www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Abanko kupila NKBM
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 10:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
v.j. je napisal/a:
... ki so stalno v limitu, obresti negativnega stanja so kar visoke in z veseljem takim ljudem še povečajo limit, ker jih potem še bolj molzejo...
V celem svojem življenju še nisem bil finančno v minusu ali vzel kredit in na moji kartici je limit 0. Živim v okviru svojih finančnih zmožnosti.


++

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 10:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prav neslovensko ... Wink
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 1:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nebalkansko!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.42

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2020 4:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za limit se tudi sam strinjam, ga še nikoli nisem uporabil.

Druga stvar je pa kredit, še posebej pri mlajših generacijah, ki nimajo nekega imetja v lasti (stanovanja, parcele, hosta, kmetije, itd.). Sam sem bil dolgo proti temu da bi ga vzel, zdaj bi pa rad malo pospešil gradnjo, tudi zaradi prostorske stiske z otroci. Sem pa do zdaj financiral polovico gradnje iz lastnih sredstev, pa ne fušam popoldne in zganjam sive ekonomije naokrog.

Seveda pa nisem za kredit za vsak drek, kot je npr. avto, dopust, itd. Malo logike je pa treba imeti v glavi, tudi nebalkanske, pride prav.

Glavno vprašanje: Kako lahko mladi pridejo do kredita za rešitev stanovanjskega problema, brez da imajo bančni račun odprt v Sloveniji?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2020 7:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tezko ... Pa tudi, ce imajo TRR v Slo ... Evil or Very Mad
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 14, 2020 4:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prejšnjo nedeljo sem se registriral na Revolut. Skupaj s preverjanjem je trajalo10 min. Očitno Indijci delajo noč un dan....

Danes je kartica prispela. Rabijo ravno 5 DD za dostavo.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 14, 2020 7:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako je pa s prijavo teh tujih računov davčni? Ste to izvedli? Nekje sem prebral, da bi bilo to potrebno naredit v osmih dneh po odpiranju računa? Think

Tale konsolidacija bančnega poslovanja čaka namreč tudi mene, pa bi rad vedel, kje so morebitne pasti. Enkrat pred leti sem to (med domačimi bankami) že počel, mi gre pa zdaj nekaj stvari spet hudo na živce.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
grega09
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Okt 2014 11:17
Prispevkov: 392
Aktiv.: 3.42

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 14, 2020 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://denar.svetidej.com/sl/money-informator/677-kako-racun-iz-tujine-prijavim-na-furs.html

Jaz sem uredil kasneje, ko sem izvedel. Imam pa raje to urejeno, kot pa da bi bil kdaj na kakšnem seznamu davčnih utajevalcev Very Happy.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2020 8:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nič ne pride tako sigurno kot smrt in davkarija.
_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 8:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz iz čiste jeze bežim iz NoveKBM. Navdušil sem se nad Revolut mobilno banko ampak imam tržavo. Aplikacija se mi sesiplje in druga ne nadem kje je Slovenski jezik, ker baje imajo podporo slovenskemu meniju? Ali kdo ve za kakšno zdravil za prejšnja dva problema? Bi bil presrečen.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 10:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težava revolut-a: podpora je samo preko aplikacije. Nič emaila, niš web supporta, nič telefona, ... če apalikacije ne dela pa zna biti težava Smile
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 209
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 1:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor vem je revolut prekinil podporo za slovenščino letos spomladi, prej pa je bila aplikacija v slovenščini.

Sodelavec je zadovoljen tudi z N26, ne vem pa če je v slovenščini....

_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 9:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ehh. Eni so zelo ažurni glede tega. Brick wall Saj potem ni nobene s slovenskim menijem razen slovenskih seveda.

Manj zgubljenega se počutim, če bi bilo tudi v slovenščini.

Tisto sesipanje aplikacije pa je za sedaj šlo. Sem kar ponastavil telefon na tovarniške nastavitve, da je nekolko počistilo morebitno nesnago.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group