www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravilo videorekorderja pomoč

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2021 4:44 pm    Naslov sporočila:  Popravilo videorekorderja pomoč Odgovori s citatom

Imam problem pri videorekorderju, da ko pritisnem PLAY povleče ven trak iz kasete, potem pa čes nekaj sekund trak potegne nazaj v video kaseto. Kaj je tu lahko narobe, oziroma kaj lahko naredim, če sploh kaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 738
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2021 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno ne dobi impulza, ki potrjuje da mehanizem teče.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2021 6:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na tiskanem vezju je običajno en element - enkoder, valjaste oblike, ki je z osjo vezan na mehanizem, ter pošilja impulze o stanju položaja. Kontakti v njemu se ponavadi zapacajo ali oksidirajo. Razstavi in očisti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2021 8:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri tem modelu bi torej mogel razdreti to zadevo in jo očistiti. Ta model ima ločeni ta encoder in povezani z kablom na vezje. Vezje v tem videorekorderju je na desni strani od glave videorekorderja, če gledaš od spodaj. In posebej v zadnji strani ima napajalno vezje.


20210122_191023.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.39 MB
 Pogledana:  3 krat

20210122_191023.jpg



20210122_191037.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.23 MB
 Pogledana:  3 krat

20210122_191037.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2021 9:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preveri pa še tudi vsa mikrostikala, ki jih najdeš v njem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2021 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri rastavljanju sem verjetno izgubil kako zmet, ali pa je mogoče že od prej manjkala na mehanizmu. Ker potem več nisem znal sestaviti nazaj. Zdaj sem pa ga kar rastavil na prafaktorje in uporabne reči shranil. Ker ta videorekorder sem našel pred leti na smetišču. Ko sem ga takrat prinesel domov sem ga potem še nekako usposobil. Zdaj pa je že nekaj let stal v pokvarjenem stanju. Zato, kar bi ga potreboval, pa bom poskusil dobiti en delujoči videorekorder na bolhi. Rabil bi ga samo za digitalizacijo nekej kaset.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dgrude
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Nov 2008 13:44
Prispevkov: 193
Aktiv.: 1.03
Kraj: Velike Lašče

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2021 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!
En videorekorder imam jaz. Če dela ne vem, nazadnje pred cca petimi leti je še deloval. Sprobati ga pa žal ne morem. Če ga drugje ne dobiš mi pošlji zs.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group