www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Elektrika na traktorju
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Zust
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Mar 2012 17:39
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.12
Kraj: Pivka

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 02, 2021 8:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni eksotike, samo to je spodaj. Sem pa iz okolice Pivke.


Slike dodaj na forum



180309.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  412.26 KB
 Pogledana:  15 krat

180309.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 02, 2021 8:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbrž kateri od relejev ne da kontakta. Tuljavico enega po enega je potrebno priklopiti na napajalnik in izmeriti ali kontakt da stik. Še prej se lahko z ohmmetrom izmeri vsako tuljavico. Morda je katera prekinjena, čeprav manj verjetno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.16
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 02, 2021 8:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fino. Kot naslednje ti bomo svetovali, da naloži slike direktno na forum, ker te razne tretjerazredne strani niso zanesljive in izbrišejo slike po nekem času...

Že iz slike vidim nekaj razpokanih lotov - to se da zelo enostavno in hitro rešiti s spajkanjem in svežim cinom čez te pine. Mogoče ga boš rešil že s tem, če pa ne, pa se v naslednji fazi zamenjajo še releji.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.16
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 02, 2021 8:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
Najbrž kateri od relejev ne da kontakta. Tuljavico enega po enega je potrebno priklopiti na napajalnik in izmeriti ali kontakt da stik. Še prej se lahko z ohmmetrom izmeri vsako tuljavico. Morda je katera prekinjena, čeprav manj verjetno.


Glede na to da so vzporedno vezane diode, pazi kako priključiš releje na napajalnik! Plus od napajalnika na katodo diode (pin ki je bližje srebrnemu obročku).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.87
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 02, 2021 8:47 am    Naslov sporočila:  OT Odgovori s citatom

sebaveh je napisal/a:
Fino. Kot naslednje ti bomo svetovali, da naloži slike direktno na forum, ker te razne tretjerazredne strani niso zanesljive in izbrišejo slike po nekem času...
Sem že jaz storil to namesto njega. Saj očitno je poskušal, vendar so prevelike (Images -> Maximum Upload Size: 5 MB).
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Zust
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Mar 2012 17:39
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.12
Kraj: Pivka

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 02, 2021 9:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slike sem poskusil naložiti na forum, vendar, ja zaradi velikosti ni šlo, jih bom naslednjič obrezal ali kako drugače zmanjšal.

Raje kot se sam učim, bi želel da mi kdo z izkušnjami to popravi. Lahko v zs če je kdo pripravljen to storiti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 02, 2021 9:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zust je napisal/a:
Slike sem poskusil naložiti na forum, vendar, ja zaradi velikosti ni šlo, jih bom naslednjič obrezal ali kako drugače zmanjšal.

Meni je bila čisto dovolj velika preko celotnega zaslona, manj kot 2Mpix. Posledično bi bila lahko velika manj kot 1MB. Velikokrat se po nepotrebnem trati prostor in čas prenosa z ogromnimi slikami. Tale zgoraj (180309.jpg) je čist o v redu, pa je 10x manjša datoteka od prve.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 02, 2021 9:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zust je napisal/a:
Raje kot se sam učim, bi želel da mi kdo z izkušnjami to popravi. Lahko v zs če je kdo pripravljen to storiti.

Če imaš spajkalnik, upoštevaj sebaveh-ov napotek. Opravilo je primerno tudi za začetnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.87
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 02, 2021 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zust je napisal/a:
...Raje kot se sam učim, bi želel da mi kdo z izkušnjami to popravi. Lahko v zs če je kdo pripravljen to storiti.
Lažje se ti bo kdo javil, če boš v svojem profilu napisal od kod si!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2060
Aktiv.: 10.64

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 02, 2021 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej tole kar sem ti označil.
En mi izgleda kot oksidacija, drugi pa kod ta je počen lot.



180309_poglej.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  319.35 KB
 Pogledana:  18 krat

180309_poglej.jpg



_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 04, 2021 10:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Skoraj vsi loti so zreli za "poživitveni odmerek".
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sg1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Avg 2013 9:28
Prispevkov: 198
Aktiv.: 1.52
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 05, 2021 12:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

baresi je napisal/a:
Skoraj vsi loti so zreli za "poživitveni odmerek".


In to po možnosti s spajko, ki ni brez svinca.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPartner
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2012 13:42
Prispevkov: 151
Aktiv.: 1.09
Kraj: okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 04, 2021 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče kdo ve zakaj mi kontrolna lučka za alternator rahlo sveti ob izključenem kontaktu in izvlečenem ključu?
Lučka je vezana na alternator in na ključavnico na konektor 54, ki spusti elektriko skozi ob vstavljenem ključu. Ko vstavim ključ, lučka normalno zasveti, in ugasne ko zalaufam motor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 05, 2021 7:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče je slaba katera od glavnih diod proti B+ in spušča tok v nasprotno smer. V tem primeru najbrž tudi polni ne pravilno ali pa kmalu ne bo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPartner
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2012 13:42
Prispevkov: 151
Aktiv.: 1.09
Kraj: okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2021 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta problem sem rešil, kontrolna lučka smernikov je bila narobe priključena. Je gorela ob iztaknjenem kontaktu.

Imam pa nov problem, pri drugem traktorju. In sicer prvič vidim tako vezavo. Traktor ima altenator in nad alternatorjem sklepam da regler. Žica(sklepam da za vzbujanje, ker je na jeziček) gre iz alternatorja na regler, iz reglerja naprej na traktor. Druga debelejša žica iz alternatorja pa gre direkt na traktor.
Ker alternator ne polni, me zanima ali vzbujanje alternatorja deluje enako kot pri sistemu samo z alternatorjem? Oz kakšna je pravilna vezava? Oz kakšno vlogo sploh ima ta regler?
Žal nisem poslikal podatkov alternatorja in reglerja ker bo potrebno zaradi boljše dostopnosti odstraniti nekaj drugih delov traktorja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Naslednja
Stran 15 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 71 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group