www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Skener pri canon mp 180 je prenehal delovati

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.54

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2020 7:52 am    Naslov sporočila:  Skener pri canon mp 180 je prenehal delovati Odgovori s citatom

Javi napako v zvezi z driverji, ko jih hočeš osvežiti, pa ni več podpore, za canon mp 280 pa je še. Se da kaj storiti?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.29
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2020 9:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predvidevam da je windows 10 x64,

Zgleda, da ni uradne podpore za ta tiskalnik.

https://www.canon.co.uk/support/consumer_products/products/fax__multifunctionals/inkjet/pixma_mp_series/pixma_mp180.html?type=drivers&language=en&os=windows%2010%20(64-bit)

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.54

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2020 11:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, gre za WINDOWS 10 (64) in pri zadnji nadgradnji Windowsov se je to zgodilo. Mislil sem, da je še kakšna obvodna pot, da se driverji osvežijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2020 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tiptop je napisal/a:
Ja, gre za WINDOWS 10 (64) in pri zadnji nadgradnji Windowsov se je to zgodilo. Mislil sem, da je še kakšna obvodna pot, da se driverji osvežijo.

Bodi precizen!
Že v prvem postu naj bi mi vohali, da gre za Win10, poveš pa ne.
Pri kakšni nadgradnji?
Iz Win7 na Win10?
Iz Win8,1 na Win10?
Iz Win10 različica xxx na Win10 različica yyy?

Prenesi in inštaliraj xxxxx.exe gonilnike za Win 8,1/64bit.
Po restartu PCja test in poročaj, če Win10 zazna/tiska na tiskalnik.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.54

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2020 1:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za opozorilo, a sem le precej neuk na tem področju, da bi vedel, katere podatke moram dati. Bi pa opozoril, da s tiskanjem že sedaj ni bilo težav, ampak s skeniranjem.
Bom preizkusil predlagano rešitev in bom sporočil. Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.54

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2020 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem poskusil s predlaganim driverjem, tiskam lahko, skenirati ne morem...napaka: Cannot communicate with scanner, cable may be disconnected or scanner may be turned off. Scanner driver will be closed. Tudi v nadzorni plošči je bilo pri sliki printerja opozorilo NAPAKA GONILNIKA.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2020 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še vedno nisi odgovoril pri kakšni nadgradnji?
Iz Win7 na Win10?
Iz Win8,1 na Win10?
Iz Win10 različica xxx na Win10 različica yyy?

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.54

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2020 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V nastavitvah sem našel, da gre za nadgradnjo WINDOWS 10, različica 20H2, opazil pa sem, da je pri prejšnjih nastavitvah prišlo do par napak.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2020 4:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še nekajkrat bom mogoče postavil vprašanja...
Pretakni USB kabel v nek drug USB port zadaj na računalniku. Najboljše v USB 2.0 in ne v USB 3.0 ter ponovi vajo.

Pa ti je pod Win10 katerokoli verzijo scener funkcija na MP180 sploh delovala in kdaj ti je nazadnje delovala?
Kot zdaj razumem (če sploh) ti je ob posodobitvi na 20H2 nehala delovati scener funkcija.
Če ti je v prejšnji različici še delovalo lahko narediš Uninstall/Rollback.
Vir

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.54

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2020 6:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

funkcioniralo je vse obdobje Windows 10 do pred kakim mesecem, da se je to zgodilo ravno zaradi posodobitve, je moja domneva, ker
je v istem času dejansko potekal upgrade, za katerega pa na različico nisem bil pozoren.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.54

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2020 6:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam sicer prenosnik in izbira drugega USB ne pomaga.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2020 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj primer.
Imam multipraktik Canon MF4120, ki je pri prehodu iz Win8.1 na Win10 prenehal delovati kot scener. Tiskanje in kopiranje pa je šlo.
Ravno tako pri prehodu iz 1909 na 2004 verzijo.
Vse kar je bilo potrebno je bila reinštalacija MF Toolbox programa preko katerega se izvaja skeniranje.

Seveda pa je mogoče posebnost tudi to, da se mora reinštalcija narediti pri izklopljenem usb kablu. Mi je pisalo v e-navodilih.
Šele po inštalaciji in restartu PCja se usb kabel poveže s tiskalnikom in komunikacija pravilno steče med PCjem in skenerjem.

Sem se v preteklosti tudi jaz hecal s tem ter preizkusil in reinštalacija in potem skeniranje ni uspelo, če je bil tiskalnik in usb kabel vklopljen, ko se je delala reinštalacija. Tiskanje pa je šlo brez problema.
Mogoče je samo to.

Preko katerega programa ti skeniraš? MP Navigator in katera verzija?
Če si že inštaliral driverje za Win8.1 potem še preizkusi na novo inštalirati MP navigator.
TUKAJ je verzija 3.06, vendar ne vem, če podpira MP180. Višje modele (MP250/270/490/550...) podpira. Obstajajo novejše verzije (5.xx) samo ta je najbližja tvoji ver. 3.0 (vsaj mislim da imaš tako).

Inštaliraj ob izklopljenem usb printer kablu !
Po restartu PCja priklopi USB tiskalniški kabel, vklopi tiskalnik in test.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.54

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2020 8:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Skeniral sem tudi z MP Navigatorjem, a pogosteje sem z desnim klikom na ikoni printerja imel na izbiro tudi optično čitanje in največ sem uporabljal prav to možnost. In tudi ta možnost je izginila v času nadgradnje. Hvala za izčrpno pojasnilo, ne vem pa, katero verzijo MP navigatorja imam (instaliral sem ga z originalnega cd ja), sem iskal, pa nisem našel verzije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiptop
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Nov 2019 18:48
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.54

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2020 12:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusil sem vse in ni uspeha; partnerka ima podoben Canon MP280, za katerega še vedno pri Canonnu najdeš nadgrajene driverje, pa da vidimo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group