www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Stopniščni avtomat

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mi4je
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 7:20
Prispevkov: 190
Aktiv.: 0.85
Kraj: Poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2020 8:17 am    Naslov sporočila:  Stopniščni avtomat Odgovori s citatom

V hiši sta v elektro omarici drug poleg drugega priključena dva stopnišna avtomata Legrand Rex 800. Na enega je priključena ena svetilka(klasična žarnica) na drugega pa dve svetilki(varčni led svetilki). Prvi že 10+ let dela brez problema. Pri drugem sta pa zamenjana že dva ali trije v tem času. Kar na lepem odpove, brez kakšnega opozorila Sad Sem odprl nedeljujoče in je pri vseh prebilo(skurjen) upor R3 - vhod iz tipkal(sponka B).
Kaj bi lahko povzročilo vedno isto napako? Vezavi obeh avtomatov sta isti, tudi število tipkal je enako.



IMG_20200525_071521C.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.02 MB
 Pogledana:  10 krat

IMG_20200525_071521C.jpg



IMG_20200525_080110.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.41 MB
 Pogledana:  11 krat

IMG_20200525_080110.jpg



_________________
Lep Dan Še Naprej

MaTJaŽ


You'll never, never know, if you never, never go !!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2020 10:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če gedo na tisti vhod tipkala je verjetnost, da kdo zalaga tipko oz. je kje na mesto tipke zmontirano stikalo. Slednje sem sam doživel vsaj dvakrat. V bloku so stanovalcki sami menjali pokvarjeno tipkalo, a so ga zamenjali s stikalom.
Če gre za stopniško razsvetljavo je dobra rešitev zamenjava svetilk s svetilkami s senzorji.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mi4je
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 7:20
Prispevkov: 190
Aktiv.: 0.85
Kraj: Poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2020 10:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Če gedo na tisti vhod tipkala je verjetnost, da kdo zalaga tipko oz. je kje na mesto tipke zmontirano stikalo.

to sigurno ne, ker je to privat hiša, hodnik oz stopnišče s 4 tipkali, preverjeno noben ne ostaja "zataknjena"...

_________________
Lep Dan Še Naprej

MaTJaŽ


You'll never, never know, if you never, never go !!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.51
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2020 10:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se zdi, da prebije delno ono diodo na spodnji strani tiskanine, pa potem oni 100 ohm upor malo greje preveč - filter z onim rdečim kondičem. Zgleda, da je ali to filter za motnje med kontaktom glavnega releja ali zaščita za navitje releja avtomata. Bolj verjetno za slednje.

Ps.: tudi pri nas se je menjalo luči za šmensi-fensi s senzorjem in imajo notri vklop z relejčkom ... samo čakam, da bo konec garancije in bodo začele crkavat. Prej so bile navadne žarnice in bi bilo bolje, da so ostale in sem predlagal in naredil shemo pred leti (z zerocross in prenapetostno) na glavnem releju/avtomatu v kleti. Bi žarnice in stop.avtomat bistveno manj crkovale ... niso poslušali ... "šminka" je bolj važna ... čeprav sem nabavil navadnih žarnic za dve desetletji Twisted Evil ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group