www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2007 12:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker obljuba dela dolg, še za "breskvarje":






Adi

Priključke na termostat je potrebno narediti mehansko in ne prilotati (faston)!
POZOR-Deli termostata so na omrežni napetosti, zato je pametno, da stvar na nek način zaščitite!


Nazadnje urejal/a s55m Tor Feb 20, 2007 12:15 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2007 12:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Celo življenje že Adi dela tiskanine pri meni, zdaj je pa čisto šokiran, ker sem jaz delal tiskanino pri njem Laughing Laughing
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2007 12:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Celo življenje že Adi dela tiskanine pri meni, zdaj je pa čisto šokiran, ker sem jaz delal tiskanino pri njem Laughing Laughing


Marsikaj sem pričakoval, vendar bi pred časom dal roko v ogenj, da se to nikoli ne bo zgodilo. Še ena potrditev za "Nikoli ne reci nikoli"!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 1:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še nekaj striktnih opozoril:

REX ne odpusti napake dviga temperature čez 230st C. Jaz sem med testiranjem prišel samo enkrat čez 240 in REX je odšel v kanto.
Temperaturo merite tik pred valji med obema aluminijskima oklepoma in ne na zunanji steni aluminija (razlika je precejšnja).
Pogonski motor za valje sem vezal kar paralelno k napajalnemu kablu pred stikalo za vklop, tako, da ko izključim grelec z originalnim stikalom valji še vedno tečejo (tečeta bi bilo pravilno, ker sta dva) in se enakomerno ohlajajo. Lahko pa dodate dodatno stikalo za vklop izklop motorja neodvisno od grelca (je točno za eno stikalo dražje ) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
multicopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Feb 2007 23:26
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.21
Kraj: Ljubljana - okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2007 12:25 am    Naslov sporočila: icon_idea Dioda - pol ali četrtina moči ? Odgovori s citatom

mipax je napisal/a:
Rad bi popravil ugotovitev postavljeno nekje zgoraj, da z zaporedno vezano diodo zmanjšaš moč na polovico. V resnici moč zmanjšaš na četrtino, ker dioda zmanjša efektivno vrednost napetosti na polovico. (P=U*U/R) Very Happy


To da se moč zmanjša na četrtino pa ne drži. Efektivna napetost v tem primeru namreč ni 1/2 prejšnje ampak 1/sqrt(2) prejšnje. Efektivna napetost se računa kot kvadratni koren iz integrala kvadrata napetosti preko periode; in tega integrala je pri uporabi diode res samo še pol prejšnjega, ampak to moraš potem še koreniti.

Tudi preprost miselni poskus ti pokaže, da je rezultat 1/2 moči in ne 1/4, če sinus zamenjaš s pravokotnim signalom. To je enako 50% PWM, kar da polovico moči ne pa 1/4 Smile

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2007 10:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem si zaželel svoj predelan plastifikator in sem se v ta namen odpravil na pot. Natančneje v Divačo.
VolkD mi je pomagal predelati Rex-a za kar se mu tukaj lepo zahvaljujem. Pravzaprav je bilo drugače. VolkD je predelal Rex-a, jaz sem pa samo gledal.

In rezultat. Rexy



Rexy.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.09 MB
 Pogledana:  50 krat

Rexy.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2007 11:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jah.. tistega y že nisem jaz napisal. No ja ideja je pravzaprav bila...
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 1:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V primeru, ko se dela velike tiskanine strojček ne zmore dovolj hitro segreti tako velike ploščice. Pomagal sem si s predgretjem. Industrijski fen ! Za silo bi po moje bil tudi ženin dober.


tisk1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  73.08 KB
 Pogledana:  103 krat

tisk1.jpg



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 1:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tonerja se še drži papir, a to ne moti. Retuša skoraj ne bo potrebna.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 1:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm, se tele REX-i še kje dobijo?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da bo tudi breskvica dobra. Pred kakimi 10-imi dnevi so jih imeli v šparu na viču še kakih 15 kom.
In nisem bil edini, ki je spraševal za laminator. Ker, ko sem vprašal je ženska rekla:" Dobro, kaj je z vami ljudje ? Za kaj to rabite? Prej so tu stali celo leto pa nič, danes ste že tretji, ki to iščete."
Še boljša je bila na blagajni, ki me je lepo vljudno prosila, če stopim do okenca z računom, kjer mi bodo potrdili garancijo Laughing Laughing .

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly je napisal/a:
Hmm, se tele REX-i še kje dobijo?


Če češ. H***r Lesce je imel še dva ko sem ga jaz kupil. Lahko pogledam, če so še.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sulc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Jan 2005 20:34
Prispevkov: 473
Aktiv.: 2.13

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 3:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Hofru ni, bodo pa dobili, vsaj tako so mi zagotovili.
_________________
LP Aljaž
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 6:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

no ne morem si kaj, da nebi dal gor še tole sliko. Tako mi je bilo všeč, da sem naredil kar tri Laughing


SANY0002.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.38 MB
 Pogledana:  127 krat

SANY0002.JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 6:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A si uporabil papir iz kataloga ali glossy photo paper? Kako je sedaj s to breskvico. A se plastika (ohišje) nič ne pregreva? Ploščice pa so kar lepo uspele. Jaz sem do sedaj probal z likalnikom in mi ni niti približno tako uspelo. Večje površine so se zmeraj "odluščile"!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Naslednja
Stran 3 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group