www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

DSLR baterija

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 13, 2020 10:27 pm    Naslov sporočila:  DSLR baterija Odgovori s citatom

Omislil bi si rezervno baterijo za DSLR. Ker pa je original nesramno drag, me zanima kaj uporabljate/priporočate?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 13, 2020 11:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred leti sem kupil Ansmann baterijo za moj Canon EOS za 35eur. Baterija je bila milo rečeno za en drek, sploh se ni napolnila do konca, zato sem jo reklamiral in dobil drugo... napolnim normalno in je videti v redu, po tednu ali dveh je kazalo samo pol, ne vem zakaj tako samopraznjenje. Baterijo sem reklamiral, doplačal dobrih 30eur za original Canon baterijo. Seveda je bila ena original že zraven bodyja. Obe še danes brezhibni, držita dolgo, napolnim in drži, samopraznjenja ni, oziroma je tako majhno, da lahko rečem da ga ni.
Tudi nekje drugje z Ansmann nimam dobrih izkušenj, zato je pri meni na črnem seznamu.

Za take mini pakete je cena blizu 70eur res zelo visoka, ampak... ko pomislim koliko sem dal za vse dodatne original Canon objektive d'oh! , potem je bila poceni.

Žal je tako, da v večino teh aparatov pašejo notri le namenski paketi, tako da za backup ni mogoče imeti klasičnih alkalnih baterij, kot recimo za večino spodobnih kompaktnih fotoaparatov na AA baterije. Če kupiš poceni baterijo bo verjetno delala, koliko bo zanesljiva, je pa druga zadeva, nikoli ne veš. Jaz sem imel slabo izkušnjo in za fotografiranje resnega dogodka, sem potreboval resno baterijo na katero se lahko zanesem.

Mogoče bi ustrezala ena poceni kitajska za backup, jo napolniš, imaš polnilnik s seboj, ... če zdrži uro ali dve, da se original napolni, bo menda tudi v redu, razen, če rabiš za fotografiranje dogodka in ljudje pričakujejo fotografije, tu se ne sme zalomiti, če prevzameš odgovornost, da fotke bodo.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 13, 2020 11:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tri leta nazaj sem v FotoKlik-u kupil za Nikona D5100 dve dodatni kompatibilni bateriji Nikon EN-EL14 nemške firme Quenox (7.4V, 1030mAh, 7.7Wh).
Zdaj jih v prodajnem programu nimajo več ampak imajo drugo firmo Patona.
Čez kako leto sta se mi obe bateriji malce napihnili in sem jima moral trebuščke rahlo pošmirglat, da gresta lepo v/iz ležišča baterije.
Drugače obe kompatibilni bateriji delujeta tudi v D5500, ki ima original baterijo sicer malce močnejšo EN-EL14a (7.2V, 1230mAh, 8.9Wh).
Tako imam 4 baterije (2 original in 2 nadomestka) in z njimi kolobarim. Smile

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 14, 2020 1:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala obema za odgovore. Baterija, ki je v kompletu z bodyjem je sicer zaenkrat še povsem OK, ni praznenja, zdrži pa tudi konkretno. Hudič pa je, ker je prazna ravno takrat, ko to ni treba. Zato bi rad še eno, da lahko "kolobarim", kot pravi Dušan.

Kar se originala tiče, mi je ... ne glede na cene ostale opreme krepko predrag, zato bom zagotovo iskal nekaj kompatibilnega. Ansmann odpade, ker imam slabe izkušnje z njim. Odpade tudi Hahnel, ki niti ni ne vem koliko cenejši od originala. Dušan hvala za tale namig glede Fotoklika. Kot je videti, ponujajo tri tipe Patone, kjer je najdražji še vseeno pol cenejši od originala. Popoldne se zapeljem do trgovine pogledat.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 14, 2020 11:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem po 13 letih uporabe canon 350D nabavil malo novejši body, sem mislil, da ga bo moja draga z veseljem uporabljala za fotografiranje predmetov, ki jih daje na bolho. Na moje presenečenje je po nekaj fotografijah opustila uporabo eos 70D z argumentom, da "barve niso prave". OK, dolga zgodba s preverjanjem nastavitev, barvnih profilov, kalibracijo z barvno karto.... ni spremenila situacije. Končalo se je tako, da ga še vedno uporablja. Žal je vseh 5 baterijskih paketov odšlo v elektronska nebesa, tako da sem bil na podobnem kot Frenki. Ker se doma vedno valja kup LiPo baterij, se mi je zdel greh kupovati nove originalne ali "originalne". Pa sem en paket razdrl, vzel ven celice in iz zaščitnega vezja speljal kabel iz ohišja baterije ven. Na fotoaparat sem na spodnji strani pritrdil 5600mAh LiPo celice in jih povezal v prazno baterijsko ohišje. Zgleda sicer malo šalabajzersko, ampak zdaj polnim celice največ 2x letno Smile

Morda je to ideja za kako predelavo za "smrt rešit", če je treba.

Tule so še fotografije:
https://imgur.com/gallery/FgP3B#wNwEbbx

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 15, 2020 9:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za primer domače predelave bi bilo smiselno uporabiti battery grip v katerem je dovolj prostora... seveda za bolj profi namene, ker dodatni grip naredi fotoaparat še večji in po eni strani (za prenašanje) bolj neroden.

No, tudi v malo ohišje bi lahko dal notri male LiPo celice, žal bi imel tudi malo kapaciteto, pa vseeno, za domačo rabo v redu.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 15, 2020 1:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi imel "viška" neuporabno baterijo, bi se gotovo lotil predelave nekako v smislu Maretove ideje. Tako pa ... No, včeraj sem se zapeljal do trgovine in vzel eno Patono. Kako se bo obnesla v primerjavi s staro bom videl čez čas. Na prvi pogled je solidno izdelana, v aparat gre tako kot originalna, pa tudi aparat se ne pritožuje.

Uporaba Battery Gripa je za moje potrebe nesmiselna. Baterija ob (zame) normalni uporabi zdrži krepko več kot 500 posnetkov. Če se bo še druga obnašala vsaj približno tako kot prva imam avtonomije povsem dovolj tudi brez telovadbe z gripom.

Sem pa včeraj potegnil na plano enega starega kompakta (Samsung Digimax V4000), ki je bil (po posnetkih na kartici sodeč) nazadnje uporabljen 2014. Zanj imam dve bateriji ... originalno in neko noname. Z originalno se je aparat še prižgal, vendar je stoknil, da je prazna, z noname pa niti to ne. Bateriji sem včeraj napolnil in izgledalo je, da obe delujeta. Ko sem danes ponovno pomeril bateriji pa dejansko nekoliko presenečen. Originalna polna in zaenkrat normalno dela, druga popolnoma fuč (0,7V). Ta bo šla za "znanost". Razdiranje in menjava celice, če bo izvedljivo.



Samsung_batt.jpg
 Opis:
Baterije samsung
 Velikost datoteke:  110.62 KB
 Pogledana:  3 krat

Samsung_batt.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pinkobalinko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Feb 2017 0:07
Prispevkov: 95
Aktiv.: 1.10

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 17, 2020 8:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem s Patono zelo zadovoljen - sicer za sony hx400. Iz istih razlogov kot Frenki, sem dodatno kupil še dve Patoni ter ju, skupaj z originalom, uporabljam izmenično, pa ne opazim razlike glede na original.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group