www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

uTorrent-eMule
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2021 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s53al je napisal/a:
Naj bo za v muzej, a če nimaš denarja kot ga imate večina tu gori...
Torrent sem usposobil z starejšo verzijo.
Z porti za eMule pa čakam za kakšen namig.

Še eno palčko RAMa pa SSD disk in Win 8.1. Imam jaz Atomovega reveža z 1,6 GHz pa dela to gor začudo.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S57KSL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 14:52
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.55
Kraj: Slov. Konjice

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2021 12:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

XP je super za podaljšanje življenjske dobe starega hardwara. Na primer pri računalniku s pol gigabajta pomnilnika in 1 do 1,5 GHz procesorjem se vse razen XP vleče kot melasa. Tudi Debian z Lxde (openbox). Seveda je treba uporabiti primerno staro programje: Firefox 3.6, kakšno staro Opero, Palemoon 26 za osnovno brskanje, stari Libreoffice, Vlc, SumatraPDF, Audacity, itd. Tudi igre se da igrati. Sam sem navdušenec nad strategijami in občasno preigram kakšno etapo v Starcraft. Igra je iz leta 96, do pred leti so jo redno posodabljali.

Utorrent in eMule prav tako delujeta. Kakšen star prenosnik nam lahko po tem, ko smo menjali termalno pasto in spihali hladilnik, z 2 TB zunanjim diskom služi kot seedbox. Emule mora biti namreč zaradi svoje počasnosti gnana 24/7.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2021 1:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za izmenjavo datotek je še winXP več kot dovolj, zelo dobro deluje tudi na win98 in seveda na ustrezno starem progranju.

Ko je Partis še živel, sem imel stalno prižgan en računalnik z nameščenim winXP, procesor Intel celeron 1200MHz in 256Mram, uTorent verzija pa 1.8.3. in je delovalo bolje kot z novejšimi verzijami, predvsem pa brez reklam... sedaj ne uporabljam nobene zadeve več, ker je brez veze, filmi na HBO in Cinemax pridejo tako hitro, da je brez veze kurit elektriko za računalnik, ki stalno seje, rating sem imel krepko preko 100, nasejanih preko 100TB... na koncu človek ugotovi, da je v nekaj letih porabil za več kot 100eur elektrike Rolling Eyes
Če namesto eMule in torrentov uporabiš YIFY ali kaj podobnega, ni potrebno imeti nobenega odjemalca in se ubadati s sejanjem. Če nekdo želi videti film čim prej, naj gre v kino, lahko pa se počaka nekaj mesecev, da pride na legalne kanale.

Upravičenost naročila najvišjega paketa za internet in TV pride takrat, ko se vzpostavi sicer nedovoljeno deljenje povezave in porazdelitev stroškov.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 908
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2021 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@brezimenko, bova naprej po ZS.
@Branez,ne tako razmišljat. Sem vesel vsega kar dobim.
Hvala za informacije, se beremo Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.21
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2021 2:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Emule d'oh! d'oh! d'oh!
_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2021 3:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tilen, ti si premlad za to Smile Smile Smile Smile Smile
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.54
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2021 3:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oj mladosti moja....BBS
Za mlajse: KLIK

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2021 3:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s53al je napisal/a:
...
@Branez,ne tako razmišljat. Sem vesel vsega kar dobim.
...
Tudi jaz! Vendar darovalcu ne mečem pod nos, ker se zavedam, da sem mu lahko samo hvaležen za darovano.
s53al je napisal/a:
...
Ja. ampak tvoja matična,ki si mi jo podaril (preko drugega foruma) za win10 pa z 1GB rama tudi ne deluje,v vednost.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2021 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
frenki je napisal/a:
Win XP je zadeva, ki je zrela za v kakšno muzejsko vitrino. Škoda vsakega časa za ukvarjanje s tem, ker je možnosti, da bo v današnjih omrežjih to uporabno malo ali nič.


Tole ne drži ravno..
...
Skratka obstaja še kup industrijskega hardvera, ki nima več softwerske podpore na višjih verzijah windowsov.

Silvo glede napisanega v povezavi z namenskimi aplikacijami ali stroji se povsem strinjam s teboj. Tudi jaz videvam še marsikakšen povsem operativen stroj, ki še vedno teče celo na W98 ... tudi tak se najde, kjer aplikacija starta v MS-DOS oknu. Rolling Eyes Nič narobe, verjetno bo stvar taka tudi ostala do takrat, ko bo šla mašina iz delovnega mesta. Enako seveda velja tudi za PC-je, namenjene vzdrževanju ali programiranju takšnih strojev.

Sem pa kar prepričan, da WXP konfiguracija v smislu PC-ja za namizno/splošno uporabo ni več primerna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.54
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2021 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce ni updateov, deluje Smile


aeroflex.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.74 MB
 Pogledana:  14 krat

aeroflex.jpg



_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.88
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2021 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:
Ce ni updateov, deluje Smile
in če ni interneta.

Je pa res, če je certificirano in validirano ga ni mazohista ki bi šel to prostovoljno posodabljat.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group