www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Navpične črte na monitorju

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hafo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Feb 2017 8:38
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.27

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 15, 2021 9:08 am    Naslov sporočila:  Navpične črte na monitorju Odgovori s citatom

Imam monitor Samsung LU28e590 na katerem se občasno pojavijo utripajoče navpične črte. Ko pa monitor začnem malce zvijati izginejo za kakšen dan potem pa se spet pojavijo.
Ali lahko sam trajno odpravim to težavo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 15, 2021 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zna biti neki hladni spoj. Jaz se tega lotim z freez sprejem.
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hafo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Feb 2017 8:38
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.27

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 15, 2021 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako pa se tega lotim?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.87
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 15, 2021 3:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hafo je napisal/a:
Kako pa se tega lotim?
SimonS je napisal/a:
Zna biti neki hladni spoj. Jaz se tega lotim z freez sprejem.
SPREJ FREEZE 75 - 200ML
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hafo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Feb 2017 8:38
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.27

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 15, 2021 4:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prosim, če mi opišete postopek, ker to še nisem nikoli počel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.87
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 15, 2021 4:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo iskanja ti nebi škodilo! Gledaj to.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hafo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Feb 2017 8:38
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.27

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 15, 2021 4:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 16, 2021 7:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si ga kdaj čistil s kakšno tekočino? Jaz sem enega uničil na ta način. Na rahlo sem poškropil po zaslonu meglio in hitro obrisal s papirjem. Čez nekaj mesecev so se začele pojavljati pokončne črte. Ko sem ga odprl, sem videl da je nekaj kapljic tistega čistila požrlo nekaj vezi na tiskanini od panela do driverjev. Ker je tam kakšnih 10 vezi na mm, je nemogoče zaciniti in ga bom v naslednji rundi čiščenja odpeljal na odpad.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 16, 2021 8:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

O tem je že bilo govora. Slab stik na folijskem kablu, ki gre na panel. Kakšno podlaganje z gumo bi za nekaj časa pomagalo. Trajno pa je težko popraviti, razen z menjavo panela.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 17, 2021 10:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz se lotim sprejati direktno po spojih in čipih. Enega po enega, da lahko diagnosticiraš mesto hladnega spoja.
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 06 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 20, 2021 8:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam z bostjang,da je slab stik na folijskem kablu.Sem tudi sam imel tak primer,monitor je romal na odpad..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Niko94
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Apr 2019 18:40
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.25

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 20, 2021 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen,

sam sem imel enako težavo. Sicer je bil stari LG-jev LDC, vedar so se pravtako pojavljale navpične črte.
Kot so že povedali ostali, je tudi pri mojem primeru imel FLAT kabel slab stik in sicer na tisti strani, na kateri gre na displej. Sem pa tudi zamenjal kondenzator, ki je bil napihnjen, vendar nisem preprican ce je to bilo na krmilnem ali pa na napajalnem delu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group