www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Elektrika na traktorju
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
cdrw
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 20 Nov 2020 11:17
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2021 2:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo,
zanima me, če kdo ve kaj pomenijo oznake na kontaktni ključavnici, da bom prav zvezal luči in ostalo. Gre se za navadno kontaktno ključavnico s tremi pozicijami.
Oznake pa so:
30
56b
58
15
30
56a
57
54
Videl sem sicer, da je v tej temi nekdo naložil dokument s pomeni oznak, vendar ga ne morem downloadat, ker sem nov član foruma.
Najlepša hvala.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.17
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2021 3:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?p=509267
https://www.arc-components.com/blog/din-72552-standardisation-definition-guide.html
https://www.qtponline.com/sites/admin/plugins/elfinder/files/qtp/DIN%2072552%20Wiring%20chart.pdf
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cdrw
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 20 Nov 2020 11:17
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2021 4:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala, lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez88
Član
Član



Pridružen-a: Čet 22 Nov 2007 1:24
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.30
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2021 11:40 am    Naslov sporočila:  Potrebujem shemo elektrike IMT 542 Odgovori s citatom

Ima kdo shemo elektrike za traktor IMT 542.

Moram obnoviti manjkajoče žice,katere so potrgane in bi rad vedel kam kakšna žica paše.

Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2058
Aktiv.: 10.64

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2021 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej na prvi strani v tej temi kjer sem objavil katalog delov in shemo za IMT 539.
Verjetno bosta shemi precej podobni če ne celo enaki.

Edit:
Našel delavniški priročnik, pokopan pod kupom drugih znatno novejših.
Ampak v njem ni sheme Sad

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
iztokzu
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 12 Jan 2010 19:41
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2021 8:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni.. Sem že velik del foruma obrnu pa ne najdem nikjer. kje bi se dalo kupiti različne faston konektorje kot so pri različnih traktorjih..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.17
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2021 8:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Katere točno? Jaz jih običajno na ebayu, ker naši prodajalci in trgovino ponavadi prodajajo en model za vse preseke žic, kar pa je v nasprotju z mojimi standardi Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iztokzu
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 12 Jan 2010 19:41
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2021 8:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj takega. Pa presek žic 1.5 do 2.5.. Odvisno.. Zato pa bi rad kak katalog.. Vem da vcasih se je to dalo dobiti pri iskri..


2922013104002.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  268.4 KB
 Pogledana:  1 krat

2922013104002.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.17
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2021 11:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazadnje sem kupoval pri temu prodajalcu: https://www.ebay.de/str/sellererrebishop in dobil v enem dnevu iz Italije.

Prej pa že od tega: https://www.ebay.de/usr/kfz-stecker
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2021 12:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj od teh konektorjev imajo pri Euro-M Trzin, imajo trgovino v LJ.
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iztokzu
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 12 Jan 2010 19:41
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2021 1:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepša hvala za pomoč.😉
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3172
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2021 2:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazadnje sem jih kupil v lokalni elektro trgovini. V rokah držim dvopolni par za katerega sem odštel 200 SIT. Tudi avtotrgovine naj bi jih imele.
Ima jih tudi Con*rad.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2021 5:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

iztokzu je napisal/a:
Nekaj takega. Pa presek žic 1.5 do 2.5.. Odvisno.. Zato pa bi rad kak katalog.. Vem da vcasih se je to dalo dobiti pri iskri..

Pripel si sliko, ki si jo verjetno snel iz Lotosovega spletnega kataloga. Think Whistle No ... nekaj najbolj pogostih kompletov (2p, 4p, 6p, 8p) boš pri njih običajno tudi dobil iz zaloge.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3172
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2021 7:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Pripel si sliko, ki si jo verjetno snel iz Lotosovega spletnega kataloga. Think Whistle No ... nekaj najbolj pogostih kompletov (2p, 4p, 6p, 8p) boš pri njih običajno tudi dobil iz zaloge.

To je pa še najboljši komentar. Do sedaj nisem niti bral vodnega tiska. Smile
Lotos > PONUDBA > Elektronika > Konektorji > Konektorji razni
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektronik75
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2021 18:53
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.24

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 13, 2021 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

sicer sem že napisal pod temo "opozorilna lučka" pa nihče še ni videl.
Zamenjal sem celotno inštalacijo na IMT 533. Preden sem vezal še zadnje luči in delovne, vtičnico za prikolico, stop stikalo sem preveril delovanje, ampak ustavilo se je pri kontaktni lučki. Vezal sem na akumulator +/- in dela, ko pa sem jo vezal iz kontakta 15 in direkt iz alternatorja (Iskra 14V-) D+ pa ne dela. Izmeril sem tudi napetost pri obeh vrstnih sponkah, kaže toliko kot baterija oz. D+ na alternatorju.
Ko dam kontakt mi sveti preizkuševalec na 30, 15 in 54. Bral sem, da naj bi samo na 15 in 30. Zato sem menjal kontaktno stikalo, enako. Zanima me kaj bi lahko bilo narobe. Ali ko povežem vso inštalacijo bo mogoče vse ok? Traktor sem vžgal in ne polni. Pred mojim posegom je vse delalo, lučka in polnjenje, edino smernike nisem smel vklopit, ker je bilo, ojoj, 40 let stara inštalacija.
Hvala za vsako pomoč.
lp, Drago
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Naslednja
Stran 13 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group