www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Gorenje model WT 981
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matic123
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 05 Sep 2009 18:23
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 17, 2011 4:24 pm    Naslov sporočila:  Gorenje model WT 981 Odgovori s citatom

Ker se mi je strgal jermen in imam dva mala otroka nam je sušilc nujno zlo pri hiši in me zanima ali je kdo zamenjal jermen kateri vrti sušilni boben? Kaj vse je potrebno sneti in odpreti da lahko zamenjaš jermen? Hvala za pomoč in lep preostanek vikenda.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.86

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 17, 2011 4:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno če snameš zadnjo stran stroja je jermen prosto dostopen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igor01
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2004 12:09
Prispevkov: 581
Aktiv.: 2.62
Kraj: KK

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 17, 2011 5:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri tem stroju se snameta obe bočni stranici.
Se boš kar namatral, pa še vse ostalo očisti.
Boš že videl kaj ...

LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
McBobo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 03 Feb 2008 13:08
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.19
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2011 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vidim, da je tema še sveža. Jaz sem doktoriral iz tega sušilnega stroja; če pogledaš pod iskanje moj nick pa temo wt 981. Kaj vse nisem že menjal na tej mašini. Seveda, tudi meni se je že jermen strgal. Sem iz enega drugega foruma, kjer so moje slike iz l.2008 dol snel in jih še tukaj pripopam.


Razstavljeno še malo bolj od blizu.jpg
 Opis:
Razstavljeno še malo bolj od blizu
 Velikost datoteke:  54.91 KB
 Pogledana:  37 krat

Razstavljeno še malo bolj od blizu.jpg



Razstavljeno.jpg
 Opis:
Razstavljeno
 Velikost datoteke:  53.04 KB
 Pogledana:  19 krat

Razstavljeno.jpg



stranica.jpg
 Opis:
Stranica
 Velikost datoteke:  20.19 KB
 Pogledana:  2 krat

stranica.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
McBobo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 03 Feb 2008 13:08
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.19
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2011 5:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prilagam še sliko, kateri pokrov je treba sneti-odmontirati, da se jermen dol sname. Ko na koncu pokrov ne gre na sanke lepo nazaj, ali pa sem jaz d'oh! sem kar z olfa nožem porezal plastične okvirje-sani in pokrov se je lepo usedel nazaj. Pa tudi zaradi tega nič ne pušča. Da pa se jermen sname, je treba mašino kar fajn razmesariti-vse stranice dol. Ampak, ko ga sestavljaš nazaj, gre kar hitro.


Kaj odmontirati.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  62.44 KB
 Pogledana:  21 krat

Kaj odmontirati.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
McBobo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 03 Feb 2008 13:08
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.19
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2011 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No pa je spet jermen šel; pol cca. 2 letih. Sem se malo s sodelavcem pogovarjal, ki popravlja raznorazne hišne stroje in pravi, da je ob menjavi jermenice pametno zamenjati tudi plastično vodilo-kolo zaradi obrabljenosti. Se strinjam z njim. Je tudi na sliki videti, da je zaradi obrabe kar hribčkast in možno, da se je jermenica vozila levo in desno in se zaradi tega pretrgala na pogonu. V glavnem deli naročeni prek neta in pridejo jutri.


s.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  44.36 KB
 Pogledana:  8 krat

s.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.10
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2011 12:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko je ravno ta tema...

Namen imam kupiti kombinacijo pralno-sušilnega stroja, kajti pralni stroj je že star in malo zaje_ava, imel pa bi tudi sušilnega...
Ima kdo izkušnje s tem? Se ga splača kupiti ali je bolje da sta PS in sušilec posebej?

_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2011 1:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imač prostor, je pravilo da je bolje vsaka stvar posebej. Zaradi porabe vode in elektrike. (dodano: pa tudi boben je v osnovi za oba drugačen in tako kombinirani pri sušenju bolj uničuje perilo).

Tega pa sedaj ni (skorajda) več, da bi moral polovico opranega iz stroja vzeti ven pred sušenjem, pa potem zopet noter za drugi del sušenja.

V glavnem, ta kombinacija je najbolj uporabna pri pomanjkanju prostora.

PS: saj lahko sušilca b.p. postaviš na pralnega in mogoče ni problemov pri prostoru.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
McBobo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 03 Feb 2008 13:08
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.19
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 18, 2011 4:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da spet za nekaj časa-mogoče vsaj za 2 leti zaključim zgodbo s sušilnim strojem. Ko sem podru stroj, sem se odločil, da pogledam, kakšno je stanje v zbiralni kadi za vodo. Odmontiral sem še črpalko in pod njo je bilo več vsega drugega, kot vode. Še največ pa je bilo kosov jermenice+ostali deli, ki jih stroj še potegne iz opranega perila. Mislim, da sem pri zadnjem servisu naredil napako, ker sem jermenico namazal z mastjo in špical z WD-jem tam okoli in po njej. Kakor sedaj vem, je WD40 strup za gumo. Verjetno je zato tako kmalu šla rakom žvižgat. Da gre jermenica lažje gor in za menjavo vodila jermenice je potrebno sneti še veternico. Za izvedbo tega ni potrebno sneti zadnje stranice, čeprav ni zaradi tega skoraj nobenega dela manj; razen še par vijakov več.

Še par slik:



P1010132.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  44.4 KB
 Pogledana:  15 krat

P1010132.jpg



P1010131.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  55.21 KB
 Pogledana:  20 krat

P1010131.jpg



P1010130.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  55.96 KB
 Pogledana:  30 krat

P1010130.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
daniel
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 26 Maj 2011 9:46
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2011 9:51 am    Naslov sporočila:  Shema spajanja električnih kabela na sušilici Gorenje WT981 Odgovori s citatom

Rastavio sam sušilicu Gorenje WT981 da bi promijenio remen.
Sve je dobro prošlo, no izgleda da nisam dobro spojio dva plosnata
kabela ispod gornjeg poklopca, pa mi ne svijetle lampice.
Ima li neko sliku ili shemu spajanja kabela?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
McBobo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 03 Feb 2008 13:08
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.19
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 27, 2011 4:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daj poslikaj, da vidimo, kje je problem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gormarci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Dec 2018 15:31
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.22
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 05, 2021 6:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi pa vprašal, zakaj imam na bobnu sušilca dve metlici ki drsita po bobnu oziroma po dveh trakih. Ali se obe morata dotikati bobna ko se ta vrti in je kaj narobe če je ena že malo dotrajana in kratka.

Vprašal bi še pa tudi,zakaj se mi pri vsakem sušenju LCD prikaz ustavi na 10.minutah do konca, a stroj še naprej deluje. Nikoli ne pride do END.
Gre pa za stroj HAIER hdy61.




Prosim za nasvet.

_________________
Gorazd
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zuzek
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 31 Mar 2020 16:49
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.16

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 3:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bom kar tu vprašal, če mi lahko pove

pralni stroj je imel priklop na 220 vtičnico
v kopalnici pa smo priklopli na kabel tisti bel kvadrat 3 kabli kot je bil prejšnji

original kabl od vtičnice so kabli takšni, ker so bili od starega stroja 30 let debelejši

novi kabli klik original ki so bili za vtičnico

stari kabli od starega stroja 30 let klik

stroj je tale gorenje wa61081

od novega stroja so kabli original, na vtičnico kabl je original
a gre enak tok skozi vtičnico kot skozi to škatlico, je lahko tako priklopljeno?

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 8:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer ne razumem vprasanja. Nov in star stroj sta za 230V omrezje. Nov in star stroj imata ozemljitven vodnik (rumenozelena) nicelni vodnik (modra) in fazni vodnik (pri tebi rjava). Nov stroj prikljucisa enako, kot je bil prikljucen stari.
Odrezi vtikac in prikljuci enako. Napetost je ista na vticnici, ali na tej prikljucni dozi.
NE POCNI TEGA POD NAPETOSTJO!

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zuzek
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 31 Mar 2020 16:49
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.16

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 10:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem dal varovalko vn pa prikluču

vprašanje je - če so dovolj debeli kabli od tanovega če je priklopljeno na to
škatlico kot je na sliki IN ne več na prek utičnice

ker tastari od 30 let starega so bili debelejši

so pa od novga kabli od original vtičnice ki je prišla zravn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group