www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

JLC-PCB vsa čast...
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2020 1:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aja, hvala za info Smile
Ampak gledam zdej na njihovi strani - kje pa lahko izbereš opcijo custo stencil? Tam na spustnem seznamu ni te opcije, najmanjša pa je 0,9 kg.

_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.20

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2020 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Posebej imaš "yes" za custom size.


jlc.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  74.94 KB
 Pogledana:  29 krat

jlc.JPG



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tejca
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Jul 2008 20:33
Prispevkov: 65
Aktiv.: 0.34
Kraj: Gornja Radgona

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2021 6:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mene so tudi presenetili z hitrostjo dobave .... naročil in obenem tudi plačal v petek popoldan .... v soboto dobim mail da so odposlani ... sem mislil, da se ker heca hehehe ... tiski so bli v sredo pri meni Very Happy
_________________
Live long and prosper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 25, 2021 8:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj vidim da imajo pri Shipping Method tudi opcijo "DDP (Customs clearance, duty and customs fees handled by JLCPCB.) - EuroPacket"

Ali je kdo to že uporabil - ali pomeni to, da ni carinskega postopka, da oni vse uredijo in samo dobiš pošto na dom?

_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 25, 2021 3:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Drži
Po DHL pošljejo v nemčijo in od tam po navadni pošti do tebe. Ti nimaš nobenih stroškov

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 26, 2021 9:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hudo, ker DHL te fajn obere če carinski postopek naredijo, sploh za njihovo zavarovanje.
Ampak če mogoče kdo ne ve, se temu da izognit, ampak je pa nekaj dela: https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/OpenPortal/CommonPages/Opdynp/PageD.aspx?category=carin_posamezno_zavarovanje

_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko11
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 17:47
Prispevkov: 866
Aktiv.: 3.90
Kraj: Dobrepolje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

trot je napisal/a:
Zdaj vidim da imajo pri Shipping Method tudi opcijo "DDP (Customs clearance, duty and customs fees handled by JLCPCB.) - EuroPacket"

Ali je kdo to že uporabil - ali pomeni to, da ni carinskega postopka, da oni vse uredijo in samo dobiš pošto na dom?


Sem pred kratkim dal v izdelavo PCB, pa tega pošiljanja nisem prej opazil.

Zanima me kako so ti stroški za DHL. Ko sem vpisal podatke za PCB izpiše stroški za DHL cca 18€. Ko pa sem izvedel plačevanje pa doda še cca 25€ za stroške nekako tako, pošiljanje v tretje območje ali nekaj podobnega.

Tako da pride skupni strošek cca 50€.

Če kdo razloži kako je s temi stroški in ali bo treba še kaj tukaj doma doplačati?

LP,marko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 3:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Carino in ddv. Pa stroske uvoza seveda. Ce delas uvoz na firmo in si ddv zavezanec si lahko strosek bistveno zmanjsas, ce ddv placas direktno (samoobdavcitev, izpilnis na uvoznem obrazcu).
Govorim seveda za klasicno DHL posiljanje.

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko11
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 17:47
Prispevkov: 866
Aktiv.: 3.90
Kraj: Dobrepolje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 6:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Carino in ddv. Pa stroske uvoza seveda. Ce delas uvoz na firmo in si ddv zavezanec si lahko strosek bistveno zmanjsas, ce ddv placas direktno (samoobdavcitev, izpilnis na uvoznem obrazcu).
Govorim seveda za klasicno DHL posiljanje.

Lp, G


Na kaj plačaš carino in ddv? 10€ so PCBji ostalo pa so stoški DHL.

lp,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 7:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Carine za prazne pcbje ni (0%), je pa za stencile.
DDV (trenutno se) od 22 eur naprej, ampak z vkljuceno postnino si takoj cez.

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GUMY
trgovec



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2010 11:03
Prispevkov: 464
Aktiv.: 2.82
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 9:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za teh 22EUR, kot kriterij DDV je/ni, se zaenkrat upošteva samo vrednost robe, brez poštnine. Če je roba vredna več kot 22EUR pa se DDV obračuna na vse skupaj, vključno s poštnino. Razumi kdor more...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 1:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

marko11 je napisal/a:
...Ko pa sem izvedel plačevanje pa doda še cca 25€ za stroške nekako tako, pošiljanje v tretje območje ali nekaj podobnega.

Tako da pride skupni strošek cca 50€.

Če kdo razloži kako je s temi stroški in ali bo treba še kaj tukaj doma doplačati?

LP,marko
18€ je za Slovenijo. 25€ dodajo če te ima DHL označenega, da nisi enostavno doesgljiv. Meni tudi to napišejo, ker imam skoraj 10min do avtoceste in je manjša vas.
Raje uporabi naslov v kakem mestu ali industrijski coni.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 2:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
18€ je za Slovenijo. 25€ dodajo če te ima DHL označenega, da nisi enostavno doesgljiv. Meni tudi to napišejo, ker imam skoraj 10min do avtoceste in je manjša vas.
Raje uporabi naslov v kakem mestu ali industrijski coni.

Kako naj to razumem? Če sem v mestu je 18€, če sem pa na deželi pa 43€ (18 + 25)? Jaz sem na deželi, oddaljen od avtoceste 300m, od industrijske cone Hoče 400m. Koliko bom torej plačal?

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.98
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pravilno razumeš. So pa cene takšne. Ti boš plačal torej 20€. Jaz skoraj vedno dobim teh 20€ "bančne garancije" za doplačat.


Screenshot 2021-04-28 140858.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  216.3 KB
 Pogledana:  17 krat

Screenshot 2021-04-28 140858.png



_________________
If you're in control, you aren't going fast enough
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 2:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je že četrta cena! 18€, 25€ in 43€(18+25). Sedaj pa 20€.

Kaj od tega naj pričakujem? Mr. Green

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 5 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group