www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Akumulator se prazni
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sebastjan.kamensek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jul 2008 11:04
Prispevkov: 1019
Aktiv.: 5.32
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2020 12:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.ebay.co.uk/itm/Volkswagen-Golf-MK7-5G0868837A-Interior-Roof-Ceiling-Light-/192923607023

Lahko pa se zapelješ tudi na kak avtoodpad... se najde marsikaj.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kastaneda
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 11:18
Prispevkov: 458
Aktiv.: 2.60

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2020 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Italijani so cenejši.
https://rrr.lt/en/used-part/atf5612-5g0868837-volkswagen-golf-vii-other-interior-light

_________________
LP
Srečko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.20
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2020 1:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja so res cenejši. Ampak malo gledam i opažam da je pri vseh tiskaninah malo čudno okrog spajke, kot da bi bilo pregreto od stikal.
Bom še nalepil sliko samega stikala, mogoče pa kdo ve kje se dajo nabavit.
lp

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.20
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2020 2:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

še slike stikal (rabim min2) če kdo ve kje naj jih kupim


20201120_124447_001.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.01 MB
 Pogledana:  2 krat

20201120_124447_001.jpg



20201120_124502_001.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  873.99 KB
 Pogledana:  1 krat

20201120_124502_001.jpg



_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.20
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2020 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

še iz drugega kota


3.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  24.1 KB
 Pogledana:  0 krat

3.JPG



4.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  71.53 KB
 Pogledana:  1 krat

4.JPG



_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2020 2:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi na moji Opel Astri 1.6 bencin letnik 2011 se je začel prazniti akumulator, avto sem pustil stati 3 ali 4 dni in ni hotel več vžgati. Sad Ker je bil akumulator še originalen, star že 9 let, sem se odločil za novega, vendar nič bolje, po vožnji je napetost 12,7V ali 12,8V, po enem dnevu (približno 24 urah) pa pade na 12,2V ali 12,3V. Pomeril sem mirovni tok ki je približno 2,8mA kar se mi zdi normalno saj nekaj porabi sprejemnik za daljinsko odklepanje. Ker znam biti vztrajen sem pustil ampermeter priklopljen in pri tem nemo opazoval displej če se bo kaj zgodilo in glej glej, po 15. minutah je tok nenadoma narasel na 0,85A ki je trajal pribložno 15 sekund nato pa postopoma po korakih padal na 0,55A -> 0,1A -> in nazaj na 2,8mA kar je trajalo še dodatnih 10 sekund, vse skupaj približno 25 sekund. To se ponavlja točno na 15 minut, vztrajal sem eno uro in beležil čase. Prvič 16:24 in nato 16:39 -> 16:54 -> 17:09 -> 17:24.

Meni se to zdi zelo nenavadno. Ali kdo vsaj približno ve kaj bi to lahko bilo?

Pa še to. Še dobro da imam merilni inštrument z merilnim območjem 2A, kar je že redkost pri današnjih novejših inštrumentih. Rolling Eyes Sem lahko preklapljal med 200mA in 2A da sem lahko odčital rezultate, ker območje za 10A ima pa že svojo luknjo in potem pri preklopu prekineš tokokrog. Brick wall

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2020 9:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To, da standby napetost PB akuja pade na 12,3 V po tem, ko ni vec polnjenja, je ok in ni narobe. Kaj pa je ta 15 minutni porabnik, je pa drugo vprasanje! Wink
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.68
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2020 10:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si kupil novo Astro?

Moja hčerka je imela tak primer, ko je kupila rabljenega golfa.
Po enem letu raziskovanj so serviserji le ugotovili, da je prvotni lastnik na neko skrito mesto vgradil nekakšen gsm sledilnik

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NaMi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 02 Jan 2012 15:21
Prispevkov: 93
Aktiv.: 0.62
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2020 5:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali kdo vsaj približno ve kaj bi to lahko bilo?

Si slučajno preveril ali ti normalno polni? Napetost med polnjenjem naj bi bila cca 13,9V (pri recimo 3000 obr/nin).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tlogar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2015 16:57
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2020 6:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda lahko preizkusiš tole metodo za odkrivanje tvojega "porabnika".
https://www.wikihow.com/Find-a-Parasitic-Battery-Drain
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2020 7:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na opisano obnašanje obstaja kar nekaj možnosti, da je kak tracker kje skrit. Think ... Ampak dobrega akumulatorja to v par dneh ne bi smelo spraznit.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 09, 2020 2:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
To, da standby napetost PB akuja pade na 12,3 V po tem, ko ni vec polnjenja, je ok in ni narobe.


Napetost 12,3V se tudi meni zdi ok, samo ne po enem dnevu, recimo po enem tednu pa ja, kljub temu da napetost ne pada linearno, tega se zavedam da na začetku napetost pada hitreje nato pa pri neki napetosti dolgo časa drži predno začne spet padati.


milan62 je napisal/a:
Si kupil novo Astro?


Da, Astro sem kupil novo in sem prvi lastnik. Če je kakršna koli sledilna naprava, se sprašujem, ali bi mi jo lahko inštalirali na skrivaj, ne vem, dvomim, zakaj bi to kdo naredil, nimam pojma, morda sem za kakšne tajne službe sumljiva oseba po kakšnih na novo napisanih kriterijih. Mr. Green Kaj češ se zadnja leta dogajajo čudne stvari v glavah nekaterih posameznikov, pa je zato vse mogoče. Confused


NaMi je napisal/a:
Si slučajno preveril ali ti normalno polni? Napetost med polnjenjem naj bi bila cca 13,9V (pri recimo 3000 obr/nin).


Če grem v skrivni menu kjer mi kaže napetost je med vožnjo od 13,8V do 14,3V, niha in včasih kaže več drugič manj in niti ni tako odvisno od obratov, razen v prostem teku 800 obratov je pa 13,8V ali 13,9V.


frenki je napisal/a:
Glede na opisano obnašanje obstaja kar nekaj možnosti, da je kak tracker kje skrit. Think ... Ampak dobrega akumulatorja to v par dneh ne bi smelo spraznit.


Sedaj ko imam nov akumulator ga zaradi mraza niti ne želim čisto izpraznit da ga ne bi uničil, zato avto vsak dan vžgem in naredim en krog za 20 minut. Verjetno bom jutri odklopil akumulator in bom potem imel čas razmislit kaj narediti. Think


"tlogar", hvala za bližnjico. Very Happy

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wrecker
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Feb 2011 22:43
Prispevkov: 250
Aktiv.: 1.56

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 09, 2020 9:12 am    Naslov sporočila: icon_note  Odgovori s citatom

jozkoc je napisal/a:

Da, Astro sem kupil novo in sem prvi lastnik. Če je kakršna koli sledilna naprava, se sprašujem, ali bi mi jo lahko inštalirali na skrivaj, ne vem, dvomim, zakaj bi to kdo naredil, nimam pojma, morda sem za kakšne tajne službe sumljiva oseba po kakšnih na novo napisanih kriterijih. Mr. Green Kaj češ se zadnja leta dogajajo čudne stvari v glavah nekaterih posameznikov, pa je zato vse mogoče. Confused

Kaj pa žena?? Very Happy

Sicer pa zanimiva tema, upam da bomo izvedeli vzrok.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MOND
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Okt 2005 20:05
Prispevkov: 623
Aktiv.: 2.80
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 09, 2020 10:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preglej, če ti centralno zaklepanje zaklene vsa vrata. Oziroma, poskusi enako meritev pri zaklenjenem - odklenjenem avtu. Mogoče se želi samo zaklenit na vsakih 15 minut...
Lahko pa je kakšen motorček centralnega "shodil" in ne zaklene do konca... ali podobno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
transalp
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 7:08
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.31
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2020 10:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ima avto tovarniško vgrajen radio, kaže morda poskusiti še z odstranitvijo varovalke za napajanje avtoradia. Pred kar nekaj leti sem reševal praznjenje baterije pri prijateljevi merivi, pa je bil kriv radio, in sicer kontakti mikrostikala za zaznavanje vstavljanja CD ploščka. Radio se je sam od sebe vklapljal (brez kontakta in pri zaklenjenem avtu), ker se "mu je zdelo", da nekdo vstavlja CD.

Podobne težave so pri prejšnji generaciji mustangov (Ford) - originalni avtoradio Shaker lahko na podoben način prazni baterijo, ko je avto brez kontakta. Z malo pozornosti se tudi sliši delovanje motorčkov v mehanizmu CD izmenjevalnika, ki je vgrajen v avtoradiu.

_________________
Življenje je spolno prenosljiva bolezen s stoodstotno smrtnostjo.
Rodimo se goli, mokri in lačni. Nato gre na slabše.
Ko sem začel, nisem imel ničesar. Večino tega imam še danes.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 9 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group