www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Avtostikalo za vzig

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
2shae
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:36
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 11:20 am    Naslov sporočila:  Avtostikalo za vzig Odgovori s citatom

Pozdravljeni. Imam tezavo, ki nevem kako bi jo resil. Namrec...v avto vgrajujem dodatno opremo, ki za ta model ni obstajala. Ker bi rad da izgleda original bi zato rad uporabil originalno stikalo. Dokupil sem stikalo, ga presvetlil da je gor ikona in vse. Sedaj pa imam drugi problem.
Stikalo ima 5 pinov.
1in2 sta slepa.
3 je masa
4 je napajanje
5 je trigger wire (tam bi mogel po vklopu dobiti strom ven)
6 je napajanje za osvetlitev ikone.

Problem je, ker iz 5 pina, torej trigger oz. Remote zice ne dobim ven amperov. Ob vklopu stikala mi pokaze voltmeter 12V amperov pa 0. Na ta nacin s stikalom ne moremvklopiti releja, da bi pognal vgrajeno stvar naprej.
Sedaj pa me zanima ali je kaksma opcija to resiti?
Serijsko je ta gumb uporabljen za vklop ojacevalca pri Harman Kardon ozvocenju..zato je ta remote zica verjetno zelo svoh z amperi.
Prilagam se shemo vezja.



schema-buton-hk-individu[1].jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  119.97 KB
 Pogledana:  3 krat

schema-buton-hk-individu[1].jpg



screenshot20210206-10180[1].jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  792.81 KB
 Pogledana:  4 krat

screenshot20210206-10180[1].jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 11:47 am    Naslov sporočila:  Re: Avtostikalo za vzig Odgovori s citatom

2shae je napisal/a:
Problem je, ker iz 5 pina, torej trigger oz. Remote zice ne dobim ven amperov. Ob vklopu stikala mi pokaze voltmeter 12V amperov pa 0.

Sumim, da ti osnovni pojmi elektrotehnike niso znani.

Prva dva Račkina zadetka:
https://www.dummies.com/programming/electronics/how-to-measure-current-on-an-electronic-circuit/
https://www.electronics-notes.com/articles/test-methods/meters/how-to-measure-current.php
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
2shae
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:36
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 11:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi niso ne, ker se z temi recmi ne ukvarjam. Vem samo, da tista zica, torej 5 pin ne da dovolj ven da bi rele preskocil. Ce jo pomerim z multimetrom pa kaze 12v.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 12:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izmeri tok, ki steče skozi tuljavico releja na bolj občutljivem območju (mA). Vsaj nekaj mA mora biti, sicer stikalo ne dela ali pa trigger pomeni zgolj impulz.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
2shae
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:36
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bostjan..sem izmeril ne da 0. Original stikalo je bilo za vklop ojacevalca tako da je verjetno res samo impulz.
Isti rele sem probal z 12v napajalnikom k ima 150mA pa je preskocil. Tako da iz pina 5 mora res priti 0 ce ne preskoci. Sedaj pa me zanima ali je mogoce to kako predelati ali je pac treba drugo opcijo iskat za stikalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2021 12:44 pm    Naslov sporočila:  Re: Avtostikalo za vzig Odgovori s citatom

2shae je napisal/a:
Ob vklopu stikala mi pokaze voltmeter 12V amperov pa 0.

Iz tega sklepam, da izhod izhod ni dovolj močan za tvoj rele. Dodaj emitorski sledilnik. Preko tuljavice releja pa diodo v reverzni smeri za zaščito tranzistorja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
2shae
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 02 Avg 2015 13:36
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2021 4:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepša hvala za odgovore. Kolega mi je vgradil Omron optocoupler, ki da ven 3A toka. Sedaj rele vklaplja kot je treba:)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group