www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

TCe?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.19
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 17, 2021 7:51 am    Naslov sporočila:  TCe? Odgovori s citatom

Zanima me, če kdo dobro pozna razliko med TCe (90) in klasično izvedbo bencinskega motorja v praksi?

Nekatere lastnosti sem že prebral v raznih avtomobilističnih revijah, cel kup nekih podatkov, ampak mene zanimajo predvsem praktične izkušnje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4050
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 17, 2021 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

uporabiti moraš kodo motorja ker je tudi znotraj Tce precej različic in potem imaš na wikipedii in YT dosti podatkov npr H4Bt 408

https://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Captur#Engines_2

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Renault_engines
https://www.youtube.com/results?search_query=renault+engine+

https://www.youtube.com/watch?v=XNvRhWL1stQ

https://www.youtube.com/watch?v=kAJAkV-ru0g

potem dobiš tudi listo mogočih napak
https://www.motorreviewer.com/engine.php?engine_id=50

---------------------------------------------------------------------------

PS : žena ima Kadjar 1,2 tce 130 dela dobro ( čeprav je v preteklosti imel veliko napak ) ampak ne toliko po 2016

npr je tudi spisek vozil z napako
https://www.zps.si/avto/varnost/9663-kaj-se-dogaja-z-renaultovim-1-2-litrskim-motorjem
in celo https://www.rsl.si/

medtem pa naj bi bil motor 1,3 Tce zelo dober in zdržljiv

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.19
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 19, 2021 10:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za povezave, bodo zelo prav prišle.

Odločam se za nakup starejšega rabljenega vozila in mi avto s TCe nikakor ni všeč, zato sem želel malo več informacij.

V avtomobilističnih revijah so med drugim tudi zapisali, da avto s TCe motorjem ni ravno primeren za mestno vožnjo. Pri speljevanju potrebuje precej več moči oziroma več vrtljajev kot navadni motorji, kar zna pri stalnem speljevanju in ustavljanju kar precej motiti (tudi poraba bencina).

Sicer imam v planu tudi daljše vožnje, ampak mestna vožnja je žal neizogibna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 19, 2021 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po komentarjih, ki sem jih prebral, me pri Renaultu ne bodo videli... že prej nisem bil njihov fan, zdaj imam samo še slabše mnenje.
_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.19
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 19, 2021 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Klasični motorji so čisto OK.

Jaz vozim že 15 let raznorazne Clio-te (seveda z navadnim motorjem) in so čisto OK, nikoli nisem imel nobenih težav z motorjem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Convert
Član
Član



Pridružen-a: Ned 13 Jun 2021 15:57
Prispevkov: 168
Aktiv.: 4.82
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 19, 2021 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sosed ima Scenica z 1.3TCe motorjem in zaenkrat brez težav v dveh letih lastništva. Poraba po mestu ni ravno ugodna, ampak glede na velikost/težo avta nič nepričakovanega. Nasplošno pa zadovoljen.

Sodelavka je pred kratkim prodala Capturja 0.9TCe - da se je kam premaknil ga je bilo potrebno konkretno priganjat, posledično visoka poraba, večkrat je imela težave s prižiganjem lučke za motorno elektroniko in podobno. Ga je zamenjala za Capturja z atmosferskim motorjem, zaenkrat zadovoljna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Convert
Član
Član



Pridružen-a: Ned 13 Jun 2021 15:57
Prispevkov: 168
Aktiv.: 4.82
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 19, 2021 1:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

elektrolit je napisal/a:
Klasični motorji so čisto OK.


To mnenje prevladuje pri večini voznikov Renaultovih vozil ki jih poznam (dolenjska nasplošno, Revoz pač).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 272
Aktiv.: 3.46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 21, 2021 3:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najboljši je vsekakor diesel. Se ne pustim nategovati lažnivcem z elektriko ali tce mlinčki s popokanimi glavami zaradi klenkanja. Elektrika v blokih in parkiriščih ni dostopna, če bi vsi Slovenci filali avte čez noč nimamo elektrike. Hibrid so še večja jajca. Na račun zlagane ekologije, zadeva žre na dolgi rok 7,1l/100 pri Toyota RAV4, se vsak teden vozim. Lepi qrc gleda take prihranke, iz žepa vam denar vlečejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5335
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 21, 2021 6:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole pa malo (veliko!) bluzis! Dizel je ok za AC relacije, za drugo pa nikakor.

Konkretno hibrid 1.8 star dobrih 5 let imam porabo 5.3 litre za zadnje leto. Mesto, relacija in AC. Mesto in relacija je poraba se manjsa.

Predelan Smart na elektriko 1F polnjenje, prej na sihtu in po potrebi v bloku preko podaljska, zdaj bolj komot, ko smo v hisi.

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4050
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 21, 2021 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@ s59ma

a ti to misliš da pri drugih avtih težav ni

problem se je pričel s t.i. downsize kubiture in dvigovanjem moči preko turbine do 3 cilindrnih motorjev in tlačenjem malih motorjev v velike kripe s 17'' kolesi.

vsaka znamka ima svoje cvetke tako da ... čevlje sodi naj kopitar

jaz imam porabo kočevje -bloke- cerknica 4,9l/100 s tem da tudi dosti stojim pred semaforjem 1,6dci /132 hp scenic III

Vozim pa renaulta že 18 let pa kar čez miljon km (3x300.000) z mojimi z ostalima pa še kakih 150.000 .In ne moreš verjet vse brez kakšnih groznih pretresov ali servisov

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 21, 2021 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, seveda si ne delam nobenih utvar.

Si pa v drugem stavku zelo, zelo dobro zadel bistvo težav (pri vseh proizvajalcih)!

No, če si z Renaultom zadovoljen, toliko bolje. Vsak se odloči za tisto, kar meni, da mu bo služilo.

_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 272
Aktiv.: 3.46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 22, 2021 6:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bolje je, da se posvečamo elektroniki, motoroznanstvo obravnavamo ljubiteljsko in brez izkušenj. Kako ločiti mestno in relacijsko vožnjo, moj dizel automatik samodejno drži obrate med 1200 in 2700, pa nima veze kje se kaj grem, na AC na ful pri 130 je to okoli 2500 obratov. Omenjeni Toyota RAV4 ima 2.5l bencinski motor, zdaj zakaj je vgrajena taka groba sila mi je nepoznano. Sodobni VW touran 1.6TDI od žene ima povprečje 4.7l, pa ni prav lahek in ima ročni menjalnik. Velika krivica se je pred časom zgodila dizlom, pa počasi bodo ljudje pokapirali nateg. Prodaj bencinarja, če znaš, tudi vpraša te nobeden. Za hibride in elektriko bo še precej prepirov, dokler se ne utrdi sistem brezkontaktnega polnjenja, pa pozabite na uspeh.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.19
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 23, 2021 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravnokar sem prišel z ogleda še enega Clio-ta.
Bencinski motor 1,2 16 V bo kar dovolj močan. Sedaj se moram samo še odločiti za letnik avta. Namreč se ne vozim veliko, tako da se mi ne izplača kupiti samo nekaj let star avto, ker bo s starostjo veliko več izgubil pri ceni kot pri uporabi.

Me veseli, da smo malo poklepetali in izmenjali mnenja.

Sedaj se pa lahko spet posvetimo elektroniki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 73 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group