www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ferroli SUN P7 vezava
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
milos.hvala55@gmail.com
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 28 Mar 2014 17:12
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 28, 2014 5:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kangoo2
Upam, da si že rešil problem . Tudi sam sem lastnik gorilca iste znamke.
Če imaš na 1 stopnji moči in modularno se mi je pojavljala ista napaka po
dogretju, da se ventilator ni izklopil in se je vrtel na minimalni moči. Čudi pa me, da se Monter kljub posezoni
oglasil s kakšnim pametnejšim odgovorom.

_________________
picas55
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kangoo2
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Nov 2012 10:17
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.38
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 28, 2014 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problemu nisem prišel do dna, gorilnik sem pa spravil v pogon, nastavljeni imam dve moči 1 in 2 v modularnem načinu. Skrbi me da nekega dne gorilnik ne bom več mogel spraviti v pogon, želel pa bi da vem v čem je problem in se težavam izognem in kakšno napako odpravim že sedaj , če je kje kakšna finta.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kangoo2
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Nov 2012 10:17
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.38
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 05, 2014 2:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj detajlov že vem več kod zadnjič , ko ventilator samo deluje v nedogled odprem pokrov in snamem silikonsko cev z gorilnika nakar gorilnik na polne obrate izpiha gorilec nato po cca 10 sec cev vrnem na mesto ventilator še enkrat preveri vlek, podtlak ali kaj drugega(ne vem) začne gorilnik delovati normalno. Ta napaka se dogaja že tedensko in upam da rešim problem.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.87
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 05, 2014 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če koga zanima prodajam rabljen gorilec z polžem in zalogovnikom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kangoo2
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Nov 2012 10:17
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.38
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 17, 2014 2:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni, mislim da sem našel vzrok za moj problem , peč imam precej odmaknjeno od stene in posledično dolgo dimno cev zato se je v cevi nabralo toliko pepela da je oviralo pretočnost zraka skozi dimno cev in gorilnik je zaznal da ni dovolj pretoka zraka skozi in ni štartal z zagonom. Dimno cev sem očistil in od tistega dne gorilec ni več nagajal zato sem tudi z odgovorom malo počakal da se prepričam da je sedaj vse vredu.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZoranB
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Okt 2012 14:23
Prispevkov: 102
Aktiv.: 0.73
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 3:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moja izkušnja z ferroli peletnim gorilnikom.

Novembra 2012 zagon izvedel strokovnjak in potrdil garancijo.
Zelo kmalu so se začeli zastoji zaradi dovoda peletov. Rešeno z dvigom zalogovnika za cca 30cm ker imam zalogovnik nasproti peči in mora biti vmesni prostor večji zaradi čiščenja, zaradi tega vstopno krivino za dovod peletov v gorilnik obrnil za 90 stopinj.
Zalogovnik velikosti 1mx1m višine 2m in zalogo za cca 1.3tone pelet.
Peč Tam Stadler 31kW letnik 80, moč gorilnika 3.
Na tablo peči zvezal stikalo za mehki vklop/izklop, glavno stikalo za napajanje v serijo z varnostnim termostatom, signalno lučko za napako, tipko za reset napake oziroma ponovni zagon ter prestavil komandno enoto z display-em z gorilca zaradi boljše preglednosti in lažjega dostopa.
Kasneje so se napake pojavile le še zaradi slabih peletov kar se je odražalo tudi na žlindri nabrani na pepelniku. Enkrat zamenjal vžigalno svečo.
Sedaj zadeva dela BP. Peč čistim na 3 tedne, ko je bolj mraz na 2 tedna.
Kasneje pripopam še kakšno slikco.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
picek002
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 06 Jan 2016 18:18
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2016 8:52 pm    Naslov sporočila:  GSM povezava Odgovori s citatom

milan62 je napisal/a:

Sem si pa to jesen izdelal še javljanje napake in reset gorilnika preko GSM modula. Pa to jesen še ni bilo nobene napake Smile
LP

Živijo, zanima me kako si to izdelal preko GSM-a. Razen tega zanima me, če kdo ve, kaj pomeni parametar t06 (100 sekund ) in sicer za kaj se uporablja.

Hvala!

_________________
LP z Brežic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.68
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2016 12:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabil sem GSM modul GX106 ( Conrad ). Dobil sem ga poceni na ebay.de
V omrežje sem povezan s paketom Bob 4 cente

Parameter t06 ima pomen le, če imaš parameter t18 nastavljen na 1 ( moduliran način delovanja ) sicer je brez pomena
Pomen parametra najbrž nisi uganil zato ker bereš ( zelo slaba ) slovenska navodila za uporabo. Sam prebiram navodila v nemščini.


LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
picek002
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 06 Jan 2016 18:18
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2016 12:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živijo,

Hvala za pomoč, bom prebral v nemščini, namreč nastavitva je modularna in me zanimaju podrobnosti.

Lep pozdrav!

_________________
LP z Brežic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lazy
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 23 Nov 2020 8:29
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 23, 2020 10:21 am    Naslov sporočila:  gorilec elektronika Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
po osmih sezonah brez problemov se mi je na peletnem gorilcu lamborghini 3.4eco
pojavila težava,opazil sem ,da mi vžigalna tuljava vedno gori kljub temu da je gorilec na off,ali je imel že kdo podoben problem?mislim da je težava v krmilni enoti dbm13.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.15
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 23, 2020 10:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rele je zapikal. Brick wall
Sem že videl tak primer, pač menjaš rele. Mr. Green
Vžigalnik (grelec), če je že preživel, za dolgo ne bo več.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lazy
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 23 Nov 2020 8:29
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 23, 2020 10:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Patron mam nov.Bi se mogoče dalo dobit še točno oznako releja ,da naročim.
sliko sem si sposodil ,predvidevam da mam enako
potrebujem rele PCJ-124D3M-WG.000M mogoče ve kje se da naročit meni vse znane trgovine nimajo na zalogi



t_ferroli1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  89.83 KB
 Pogledana:  27 krat

t_ferroli1.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.15
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 23, 2020 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po oznaki boš težko naročil. Verjetno je nek "no name" proizvajalec.
To gre tako, da rele odlotaš in iščeš po rasterju nožic.
Dolgo je že tega, kar sem ga menjal, ampak mislim, da sem
improviziral. Rele je zalepljen 10-15mm nad vezjem in nožice podaljšane v vezje. Brick wall
Začasno za 7 do 8 let. Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
torentino
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 28 Jun 2010 17:45
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

stane je napisal/a:
Po oznaki boš težko naročil. Verjetno je nek "no name" proizvajalec.
To gre tako, da rele odlotaš in iščeš po rasterju nožic.
Dolgo je že tega, kar sem ga menjal, ampak mislim, da sem
improviziral. Rele je zalepljen 10-15mm nad vezjem in nožice podaljšane v vezje. Brick wall
Začasno za 7 do 8 let. Mr. Green



https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=PCJ-124D3M-WG

Lahko tudi napišeš mail na info@ic-elect.si, ti zrihtajo marsikaj.

Sicer, meni je danes mrknil grelec, ste se poenotili, kateri je najboljsi in najcenejši?
Bil je še originalni, od 2012. Slava mu!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.01
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2022 7:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imel bi eno vprašanje, kako je s priklopom peči na elektriko. Je to potrebna kakšna posebna licenca ali je dovolj elektro in mojstrski izpit?
Da ne bo potem dimnikar težil.
Prijatelj ima že mesec dni montirano centrometalovo peč na pelete. SP elektrikarja pa od nikoder.
Je sicer še peč na drva ampak bodo zmanjkala.
Garancije za peč ni več ker je kupljena že več kot leto.
A lako priklopim tiste 4 kable ali ne?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 9 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group