". Meni je zelo uporaben in všečen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 11:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mrtn je napisal/a:
Za step down predlagam "DP30V5A". Meni je zelo uporaben in všečen.
Hm, imam 3 take, dva 50/10 in enega 30/5. Ja res je všečna zadeva, toda zelo šumi glede na zahteve za laboratorijski napajalnik.
Za napajalnik kar tako je OK.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
....toda zelo šumi glede na zahteve za laboratorijski napajalnik....

Ravno zaradi tega sem predlagal ohranitev obstoječega vezja in dodatkom stikala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group