www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Testne naprave (PCB test jig)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
RajkoG
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 01 Sep 2021 18:17
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.12

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 02, 2021 9:55 am    Naslov sporočila:  Testne naprave (PCB test jig) Odgovori s citatom

Pozdrav,

sem na hitro pregledal forum vendar nisem našel topica na to temo.

Zanima me, ali ima kdo od vas izkušnje s samogradnjo testne naprave (PCB test jig) ali pa kakšnim ponudnikom, ki izdeluje mehaniko.

Jig bi se uporabljal za programiranje mikroprocesorja (bootloader, FW burning), meritev napetosti LDO-jev,
test IO-jev, itd (cirka 40 testnih točk). Instrumentarij ni problem (programabilen DMM, eLoad in napajalnik je na voljo).

Na spletu sem zasledil kup "oranžnih" kitajskih vpenjal (mi po slikah izgledajo bolj tako-tako). Druga alternativa so noro dragi nemci.

Se je kdo lotil podobne zadeve ali pa ima izkušnje z naročilom pri kakšnem ponudniku (cenovni vidik)?
Kako je z izdelavo ležišča za PCB (vrtanje za sonde, tolerance)?

Vsaka informacija dobrodošla.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3241
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 02, 2021 10:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prosim, če pogledaš tole, če ustreza:
https://pinplate.si/

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RajkoG
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 01 Sep 2021 18:17
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.12

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 03, 2021 9:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za link mosqito.
Glede na opis na spletni strani delajo ravno to, kar bi potrebovali. Tudi to, da so lokalci je plus.
Vidim, da naj bi delali za Rimac Automobili... upam, da cenovno niso v tem rangu Wink
Bom kontaktiral in povprašal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3241
Aktiv.: 33.10

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 03, 2021 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težava ponudnikov takih naprav je v tem, da obstajata dve skrajnosti. Ali je proizvajalec tak, da si lahko privošči res visoko ceno svojih rešitev (primer je Ingun, ki je cenovno eden najdražjih), ali pa neke "napol lesene" rešitve. Med slednje spadajo neke polovične rešitve, ki jih ponavadi razvojniki sami skupaj spravijo. Saj ni nič narobe s tem za nekaj kosov, ko so še v razvoju. Težava nastopi, ko gre potem izdelek v proizvodnjo, pa taka provizorična rešitev ni več dobra, saj povzroča več težav, kot jih rešuje.

Po drugi strani pa je npr. naprava, ki jo ponuja Ingun tako draga, da ne upraviči stroška skozi proizvodnjo, če ta ni res v velikih količinah.

Pri nas pa vsaj po mojem občutku pa je večina proizvodnje nekje vmes, ko je proizvodnja premajhna za polno avtomatizacijo in prevelika za rešitve z lesenimi kosi in pohištveno mehaniko. To boš @RajkoG sam najbolj vedel glede na vaše zahteve, mislim pa, da pri zgoraj omnjenih rešitvah po mojem ne boš razočaran.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RajkoG
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 01 Sep 2021 18:17
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.12

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 03, 2021 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam.

Sem se malo posvetoval in se samogradnje mehanike ne bi šli, ker ne bi radi "zabili" kup časa in denarja, potem pa na koncu
imeli nezanesljive rešitev (been there - done that). Sem omenjene lesene primerke enkrat že videl v neki proizvodnji - no comment,
sploh ko sem izvedel, za katero firmo gre. Nemci so nam pri trenutnih količinah predragi (ko nisi ne velik ne mali Wink

Mimogrede, sem dobil odgovor s strani Pinplate. Začne se pri 1800 €, za ta denar ponujajo najmanjše vpenjalo, dizajn ležišča, potisne plošče ter mehansko izdelavo s komponentami. Za točno ponudbo morajo videti plato.

Glede na konkurenco se mi zdi cena ugodna. Sem pričakoval, da bo dražje, bi pa vseeno rad videl, kako to čudo izgleda v živo.
Imajo na strani napisano, da ponujajo brezplačno predstavitev. Se bom probal dogovorit za termin.

Me malo čudi, da ni na forumu nobenega, ki bi imel kakšne izkušnje z njimi ali pa s kakšnim drugim ponudnikom jigov nasploh.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2322
Aktiv.: 10.42
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 03, 2021 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RajkoG je napisal/a:
Me malo čudi, da ni na forumu nobenega, ki bi imel kakšne izkušnje z njimi ali pa s kakšnim drugim ponudnikom jigov nasploh.


V prejšnji firmi kjer je bila proizvodnja maloserijska smo vpenjala delali sami, konstrukter, tehnologi, kasneje še lasten CNC. V slabih 20 letih kar nekaj izkušenj.
Vse je odvisno kako zahtevna in kompleksna vezja imaš, ter če imaš kader + opremo da si sam lahko kaj narediš, pa seveda čas Cool

Bi pa rad videl kakšen je lesen test jig Shocked

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
RajkoG
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 01 Sep 2021 18:17
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.12

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 03, 2021 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa se je le našel en samograditelj Smile

Sami nimamo CNC stroja, tako da bi mogli usluge vrtanja outsourcati.

Glede na to, da imate izkušnje s samogradnjo... ste imeli s čim kakšne posebne probleme (tolerance, obraba)?
Me zanima, na kaj biti sploh pozoren. V osnovi mi je princip delovanje jasen, praktičnih izkušenj pa nimam kaj dosti. Katere testne sonde ste uporabljali?

Kar se tiče lesenega jiga sem ga videl v eni od slovenskih EMS firm... osnovna plošča, v katero so bile vtisnjene sonde je bila iz laminirane iverke. Jiga niso delali sami, so ga dobili od naročnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group