www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Elektronski elementi iz Aliexpressa

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SlyCrespo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 30 Mar 2019 22:01
Prispevkov: 171
Aktiv.: 2.81
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 1:20 pm    Naslov sporočila:  Elektronski elementi iz Aliexpressa Odgovori s citatom

Mene pa zanima, če so elektronski elementi iz Aliexpressa vredu? Naročil sem nekaj uporov, kondenzatorjev, potenciometrov, tranzistorjev itd, zdaj pa me skrbi, da niso dovolj kvalitetni.. Delal bom nastavljivi lab napajalnik..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 3:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naroči iz preverjenega LCSCja ...

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tlogar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2015 16:57
Prispevkov: 185
Aktiv.: 1.69

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar sem do sedaj naročal, ni bilo večjih težav. Seveda pa kakšen element tudi ni bil ok.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 5:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa raje same elemente kupujen v SLO trgovinah, ali pa Farnell. Pač navada. Hitreje pride.

Sem pa res komplete elementov (SMD upori na zalogo), ki jih nisem hitro rabil, kupll na Ebayu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 5:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš tudi Polsko: https://www.tme.eu/si/sl/
Po mojih izkušnjah bolj zanesljivi od Farnella.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

TME prodaja tudi slabe kitajske ponaredke, jaz sem jih dal na črno listo.
Vir: Reber osebno
Če od kitajca dobim slabo robo, dobim denar nazaj brez ugovarjanja in pregovarjanja, pri TME pa ni šlo tako preprosto ali pa sploh ne. Tudi ko sem poslal nazaj, sem se kar namučil, da sem karkoli dobil, v glavnem, jaz pri njih ne naročam nobene stvari več.

Farnel, cene zlatarske, material preverjeno dobre kvalitete brez ponaredkov, dostava ekspresna, dobim tudi razno eksotiko, tako da je to lahko še vedno prva izbira, ko gre za nekaj zelo posebnega, ko nikjer drugje ne dobiš.

Od kitajcev naročam material na zalogo, tako da čas dostave ni problematičen, zanesljivi prodajalci imajo poleg dobre kvalitete tudi dostavo nekoliko hitrejšo od ostalih.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'


Nazadnje urejal/a v.j. Čet Nov 12, 2020 10:51 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz tme kupujem meanwell napajalnike, pa kakšne konektorje. Za tisto kar se mudi pa je farnel. Včasih tudi mouser. Na aliexpres sem pa kupil komplete uporov, pa kakšen modul.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

TME se ze pripravlja na obdavcitev gadgetov pod 22 eur ... Imajo ze skor celo alibabo gor od raznih modulckov ...
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group