www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Mazanje verige Husqvarna 136

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
galex4
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Apr 2008 18:27
Prispevkov: 459
Aktiv.: 2.36

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2020 10:33 am    Naslov sporočila:  Mazanje verige Husqvarna 136 Odgovori s citatom

Gre za motorno žago Husqvarna 136 verige pa ne maže. Črpalka je nova. Ko je v teku iz črpalke priteče olje. Ko pa namestim meč pa olje ne pride do meča ampak olje odteka takoj pri odprtini.

Je imel kdo podobno težavo? Zamenjal sem tudi kovinski del, ki pride na črpalko da dovoja olje na meč. Vendar je isti problem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2020 11:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

si preveril

https://arbtalk.co.uk/forums/topic/54389-husqvarna-136-bar-oiling-problem/

https://www.google.com/search?rlz=1C1ASUM_enSI875SI875&sxsrf=ALeKk00TroqsToVh6HWViOWVB9WYRNRgtg%3A1595149911484&ei=Vw4UX7rzHMHrrgTi6KiIDw&q=Husqvarna+136+lubricating+problem&oq=Husqvarna+136+lubricating+problem&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIICCEQFhAdEB46BAgAEEc6BAgAEEM6AggAOgUIABDLAToGCAAQFhAeOgQIABATOggIABANEB4QEzoKCAAQDRAKEB4QEzoICAAQFhAeEBM6BQghEKABOgcIIRAKEKABOgQIIRAVOgoIIRAWEAoQHRAeUOQfWLdQYPZUaABwAXgAgAFviAHnDpIBBDE3LjOYAQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwj6-ti-_NjqAhXBtYsKHWI0CvEQ4dUDCAw&uact=5

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galex4
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Apr 2008 18:27
Prispevkov: 459
Aktiv.: 2.36

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2020 11:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri mojem primeru olje črpalka požene ven vendar olje ne pride po utoru na meč.
Zato tudi vprašam, če je kdo imel podoben problem in kako je to odpravil.
Motorka je bila na popravilu pri pooblaščenem serviserju kjer so zamenjali vse obrabljene dele pa tudi so mastno zaračunali. Motorko sem po 15 min delovanja moral ugasniti zaradi segrevanja meča in verige. Kar pa pomeni da olje ne pride na meč. Olje samo kaplja takoj ko črpalka požene olje ven. Sem se že spraševal če ima na to tudi vpljiv vizkoznost olja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2020 12:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ti črpalka poganja olje, je nekaj narobe okoli meča. Možnosti:
- napačen meč,
- napačne pločevine pri meču, ali
- napačno zmontirane pločevine.

Vsaj pri moji (Husqvarna 65) so pločevine asimetrične (leva in desna nista enaki)!

To se da čisto "na oko" preveriti, če se luknje za mazanje pri ohišju, pločevini in meču "ujemajo". Počasi sestavljaj in razmišljaj, kje od bloka proti meču mora teči olje. Obenem preveri še, da kanal (in luknja za dovajanje olja) pri meču nista zaprta zaradi umazanije, žaganja itd.

_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2020 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Največkrat je napaka v pločevinah ali meču, ki nimajo luknje za nazanje na pravemu mestu - kot je že zgoraj napisano Wink
_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2020 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Pri mojem primeru olje črpalka požene ven vendar olje ne pride po utoru na meč.
Zato tudi vprašam, če je kdo imel podoben problem in kako je to odpravil.
Motorka je bila na popravilu pri pooblaščenem serviserju kjer so zamenjali vse obrabljene dele pa tudi so mastno zaračunali. Motorko sem po 15 min delovanja moral ugasniti zaradi segrevanja meča in verige. Kar pa pomeni da olje ne pride na meč. Olje samo kaplja takoj ko črpalka požene olje ven. Sem se že spraševal če ima na to tudi vpljiv vizkoznost olja.


račun in reklamacija dela

v videu je bil omenjen neki vijak ( arhimedov vijak ?) za mazanje olja

https://www.youtube.com/watch?v=9Hs_HdbQL5w

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPartner
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2012 13:42
Prispevkov: 151
Aktiv.: 1.09
Kraj: okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2020 8:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz bi vseeno poskusil z drugo črpalko, mogoče ta ne dovaja dovolj olja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galex4
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Apr 2008 18:27
Prispevkov: 459
Aktiv.: 2.36

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2020 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Olje gre ven črpalka je nova. Olje ne pride do odprtine kjer naseda meč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2020 8:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če olje priteče do meča in potem tam tudi kaplja, ko motorka dela, je črpalka dobra.
Ali je olje pravo. Olje za verige je malo bolj gosto in oprijemljivo. Kakšno navadno olje za motorje ni dobro.
Očistiti utor in luknjo na meču, Preveriti, če luknja na meču in pločevini 'sedeta' na utor na ohišju, kjer pride olje od črpalke.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2020 1:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včasih serviserji priprejo količino olja, da je poraba manjša...
Količina olja v rezervoarju je dovolj velika, da ga ne zmanjka z enim polnjenjem goriva tudi če je odprto na največje doziranje.

V tem primeru je verjetno res nekaj narobe dovodno luknjo v meču. Če je bila motorka na servisu skupaj z mečem, bi jaz reklamiral servisno storitev, saj bi morala biti motorka iz servisa pripravljena za delo.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2020 2:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se pa ob vsem pisanju pojavi vprašanje. So se težave začele ob morebitni menjavi meča?
Ni dovolj, da olje kaplja. Olje mora kontinuirano teči.

Predlagam praznjenje rezervoarja za olje. Nato pa s pomočjo kompresorja pognati zrak v smeri meč-> rezervoar. Isto vajo ponoviti s pomočjo krpe in zračne pištole na rezervoarju olja. Problem so tujki-žagovina, ki zaidejo ob dolivanju olja. Zato ni odveč star čopič ob dolivanju goriva in olja, da se okolica čepov očisti.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group