www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Škoda Enyaq iV 80
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kacnje
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jul 2021 7:58
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.31

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 10:01 am    Naslov sporočila:  Škoda Enyaq iV 80 Odgovori s citatom

Tole je sicer moja prva objava na forumu. Pravzaprav sem se nanj prijavil, da sem stopil v stik z nekom, mogoče pa tudi sicer nadaljujem.
Sem pa slučajno (pa me ubijte, če ni res) pred nekaj dnevi na svojem blogu objavil zapis o Škodi Enyaq iV in kislih jabolkih infrastrukture.
Če koga zanima omenjeni Enyaq, vabljen. Sicer pa - če sem kršil pravila, naj moderator izbriše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 10:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en (vsaj za moj okus) reklamni zapis pisan na kožo avtomobilski industriji. In to o škodi, ki na slovenskem vse bolj postaja podobna holzwagnu ... aroganco dobiš serijsko ... vse ostalo se doplača.

Pripravi kak prispevek za forum, pa se mogoče še kakšna koristna debata razvije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kacnje
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jul 2021 7:58
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.31

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 10:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se bom kaj oglasil.
Mimogrede, ker res poskušam pisati zelo nevtralno - zakaj naj bi bilo reklamno za avtomobilsko industrijo? Misliš tako na splošno, ker se govori o avtomobilih?
Škoda je pač ravno ta vikend bila na vrsti, pa še električna in sem pričakoval, da bi tukaj znalo koga zanimati. Saj v starejših zapisih so druge znamke Mr. Green to je bila prva Škoda.
Kar s kritiko na dan. Človek mora sprejemati različna mnenja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 12:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni osebno všečna sama oblika avta. No motor bi moral biti kak 2.0TDI noter Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 2:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer se bo moje mnenje zdelo "grobo", a ce ima nenacitan clovek denar, mu ga je potrebno vzeti. Ko bo elektricen avto imel domet tistega z notranjim izgorevanjem in se bo v 10tih minutah napolnil za naslednjih 700km, potem bo vsaj malo primerljiv.
Seveda, ce bo tudi cena primerljiva. Zelena energija "my ass". Preprosta racunica vsot kw/h motorjev z notranjim izgorevanjem , ki se sedaj vozijo po cestah, preracunana na izkljucno elektricne je zelo enostavna. A jih bomo polnili na vetrne elektrarne? Niti novi blok v Krskem ne bi pomagal, a saj bodo zeleni v klimatiziranih stanovanjih in z ameriskimi hladilniki jasno proti temu bloku.
Starih baterij ne bom niti omenjal.
Morda je resitev hitrega polnjenja v unificiranih baterijskih blokih med vsemi proizvajalci, potem pa samo hitra menjava na "elektro postajah".
Elektro? Po moje smo zasli v tej smeri, zasli kot clovestvo.
Po moje ima vec prihodnosti konjska vprega Smile

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Reši nas edino "fuzija v vsako vas" Smile
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bo drzalo, a take naprave se ni Smile
Loading .....%

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kacnje
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jul 2021 7:58
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.31

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 6:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ule je napisal/a:
Meni osebno všečna sama oblika avta. No motor bi moral biti kak 2.0TDI noter Very Happy


Ha, ha ... zanimivo. Skoraj vsi so mi govorili ravno obratno. Avto kot celota zelo všečno, edino oblika oblika Very Happy
Ja, vsake oči imajo svojega malarja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kacnje
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jul 2021 7:58
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.31

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:
Sicer se bo moje mnenje zdelo "grobo", a ce ima nenacitan clovek denar, mu ga je potrebno vzeti. Ko bo elektricen avto imel domet tistega z notranjim izgorevanjem in se bo v 10tih minutah napolnil za naslednjih 700km, potem bo vsaj malo primerljiv.
Seveda, ce bo tudi cena primerljiva. Zelena energija "my ass". Preprosta racunica vsot kw/h motorjev z notranjim izgorevanjem , ki se sedaj vozijo po cestah, preracunana na izkljucno elektricne je zelo enostavna. A jih bomo polnili na vetrne elektrarne? Niti novi blok v Krskem ne bi pomagal, a saj bodo zeleni v klimatiziranih stanovanjih in z ameriskimi hladilniki jasno proti temu bloku.
Starih baterij ne bom niti omenjal.
Morda je resitev hitrega polnjenja v unificiranih baterijskih blokih med vsemi proizvajalci, potem pa samo hitra menjava na "elektro postajah".
Elektro? Po moje smo zasli v tej smeri, zasli kot clovestvo.
Po moje ima vec prihodnosti konjska vprega Smile


Sam sicer gledam na EV vseeno malo bolj pozitivno. Seveda pod določenimi pogoji. Recimo, da človek polni s svojim pridelkom elektrike, da se tudi ostala infrastruktura uredi, da se uredi kup komplikacij pri uporabi ...
Sama vožnja je pa zakon. Umirjenost, hkrati pa ves navor na voljo v vsakem trenutku. Škoda pa - avto zelo nabutan z asistenčnimi sistemi, marsikaj zelo v redu, prav veliko slabosti ni - kar pa je tudi nekako razumljivo, saj avto ni več poceni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 6:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naročil bi Nevero, pa je čakalna doba dolga.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
robertos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Avg 2004 11:31
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.57
Kraj: Vuhred JN76OO

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 7:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Elektro avto in Zelena energija "my ass".
Se popolnoma strinjam z Adijem, ko bo elektrika rasla na drevesu, se bo elektro avto lahko štel med potrošnike z zeleno energijo.
Dokler pa drugi spuščajo v zrak CO2 namesto tebe, zato, da se ti lahko zeleno voziš, je pa to samo prelaganje odgovornosti na drugega.
Francija sama ima 49 jederskih elektrarn in Francoski minister za gospodarstvo je izjavil, če v tem trenutku samo polovica Francozov preide na električni avto, nimajo več dovolj električne energije. Mimogrede Francija zalaga skoraj četrtino ostale evrope z električno energijo.
Samooskrba kot jo omenjaš kako? Tako, da akumulator izdelajo Kitajci ali Indijci, ki namesto tebe spuščajo odpadke v zrak in zemljo, tako, da sončne celice izdelajo Kitajci, ki zopet spustijo na tone CO2 v zrak, da celice nastanejo.
Pa saj tisti odpadki pridejo nazaj do tebe, saj živimo na isti zemlji, v istem ozračju.
Znani svetovni raziskovalec je dokazal, da sončna celica v vsej svoji življenski dobi ne proizvede toliko energije, kot je potrebno energije za izdelavo in uničenje, vsaj trenutno je še tako, ko še cena uničenja ni dokončno znana kakšna bo. (za zemljo seveda) To da sedaj odvažajo odpadke na odprto morje in jih tam odvržejo, verjetno to na dolgi rok to ne bo več spejemljivo in zdravo.
Za vsako alternativno energijo (sonce ali veter), mora biti od zadaj tudi rezerva, v vsakem trenutku, ko oblak prekrije sončno elektrarno in le ta izpade, mora biti v sekundi na voljo enaka količina energije, da to nadomesti in kje jo boš dobil drugje kot iz jederske elektrarne.
Malo se zamisli....

_________________
Cheerio baj frm S58S Robert !
http://www.kapunar.eu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 8:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robertos je napisal/a:


+1 Applause

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:
.....
Elektro? Po moje smo zasli v tej smeri, zasli kot clovestvo.
Po moje ima vec prihodnosti konjska vprega Smile


Adi s tem se popolnoma strinjam.

Robertos ++

Električni avto... ja sestra oz. njen mož je lani kupil novega E-golfa. Koristi ga sestra ki se vozi slab kilometer v službo. Vozne lastnosti so sicer dobre. Glede na to da nima narejenih niti 5k km se ve koliko ga uporablja. Doseg 200 max 250 km z enim polnjenjem. Na nek neplaniran nakup se raje pelje z avtom z motorjem z notranjim izgorevanjem. Teh imajo pri hiši več kot voznikov. Priznava, da je električni avto pri hiši lahko le kot drugo vozilo.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2021 9:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Praktični preizkus vožnje od Ljubljane pa nekam do Pariza je pokazal, da je vožnja z električnim avtom dražja kot z dizlom.

Baje, da na polnilnici poleg električne energije plačaš tudi čas polnjenja.

Pod črto se še dolgo ne bo splačalo.

_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kacnje
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jul 2021 7:58
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.31

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2021 5:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robertos je napisal/a:
Elektro avto in Zelena energija "my ass".
Se popolnoma strinjam z Adijem, ko bo elektrika rasla na drevesu, se bo elektro avto lahko štel med potrošnike z zeleno energijo.
Dokler pa drugi spuščajo v zrak CO2 namesto tebe, zato, da se ti lahko zeleno voziš, je pa to samo prelaganje odgovornosti na drugega.
Francija sama ima 49 jederskih elektrarn in Francoski minister za gospodarstvo je izjavil, če v tem trenutku samo polovica Francozov preide na električni avto, nimajo več dovolj električne energije. Mimogrede Francija zalaga skoraj četrtino ostale evrope z električno energijo.
Samooskrba kot jo omenjaš kako? Tako, da akumulator izdelajo Kitajci ali Indijci, ki namesto tebe spuščajo odpadke v zrak in zemljo, tako, da sončne celice izdelajo Kitajci, ki zopet spustijo na tone CO2 v zrak, da celice nastanejo.
Pa saj tisti odpadki pridejo nazaj do tebe, saj živimo na isti zemlji, v istem ozračju.
Znani svetovni raziskovalec je dokazal, da sončna celica v vsej svoji življenski dobi ne proizvede toliko energije, kot je potrebno energije za izdelavo in uničenje, vsaj trenutno je še tako, ko še cena uničenja ni dokončno znana kakšna bo. (za zemljo seveda) To da sedaj odvažajo odpadke na odprto morje in jih tam odvržejo, verjetno to na dolgi rok to ne bo več spejemljivo in zdravo.
Za vsako alternativno energijo (sonce ali veter), mora biti od zadaj tudi rezerva, v vsakem trenutku, ko oblak prekrije sončno elektrarno in le ta izpade, mora biti v sekundi na voljo enaka količina energije, da to nadomesti in kje jo boš dobil drugje kot iz jederske elektrarne.
Malo se zamisli....


Nočem izpasti kot hud promotor EV sveta, želim pa pošteno pogledati na obe plati medalje. Precej relevantnih raziskav in projekcij pokazalo, da je onesnaževanja pri EV precej manj kot pri ICE, če naredimo pregled celotnih izpustov (od proizvodnje, surovin ...). Popolnoma drži, da mora biti za optimalno izrabo EV pokritih kar nekaj pogojev. Nekateri bodo težko izvedljivi, se pa vseekakor da.
Lastništvo EV zagotovo tudi pomeni precej spremembe pri načinu uporabe. Sam bi se na to verjetno zelo težko navadil. Sem pač dizelaš z veliko različnimi potmi, kjer težko načrtujem. So pa EV kolegi, ki delajo še več kilometrov z EV. Zato vidim, da se da, če imaš voljo. Jaz priznam, da s svojo lenobo rajši vozim ICE.
Velja pa upoštevati vse vidike, ki si jih navedel.
Sam zato EV dajem možnosti in jih vsekakor vidim kot eno od rešitev. Sploh zato, ker se je v zadnjih letih kar nekaj industrije premaknilo v to smer. Velikani se težko prilagajajo, ampak so se vseeno začeli.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group