www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Laser CNC

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
burger
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 17:12
Prispevkov: 158
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2019 8:40 am    Naslov sporočila:  Laser CNC Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

V bližnji prihodnosti bi rad nabavil en laser, s katerim bi na aluminij graviral napise in izrezoval luknje. Velikost plošče bi bila A3. Nisem se še s tem ukvarjal imam pa veliko željo, zato bi vas prosil za pomoč pri izbiri.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2019 8:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri tem ti lahko pomaga tisti, ki laser že ima npr. naš forumaš Bizgec65.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
burger
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 17:12
Prispevkov: 158
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2019 9:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

G.Bizgec65, kaj priporočate.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2019 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težko je svetovati kar tako. Sam imam kitajca K40, za moje potrebe skoraj dovolj, režem in graviram predvsem les 4-5 mm. Za kaj več je treba imeti več moči, moj ima namreč 40W CO2 tubo.
Za Al pa moraš imeti kaj drugega - močnejšega. (prištej zadaj več 000 pri ceni) Smile

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2019 11:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Firma iz naših krajev, kamor dajem odrezat kaj iz jekla ali aluminija, ima en 10 kW in novejši 4kW CO2 laser. omejitve pa so 30mm debeline navadno jeklo, 12mm nerjaveče jeklo in cca pol tega aluminij. Tako da mislim da boš rabil vsaj za velikostni razred močnejšega, kot ga ima Bizgec.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
burger
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 17:12
Prispevkov: 158
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 7:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da bom dal luknje izrezat, graviral bom pa sam na ALU. Za to pa verjetno ne rabim neke hudo drage mašine, ali?! Kaj se splača vzet meni kot začetniku?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 10:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na svojem sem poizkusil na navadnem kosu Al, pa nisem uspel gravirati, je pa res da nisem še preizkusil anodiziranega kosa Al, nisem imel potrebe. Tudi laserja ne šibam s "full" močjo, saj se življenjska doba tube krajša, pa tudi zato nimam neke potrebe. Je potrebno pa kar nekaj časa, da za različne debeline in vrste materialov nastaviš optimalne nastavitve - ali je rez samo rez, rez v prvem prehodu po celotni površini, ali žarek poleg zažge še okolico reza,..
Malo boš moral preveriti po kakih tujih forumih, kaj priporočajo in koliko moči potrebuješ za tvoj namen.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
burger
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 17:12
Prispevkov: 158
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 12:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imate link za kak dober forum o tem?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 3:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam, seveda :

KLIK

Mr. Green

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 6:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
Sam imam kitajca K40, za moje potrebe skoraj dovolj, režem in graviram predvsem les 4-5 mm. Za kaj več je treba imeti več moči, moj ima namreč 40W CO2 tubo.


Krmiljen z K40 Whisperer ali kaj boljšega ?

Tudi meni povsem zadostuje za rezanje balse, vezane plošče, pleksija in graviranje eloksiranega aluminija Cool

Zanimivo, kaj dela s steklom pri 25% moči Very Happy
Spodaj sem se nekaj igral z zato niso vse črke popolnjene.



MKlogo.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  60.64 KB
 Pogledana:  9 krat

MKlogo.jpg



_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2019 7:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj z tem nekaj pa kar z original corellaser al' kar že je Smile. Kakor se mi da in kakor se mi zdi. Kazalci so sedaj še prebarvani z "glow in the dark barvo" - za sosedovega mulca. Škat' lca pa za štos za USB ključek s slikami s poroke.


20190305_064228.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.14 MB
 Pogledana:  8 krat

20190305_064228.jpg



20180918_093313.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.83 MB
 Pogledana:  6 krat

20180918_093313.jpg



_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 03, 2019 5:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Alu se najtežje reže na laserju. Imam 2.8Kw laser pa se mu ustavi na 4mm aluminiju. Tako da 40W laser ne more bit primeren za za to.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
petekdule
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Sep 2009 17:27
Prispevkov: 58
Aktiv.: 0.33
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 27, 2019 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prilagam LINK mojega DIY laserja 2.5W. elektronika arduino-grbl. delovna površina 480mm X 250mm.
YOUTUBE
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
enkamakovsek
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 03 Mar 2020 15:54
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.06

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2021 1:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

petekdule je napisal/a:
Prilagam LINK mojega DIY laserja 2.5W. elektronika arduino-grbl. delovna površina 480mm X 250mm.
YOUTUBE


Obujam temo - ali se še kdo ukvarja z izdelavo laserja? bi me zanimalo, da mi nekdo za plačilo naredi laser. Sedaj sem gledal mini laserski gravirni stroj na tej povezavi in je kar konkretna cena in bi me zanimalo za popoldan Dancing

vaše mnenje glede izdelave, se splača ali je bolje kupiti? Hvalaa
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group