www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Farnell in VISA
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2021 9:07 am    Naslov sporočila:  Farnell in VISA Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Nekaj časa imam že težavo, da mi Farnell zavrača VISA Debit kartico od NKBM, češ da je številka neveljavna(preizkusil sem z 3 različnimi karticami različnih imetnikov, tudi business VISO).

Preveril sem pri banki in pravijo da je vse ok, na Mouser in TME, paypal deluje normalno.

Farnellov support mi pa več ne odgovarja na vprašanja, kaj je tu težava, edino kar so rekli je, naj plačam po predračunu.

Tukaj je pa problem kasnenje katero mi ne odgovarja, saj po nakazilu traja dlje časa kot direktno z kreditno, včasih je pa zaradi narave dela kritično kdaj dobim komponente.

Sem pa ugotovil da Master Card deluje.

Ima mogoče kdo izkušnje z tem, je mogoče kdo to reševal, rešil?

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2021 10:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odkar sem po nakupu na farnellu dobil neke čudne transakcije na kartici (kraja podatkov o kartici - ne vem ali je bil res farnell kriv, ker sem nabavljal tudi pri drugih), uporabljam kreditno kartico za enkratno uporabo. To ima Revolut. Ne vem, če so pri naših bankah to že "dojeli", oz. osvojili. Je pa zelo uporabna stvar, saj ko enkrat plačaš zu njo, se sama uniči. Preveri. Revolut je brezplačen do določenega števila mesečnih transakcij.

LP,
M.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2021 11:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz od Farnell-a naročam preko IC. Na IC pošljem linke, od njih dobim predračun, plačam in rešeno. Nikoli nobenih problemov.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2021 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav,

Za nakupe prek Interneta sem leta uporabljal debetno kartico Visa Electron, ki sem jo prav v ta namen uredil pri A-banki. V začetku 2021 so mi zaradi pridružitve A-banke Novi KBM Visa Electron A-banke nadomestili z debetno Visa NKBM z ločenim TRR (pri NKBM sem sicer že od prej imel svoj "primarni" TRR).

Od takrat dalje imam identične težave, kot jih navajaš. Plačevanje prek PayPal gre, nakup iz Farnella ni možen iz enakega razloga, kot pri tebi. Bil sem tudi že na banki, kjer je referentka pregledala vse možno (začela je z običajnim "ali imate dovolj denarja na računu...") in ni našla pametne razlage.

Potem pa se je le pojavil eden od bolj poučenih referentov ter "prišepnil", da nadomestna debetna Visa NKBM, ki sem jo dobil kot zamenjavo za Visa Electron A-Banke, ni 100% enakovredna plačilna kartica ter da nakupi z njo niso možni pri vseh spletnih ponudnikih. Po tej obrazložitvi se s problemom nisem več ukvarjal, svoje bančno poslovaje pa po dolgih letih rednih mesečnih "pritiskov in gnjavaže" prodajnikov NKBM, da naj končno že začnem uporabljati spletno poslovanje, preselil k Bank Sparkasse. Pri NKBM sem namreč vztrajal izključno iz razloga velikega števila poslovalnic in bankomatov v moji bližini oz. v krajih, kjer se pogosto gibljem. Sedaj ko (končno) uporabljam spletno bančništvo, je število poslovalnic postalo drugotnega pomena, Bank Sparkasse pa ima ponudbo paketov ter sistem avtentikacije nekako bolj po moji meri.

Za nakupovanje (in plačevanje) na Spletu pa sedaj tudi sam razmišljam o spletni banki, kot je npr. že omenjeni Revolut...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2021 12:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

baresi je napisal/a:
Jaz od Farnell-a naročam preko IC. Na IC pošljem linke, od njih dobim predračun, plačam in rešeno. Nikoli nobenih problemov.


Ufffff... to sem poskusil 3x: Prvič in sem čakal na dobavo 2 tedna. Drugič, ko sem si rekel da je morda prvič šlo kaj narobe, pa se je samo ponovilo in tretjič, ko sem še zadnjč ponovil tako vajo in jih vsakodnevno klical "kdaj bo" in ni bilo čisto nič drugače. Zdaj naročim direkt in dobim naslednji dan.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2021 5:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj prijatelj ima iste probleme preko NKBM predplačniško kartico. ŽTudi njemu niso nič rešili na banki.
Jaž uporabljam poslovni račun in nimam teh težav.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2021 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pa uporabljate e-denarnico za potrditev nakupa ker drugače nakup s viso ne gre , pa android višje od 7 je treba imet gor ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=si.nkbmmdenarnica

( ps rdeča ikona je za fizične , zelena pa za pravne osebe)

je pa jajc drugače

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2021 9:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
pa uporabljate e-denarnico za potrditev nakupa ker drugače nakup s viso ne gre , pa android višje od 7 je treba imet gor ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=si.nkbmmdenarnica



Vsekakor, uporabljamo oz. sem uporabljal!
.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2021 8:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mDenarnico imam, sem dodal kartico ampak zavrača že pri vnosu pri dodajanju kartice.

Češ da številka ni veljavna. Če jo online preverim je veljavna.

Pač za sedaj imam od sorodnika Master Card in njemu nakažem ter kupim. Moti me samo to ker pri Abanki je to delovalo in nevem zakaj sedaj nebi več.

Popravek: Nepravilno sem vpisal številke VISA Business kreditne kartice(NKBM), sem poskusil ponovno z njo - to kartico je farnell sprejel, ampak sem jo zbrisal, ker ni moja.

Se pravi ne sprejme moje Debetne. Prej sem imel ločeno Maestro kartico in Visa Electron kartico, z katero sem vsepovsod normalno plačeval.

Sedaj so to združili na Visa Debetni od NKBM katere farnell noče sprejeti. In zgleda ni rešitve...

Vidim pa glede na napisano, da nas ima veliko težave z tem Brick wall

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."


Nazadnje urejal/a rplink3r Sre Jul 07, 2021 7:54 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2021 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če kupuješ kot pravna oseba, daš na farnell vlogo za poslovni račun. Potem dobiš račun za dobavljeno blago z rokom plačila do konca naslednjega meseca.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2021 11:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

En napotek:

ne dajat svoje osebne davčne številke. Jaz sem čisto avtomatično izpolnil (na mouserju) in mi niso računali DDV. "Poračun" je prišel s pol letno zamudo, ko so me obvestili, da je moj račun začasno blokiran zaradi neveljavne DŠ - za podjetje. Ne vem zakaj potem dopuščajo registracijo stranke kot fizična oseba, kjer je polje DŠ, ko to izpolneš pa ne obračunajo davka.

Ker je pošta prišla iz neke odvetniške pisarne, sem raje plačal, kot da bi imel probleme s kakimi nemškimi odvetniki.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 580
Aktiv.: 2.84
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 09, 2021 8:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi pri meni isti problem. V zadnjih dveh mesecih sem vsaj 4 krat naročil pri Farnelu in je šlo bp. Danes se pa že dve uri trudim in mi vztrajno zavrača dve različne VISA predplačniške kartice in ne gre. Kontaktiral sem podporo v MB in mi trdijo da je pri njih vse OK. Pravijo, da ne vidijo niti poskusa moje transakcije in pravijo, da je to problem na serverju prodajalca (Farnell). Bom skušal kontaktirat njihovega tehničnrga zastopnika za del vzhoda ( mislim da je v Wroclavu na Poljskem - vsaj tako mi je enkrat rekel in govoril je dovolj solidno slovensko). Če bom kaj zvedel bom poročal.
LP

_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 09, 2021 10:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Farnell ima celo jeb... od 1.7. dalje zaradi 3rd brexit stage.
Minimalno narocilo je zdaj 151 eur (150 eur limita za carino) in nic kaj dobri obeti niso, da bo kmalu bolje (bo tole trajalo vsaj 4-6 tednov baje, govoril danes z Evo)

Kaj hocemo, smo pa mouserja naklikali in je na koncu prislo dobrih 600 eur. Ampak, ce jim smrdi denar ...

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 09, 2021 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čak mal, a to za firme ali za vse?
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 10, 2021 11:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pojma nimam, vedno samo kot firma jemljemo. Zna biti tezava v ddv sistemu, ker je tezava v preposiljanju na relaciji UK skladisce - DE skladisce - koncni kupec. Naj nekdo javi, ko bo privat narocal ...
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group