www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PCB izdelava - koga preferirate
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 19, 2021 9:08 pm    Naslov sporočila:  PCB izdelava - koga preferirate Odgovori s citatom

Večino tiskanin pri kitajcih sem do zdaj delal pri ALLPCB. Tule pa vidim, da se precej preferira JLCPCB (pa mogoče še koga). Tiskanine niso sicer nič posebnega ... edina "specifika" je debelina laminata 2mm in bakreni nanos 70um dvostransko.

Zanima me, ali je smiselno gledat še kje drugje, ali ostat pri tem, kjer sem delal do sedaj?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 19, 2021 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

JLC ima zanimivo opcijo, da lahko v "škatlo" pošiljke dodajaš pcb-je (druge dizajne), vse dokler ni vse gotovo in poslano. Tako da če se ti ne mudi, lahko precej prišparaš pri poštnini. Lahko bi se tudi zmenili in zmečemo skupaj vsake toliko v skupno naročilo. Zdaj ko so nova pravila itak nima smisla lovit malega zneska. Če je vse v enem paketu, je pa tudi "poenostavljen" postopek uvoza samo en strošek za vse. Samo naslovnik mora biti fizična oseva, drugače ne gre skozi taenostavnejši (beri cenejši) postopek.

Drugače pa ja, JLC dela dobro.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 20, 2021 6:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi mi za prototipe vedno uporabimo JLC.
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 20, 2021 12:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem nekajkrat naročil pri ELECROW. Za moje pojme ugodno, ter vedno dobim eno ali dve ploščice viška od željenega naročila.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.88
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 20, 2021 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PCBWAY smo uprabljali do nedavnega.
Sedaj pa JLC zaradi cene.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2021 4:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za tale mnenja.

Zaenkrat sem se odločil, da bom tole rundo še kar pri znanem naročil. Računam, da bo tako kot običajno, ker bom za kake nepredvidene "popravke" že malo na tesno s časom.

V bodoče bi bilo pa verjetno res smiselno kako (sploh manjše) naročilo kaj kombinirat. Tule sem po njihovi kalkulaciji že na 2kg+ ... pa je poštnine skoraj toliko kot je vrednost tiskanin.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 24, 2021 7:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kitajci se držijo obljubljenega. "Build Time:2 Days" Bom videl, kako bo pa z dostavo. Think


PCB_progress.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  45.05 KB
 Pogledana:  0 krat

PCB_progress.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 25, 2021 12:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je pa hitreje kot lingva.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 25, 2021 10:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To ravno ne, je pa ene 50x ceneje. Smo dajali ze tudi v Lingvo pod urgentno 2L prototipe delati in jih dobili isti dan popoldne. Ni bilo poceni, je pa bilo in to je bilo tisto, kar je stelo! Smile0!
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 02, 2021 6:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še par besed glede zaključka tegale. Za proizvodnjo in transport do Brnika je potrebno precej manj časa, kot pa ga gre za postopek uvoza na Brniku in carinjenje. Pa sem si že dopovedoval, da tam, kjer obstaja alternativa UPS niti pod razno ne bo več opcija.

Tiskanine same brez pripomb. Še vedno prakticirajo to, da popakirajo in pošljejo verjetno vse kar je OK ... tokrat kakih 20% več od naročenega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 02, 2021 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V bodoče izberi dhl in plačilo dajatev na strani pošiljatelja. Nekaj dražja poštnina poneni dostavo direktno v nabiralnik brez naših snail-mail mahinacij.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 10, 2021 12:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ve kdo zagotovo / ima kdo izkušnje, kaj natančno pri JLC PCB pomeni izbira možnosti dostave, kot je odkljukana na priloženem posnetku zaslona, glede plačila uvoznih dajatev v Slovenijo?


JLC_PCB_Shipping_method.png
 Opis:
JLC PCB dostava DHL
 Velikost datoteke:  64.22 KB
 Pogledana:  31 krat

JLC_PCB_Shipping_method.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 10, 2021 3:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na kratko ti piše zgoraj - DDP.

Z DDP imam jaz izkušnje z Mouserjem. Čeprav pride iz Združenih držav, dobim neposredno v službo, brez da bi se ukvarjal s carino. Do sedaj tudi ni bilo znakov, da bi katerakoli carina odpirala paket.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 10, 2021 3:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jap, sem tudi sam tako predvideval. Ampak danes sem od DHL po e-pošti prejel zahtevek za izvedbo carinskega postopka. Iz računa, ki ga izstavi JLCPCB, nikjer ni razvidno, da so kakorkoli krili karkoli v zvezi z dajatvami pri uvozu v Slovenijo...

Kar se tiče Mouserja imam pa tudi sam enake izkušnje: 2 x naročeno pri mouser.de, poslano iz TX s FeDex, obakrat prispelo neposredno domov. Res pa 1x od tega prepakirano v Münchnu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
urosg
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Apr 2007 14:30
Prispevkov: 565
Aktiv.: 2.74

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 11, 2021 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi če je DDP postopek je potrebno urediti carinski postopek, samo da gre vse na stroške pošiljatelja - pazi da označiš DDP tudi pri deklaraciji.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group