www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Paypal - kako, ko potece kartica?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 10:39 am    Naslov sporočila:  Paypal - kako, ko potece kartica? Odgovori s citatom

Za plačevanje preko spleta uporabljam MasterCart. Konec meseca ta kartica poteče.
Dobil sem že novo. Ko berem po raznih forumih imajo nekateri kar probelem pri PayPalu.
Če sem prav razumel nasvete z razih forumov.
-staro kartico uporabljati dokler le ta ne poteče potem ti javi, da je potekla in
vpišeš le nov datum in CVC

V navodilu, ki sem ga dobil zraven kartice piše, da kartico aktiviram na POS terminalu tako, da jo dam v režo ter vpišem pin. Takrat verjetno preneha delovati stara kartica?
Torej na PayPalu ne bo več delovala? Torej je najbolje (brez kakih komedij), da kartico aktiviram po poteku stare ter jo potem "podaljšam" na PayPal-u?
Pravilno razmišljam?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 10:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbolj enostavno bo tako, kot si napisal. Meni Paypal nikoli ni delal težav. Po poteku sem vpisal podatke nove kartice, pa je zadeva delala takoj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Igor01
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2004 12:09
Prispevkov: 581
Aktiv.: 2.62
Kraj: KK

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 10:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko jo aktiviraš tudi preden poteče stara, potem pa jo prijaviš v Paypal, ...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Registriranih imas itak lahko vec kartic. Samo dodaj novo pa je. Staro pa odstranis, ko potece.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 12:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Registriranih imas itak lahko vec kartic. Samo dodaj novo pa je. Staro pa odstranis, ko potece.


Po moje ne bo šlo - nova ima enako številko...

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 1:17 pm    Naslov sporočila:  Re: Paypal - kako, ko potece kartica? Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
...
-staro kartico uporabljati dokler le ta ne poteče potem ti javi, da je potekla in vpišeš le nov datum in CVC
...
Exclamation
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1010
Aktiv.: 5.29
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 1:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem naredil tako, da sme staro karico odstranil ko je potekla. Z novo sem šel v trgovino plačat da sem se prepričal da je aktivirana in jo na novo dodal v paypal... nobene težave...

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 2:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se prav spomnim, sem od njih dobil sporočilo da bo kartica potekla, se konektaš in točno piše kaj moraš narediti.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 10, 2020 1:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V izogib tem zadevam, ima Paypal tudi opcijo, da povežeš banko direktno gor in trgajo iz TRR direktno.

Če te je strah, da ti kdo preveč vzame, odpreš račun pri kakšno free banki, aka N26.
Nimaš več skrbi z poteklo kartico, procedura nalaganja denarja je pa ista; nakažeš ko rabiš.

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 10, 2020 9:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno dobil na email :

We noticed that your card ending in xxx is about to expire. Please update the expiry date and card security code (CSC) as soon as possible so that you can continue using it with your PayPal account. Be sure to activate your new card with your bank first.
Update card details

If you haven't received your new card yet, please save this email and click the button when you have the new card. If you've already updated your PayPal account with your new card information, please disregard this email.
You can always log in directly to PayPal to update your debit or credit card information in the Profile or Settings areas.

Yours sincerely,
PayPal

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 14, 2020 12:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
Registriranih imas itak lahko vec kartic. Samo dodaj novo pa je. Staro pa odstranis, ko potece.


Po moje ne bo šlo - nova ima enako številko...


Pri vpisu kartice ne vpišeš samo številke, potrebuješ še datum kdaj poteče in 3 številke na zadnji strani. Tej 3 podatki naredijo kartico unikatno.

Jaz za vsa spletna plačila uporabljam predplačniško.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 14, 2020 3:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

- v trgovini aktiviral novo
- na paypalu izvedel podaljšanje (nov datum veljavnosti in in nov CSC)
- zadeva očitno dela (nisem še probal)
- klicaj je izginil izvedla se je trasakcija 0.85€ s strani PayPal-a ter na to storno.
(sms - obvestilo)
- očitno tako preverijo delovanje kartice.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2021 2:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
- v trgovini aktiviral novo......


Silvo, kako se to stori? A nekaj kupiš pa je?

Imam isti problemček. Odstranil staro kartico. Dodal novo kartico. Napisal nove številke ter, tam kjer zahteva, še tri številke z zadnje strani kartice.
Na telefon dobim enkratno geslo. Geslo vpišem in potrdim. Napiše mi, da kartica ni aktivirana.
Kaj naj?

tilz0R je napisal/a:
V izogib tem zadevam, ima Paypal tudi opcijo, da povežeš banko direktno gor in trgajo iz TRR direktno......


To pa privič vidim, da lahko kar direktno povežeš banko s PayPal. Potem sploh ne potrebuješ Mastercard kartice. A je mogoče omejit tudi znesek dnevne porabe?
Kot vidim potrebuješ "IBAN Number". Kje dobiš to številko?



Mastercard_PayPal.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  47.55 KB
 Pogledana:  10 krat

Mastercard_PayPal.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2021 2:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

IBAN je TRR.
_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2021 2:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tilz0R je napisal/a:
IBAN je TRR.


Aha, hvala. Potem vpišeš svoj TRR in je zrihtano. Ali imaš kje nastavitev dnevne porabe s plačevanjem PayPal.

Zanimivo je to, da mi v spletni banki kaže, da je kartica aktivirana Think .



Mastercard_aktivirana.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  103.32 KB
 Pogledana:  13 krat

Mastercard_aktivirana.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group