www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj se dogaja s tem forumom?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 19, 2020 11:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, prah sem spravil ven, pa še RAM sem nekoliko razširil. Bom počakal, da vidim, kako se bo zadeva obnašala, potem pa dalje.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 10:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
... Za eno napakico, ki se občasno pojavi, bom spisal nekaj vrstic, ko bom imel več časa.
Nič kritičnega... Smile
Kako si kaj s časom? Daj, prosim napiši.

Forum ne sprejema dolgih linkov. To sem jaz opazil, pa mogoče je še kaj?!

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 11:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V zadnjem času se je večkrat zgodilo, da se ni videlo naslova prispevka.
Tudi če si kliknil na prazno mesto ni odprlo teme kjer naj bi bil prispevek. Če si kliknil na uporabnika in potem zadnje njegove prispevke si nekako prišel do "skritega" prispevka.
Obstaja seveda tudi možnost, da uporabnik, ki je odprl temo ni napisal naslova prispevka.



Brez_naslova (Custom).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  268.34 KB
 Pogledana:  15 krat

Brez_naslova (Custom).jpg



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 11:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še nekaj.
Pri dodajanju slike zgornjega prispevka je očitno neka omejitev po velikosti, saj mi slike v večji ločljivosti (3600x2700 cca. 3MB) ni uspelo pripeti (glej obkroženo napako).
Sliko v zmanjšani ločljivosti pa je forum sprejel.



Upload error.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  228.16 KB
 Pogledana:  12 krat

Upload error.JPG



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 12:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Dušan!
DusanK je napisal/a:
V zadnjem času se je večkrat zgodilo, da se ni videlo naslova prispevka...
To je odpravljeno.
DusanK je napisal/a:
Še nekaj.
Pri dodajanju slike zgornjega prispevka je očitno neka omejitev po velikosti, saj mi slike v večji ločljivosti (3600x2700 cca. 3MB) ni uspelo pripeti (glej obkroženo napako).
Sliko v zmanjšani ločljivosti pa je forum sprejel.
Na tem linku piše vse. Nahaja se spodaj levo poleg izbire datoteke. Zakaj pa ti ni sprejelo 3MB velike slike pa ne vem.


dovoljeno.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  134.96 KB
 Pogledana:  6 krat

dovoljeno.jpg



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 7:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
V zadnjem času se je večkrat zgodilo, da se ni videlo naslova prispevka.......
Saj sem napisal, se so bili v naslovu šumniki, se naslova ni videlo.
Če sem videl tak prispevek, sem ga popravil.
Sedaj je menda to urejeno, sam pa nisem probal, ker so drugi.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dušan hvala za opažanja.

Problem prispevkov brez naslova teme mi je bil znan, je pa trajalo tole z odpravo. Prispevke, kjer sem to opazil sem običajno popravil tako, da sem v naslov vpisal nekaj v zvezi z vsebino odprte teme ... brez šumnikov seveda ... ki so pravzaprav predstavljali problem. Mislim, da so to počeli tudi ostali mod-i. Vzrok za tole težavo je tičal v upgrade-u verzije PHP. Ponagajala je ena funkcija, ki je sicer obdržala isto ime, se pa v zdaj instalirani verziji obnaša/kliče drugače, kot v tisti pred nadgradjo.

Težava z dodajanjem slike ... tule pa načeloma mislim, da ne gre za napako. Nastavljena omejitev foruma za datoteke tipa "Images" je 5MB. Tule pa nisem popolnoma prepričan, če se mi tole ne tepe s kakim drugim limitom (Apache/PHP). Tole bom (upam da še) danes preveril ... sporočim.

Neznosno počasen odziv foruma okrog polnoči ... v tem času mi starta nekaj "housekeeping" procedur, ob istočasno zelo intenzivnih robotih pa je vse skupaj prišlo v laod 50+ ... iz česar se je pobiral hudo dolgo. Potem, ko sem dodal nekaj spomina imam občutek, da je trenutno tole nekje v mejah normale.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
DusanK je napisal/a:
V zadnjem času se je večkrat zgodilo, da se ni videlo naslova prispevka.......
Saj sem napisal, se so bili v naslovu šumniki, se naslova ni videlo.
Če sem videl tak prispevek, sem ga popravil.
Sedaj je menda to urejeno, sam pa nisem probal, ker so drugi.

To s sičniki/šumniki je bil svoj "bug", da ni bilo predogleda.
Primer za uporabnika @rudi1 pa v naslovu nima sičnikov/šumnikov, zato je to (bil) drugi bug.
Zdaj je to poflikano.

Nekaj pa ne razumem.
Zakaj se mučite s krpanjem tega forumskega dinozavra, če ste v gnezdu valili novejšega in narednejšega brata-phpBB3?
Teme so se preslikavale is starega v novega, a kot vidim zdaj ni več aktiven!?
Se je jajce razbilo?

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2020 1:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
To s sičniki/šumniki je bil svoj "bug", da ni bilo predogleda.
Primer za uporabnika @rudi1 pa v naslovu nima sičnikov/šumnikov, zato je to (bil) drugi bug..........
Naslov "Menjava stikala" sem napisal jaz in od takrat je bil viden (še preden je Frenki stvari uredil), kaj je @rudi1 napisal v naslov ne vem, ker ni bil prikazan.

Edini, ki se muči s forumom je Frenki in kakor mi je znano, še ni v penziji, da bi imel cel dan čas za sebe, forum in še kaj in ga popolnoma razumem,
da poleg službe poskrbi še za sebe in bližnje, forum pa je nekje na koncu, saj v končni fazi nima nič od njega (moje osebno mnenje)!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 8:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer je bilo tole že nekajkrat omenjeno pa vendar začenjam znova.

Uvod:
Ob odprtju strani www.elektronik.si ali kliku na logotip Elektronik(maxi).si se na levi strani pojavi tekoči stolpec z imenom "Sveže diskusije", ki se pomika navzgor in prikazuje zadnjih 20 razprav, od najnovejše do najstarejše, glede na čas prispevka.
To je OK.

Ob kliku na Forum (v Kazalu) pa prej gibajoči stolpec obmiruje in ime se spremeni v "Sveže razprave", ki pa ne prikazuje vseh "svežih" tem npr.:

Iščem ekvivalent, iščem datashet, iščem podatke ...

Iščem element, datasheet, ekvivalent ...II.

Osnove elektronike

itd.

Če le ni prehud napor, bi prosil, če se lahko v spisek "Sveže razprave" vključi teme, ki so vidne v spisku "Sveže diskusije" ali precej nižje med "Aktualno".
Lahko se prvo temo "Iščem ekvivalent...", ki je najstarejša (začetek 2006), kar zaklene, da je aktivna samo zadnja tema "Iščem element... II (leto 2012).
Če se da.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 01, 2024 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
Ob kliku na Forum (v Kazalu) pa prej gibajoči stolpec obmiruje in ime se spremeni v "Sveže razprave", ki pa ne prikazuje vseh "svežih" tem npr.:

Iščem ekvivalent, iščem datashet, iščem podatke ...

Iščem element, datasheet, ekvivalent ...II.

Osnove elektronike


Dušan, bom poskusil s svojega zornega kota razložit, zakaj pravzaprav gre pri teh "Svežih ...." na levi strani forumskega kazala. Če bo potrebno, bom tudi popravil na način, ki bi najbolj odgovarjal.

Sveže na forumski vstopni strani je razdeljeno na "Sveže diskusije", "Zadnje novice" in "Aktualno". Načeloma gre v tem primeru samo za konfiguracijo, kaj se prikazuje v omenjenih seznamih.

Med sveže diskusije se pobira vse, kar ni v forumu "Novice" in tema ni označena s statusom "Aktualna". Izključeni iz tega seznama so še forumi "Mali oglasi", "Zaključeni mali oglasi" in "Testni forum, brisano, smeti, offtopic".

Med novice se pobira zadnjih 5 objav iz foruma "Novice".

Med aktualno pa gre zadnjih 15 objav, kjer so teme označene kot "Ne prezri" iz katerega koli forumskega področja (razen zgoraj navedenih, ki se ne pregledujejo).

V nadaljevnaju je še okvir "Razprave s foruma Svet Elektronike", ki prikazuje zadnje teme na forumu Svet Elektronike.


Če skrajšam ... teme, ki jih omenjaš se sicer prikazujejo, ampak dva okvirja nižje. Možnih rešitev je več ... lahko se združi vse na en seznam, vendar v tem primeru (na tem forumu verjetno te bojazni ni Smile ) kakšna novica v primeru več oddanih prispevkov hitro odleti s seznama na levi strani. Če so ločene, ostanejo vidne dlje časa. Podobno velja za teme tipa "Ne prezri", ki so trenutno na prvih mestih na posameznem seznamu forumskih tem in bi kot običajne teme sčasoma potonile na drugo, tretjo, ... stran odprtih tem.

Predlagaj najprimernejšo rešitev, pa bom na ta način popravil tole ... če sem seveda pravilno razumel težavo. Think

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 01, 2024 11:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, hvala za razlago, naj ostane tako kot je, zdaj boljše razumem razdelitve. Wink

Še eno vprašanje, ki se vleče že vrsto let... je prehod na novejši phpBB3 povsem črtan ali je še kaj upanja, volje, znanja, motivacije...?
Vem, da gre za zahteven projekt in če bi znal bi pomagal, tako pa lahko samo sprašujem.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2024 11:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej malenkost zgodovine. Če je komu dolgočasno, lahko tale post mirno preskoči.

S pripravo prehoda na phpBB3 sem začel v času, ko je bil strežnik elektronik.si še v kolokaciji. Takrat sem postavil še en strežnik, namenjen pripravi prehoda in testiranju. V tistem času sem spravil skupaj (po mojem mnenju) kar dobro osnovo za migracijo. Izdelane so bile procedure, ki so omogočale večkratno ponavljanje postopka migracije v razmeroma kratkem času in vmesno odpravo opaženih napak in težav. Seveda enosmerno (phpBB2 -> phpBB3).

Takrat sem z namenom, da se stvari stestirajo in dobim feedback o težavah tudi odprl dostop do testne postavitve na platformi phpBB3 in povabil k preizkušanju. Interes za to je bil slabši od pričakovanja ... naštel sem manj kot ducat obstoječih uporabnikov na testni platformi in še manj takšnih, ki so bili pripravljeni tudi kaj preizkusit in podat povratne informacije. Premalo za resno oceno stanja in odločitev o nadalnjih korakih.

No, potem je pa prišlo do tistega izpada foruma, ob katerem se je vmešal nek psihopat, ki je strežnik v kolokaciji ugasnil kot pralni stroj in ga dobesedno izpulil iz racka. Kišto sem potem na nekem šparovem parkirišču tovoril med prtljažniki.

Po tej sagi sem strežnik startal na lokaciji, kjer je domena dostopna tudi danes.

V koronskem času je bilo nekoliko več časa tudi za kako "pospravljanje", pa sem se lotil nekakšne optimizacije opreme. Ugasnil sem tisto, kar ni bilo v neki redno uporabni funkciji, nekatere stvari pa migriral na drugo opremo. Rezultat je bil med drugim tudi zmanjšanje porabe za dobrih 400 kWh mesečno. Ob tem, da to bistveno ne vpliva niti na delovanje elektronik.si niti na karkoli drugega.

Testni strežnik je sicer še vedno funkcionalen, ne teče pa 24/7, startam ga po potrebi za kako testiranje. Migracijsko okolje na njem je še vedno pripravljeno in delujoče.

V vmesnem času so se nekoliko spremenile online navade obiskovalcev, pojavilo se je kup novih platform, ki so privlačnejše (ali pa kar tako bolj in) kot naprimer discord, facebook skupine in podobno. Kljub temu pa v zadnjem času opažam, da proti pričakovanjem tudi ta "dinozaver" beleži pozitivne trende kar se tiče obiska in aktivnega sodelovanja. Če bo temu tako tudi v bodoče, bo verjetno smiseno poskusiti z migracijo ponovno.

"Projekt" migracije sam po sebi niti ni tako zahteven, mislim, da je tudi znanja dovolj. Res pa je, da se bo tega smiselno lotit, če bo nek širši interes. Bomo videli, v katero smer bodo šle stvari v naslednjih obdobjih, ko me med drugim čaka tudi še eno predvideno "pospravljanje" HW opreme.

Dušan tale forum nikoli ni bil mišljen kot neko komercialno orodje. Vzdrževanje platforme je moj poskus dati majhen prispevek skupnosti, kot ga tudi ostali dajete s podajanjem svojega znanja in izkušenj skozi prispevke na njem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2024 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A gre za tega psihiča, ki ima zdaj svoj peskovnik, kjer ljubosumno brani svoje in ne trpi ničesar, kar morda nasprotuje njegovim blodnjam, proti vsaki najmanjši kritiki ali nasprotovanju črednim smernicam pa vehementno izkoristi svojo (pre)moč kot administrator z neusmiljeno “doživljenjsko” blokado?
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 03, 2024 9:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
A gre za tega psihiča, ki ima zdaj svoj peskovnik, kjer ljubosumno brani svoje in ne trpi ničesar, kar morda nasprotuje njegovim blodnjam, proti vsaki najmanjši kritiki ali nasprotovanju črednim smernicam pa vehementno izkoristi svojo (pre)moč kot administrator z neusmiljeno “doživljenjsko” blokado?


Boljše skoraj ne bi mogel zadeti v opisu , HI. Se že dolgo ve............

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 6 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group