www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

RaspberryPI in SD kartica

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
burger
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 17:12
Prispevkov: 158
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2020 4:07 pm    Naslov sporočila:  RaspberryPI in SD kartica Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Zanima me kako se obnesejo SD kartice v RPI na dolgi rok?! Ali res pogosto "crknejo"?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2020 9:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vprašanje kako kvalitetne so Wink
Meni se je največkrat obesila zaradi izpadov elektrike in "okvarilo" sam sistem.
Ponavadi je bil backup kar star in sem izgubljal podatke Sad
Potem pa se mi je nekega dne utrgalo in sem prenesel vse na USB SSD in od takrat je mir - seveda je potreben enostaven postopek za pripravo boot-anja z USB Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 12:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zaenkrat na 6tih rpijih ki delajo 24/7 delajo 3 leta brez problema. Imam pa ups. Kratke prekinitve oziroma izpadi električnega toka so za kartice smrt.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz nimam nekih prav slabih izkušenj s crkavanjem SD-jev. imam pa vse duplicirane, tako da samo zamenjam, staro pokvarjeno pa ponavadi na novo nastavim iz backupa.

Backupe sem se navasil delat zato, ker mi po občutku Node Red uniči OS na njej.

Večkrat (cca 2-3) sem uničil pri izdelavi backupa... Recimo pozabil lepo izvreči ali kaj podobnega...

Je pa razlika, kakšno kvaliteto imaš. "Kitajska" mi je na PI4 delala počasneje kot je bil hiter PI2. Ko sem kupil eno normalno v BigBangu je bila razlika kot dan in noč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.youtube.com/watch?v=Q1btyPoL0GI

Če rabite hitrost in zanesljivost, potem je M.2 super.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 7:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam doma enega v funkciji kot printserver in snemalnik za dve kameri že več kot pet let. Kartica je še prva.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matthai
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 23 Nov 2021 21:05
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2021 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz že nekaj časa uporabljam neke poceni kitajske (8Gb). Delajo po par letih še vedno, sem pa zdaj začel uporabljati 32 Gb Samsung EVO... hitrost je občutno večja kot prej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2021 11:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno od kvalitete, namena in kaj dela operacijski sistem.
Če imaš namen poganjat 24/7 po mesece na neki oddaljeni lokaciji potem glej, da imajo vsaj wear-leveling po možnosti pa če ECC kot npr.
https://www.techtrade.si/pomnilniska-kartica-microsd-hc-32gb-wd-purple-qd101-uhs-i-class-10-8930024 (So pa cene vsaj x2 proti navadnim, kar se procentualno precej pozna pri kakem pi zero)

Drugače pa je precej odvisno od napajalnika in kako pogosto zmanjka elektrike, tudi skuri ti jo lahko PI pa mi še zdaj ni jasno kako, ker napajalnik je 5V, niti 5V1 kot priporočajo za RPi, ter zdajšna WD Purple dela v istem PIju.



RPiKartica.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  95.25 KB
 Pogledana:  5 krat

RPiKartica.PNG



_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group