www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Arduino kot ISP - Atmega16
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
linel
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Mar 2008 21:14
Prispevkov: 178
Aktiv.: 0.91
Kraj: prekmurje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 05, 2021 12:09 pm    Naslov sporočila:  Arduino kot ISP - Atmega16 Odgovori s citatom

Jaka57, ni mi uspelo. Nevem kaj je narobe. Bil bi zelo hvaležen če lahko probaš (če imaš mego16 doma slučajno).

rplink3r, tudi brez uspeha.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
linel
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Mar 2008 21:14
Prispevkov: 178
Aktiv.: 0.91
Kraj: prekmurje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 19, 2021 8:57 am    Naslov sporočila:  Arduino kot ISP - Atmega16 Odgovori s citatom

Končno mi je uspelo sprogramirati mego16 preko ISP-ja. Z arduinom mi ni nikakor uspelo. Zato sem nabavil programator (klon) AVR ISP MK2, vendar mi v arduinu tudi ta ni deloval, potem sem pa naložil AVR studio, tam mi je programator takoj prepoznalo, izbral sem .HEX datoteko, ki ga generira arduino in naložil na mikrokontroler brez problema.
Do cilja nisem prišel po ravni cesti, ampak po mnogo ovinkih, vendar nima veze, važno je da mi je uspelo to kaj sem želel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 19, 2021 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

... in tako se najvec naucis!
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 20, 2021 12:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si tisto še preizkušal potem kaj, da bi ti v Arduino okolju delovalo?

Jaz sem v podobnem primeru imel težave z tem, da programator ni deloval zanesljivo. Večkrat je prekinilo in ni sprogramiralo dobro, tudi to je bilo, da ni odgovora.

Fizično na drugem računalniku je sprogramiralo vsakič vredu z enakim Arduino okoljem.

Težava je bila nekaj z gonilniki, takrat sem odstranil Arduino okolje in ga ponovno inštaliral, nato je delovalo.

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
linel
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Mar 2008 21:14
Prispevkov: 178
Aktiv.: 0.91
Kraj: prekmurje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 25, 2021 11:11 am    Naslov sporočila:  Arduino kot ISP - Atmega16 Odgovori s citatom

Sem probal ja, vendar brez uspeha. tudi nas drugem računalniku. Nevem zakaj ni šlo, tiny je pa šel brez problema.

Me še pa nekaj zanima, in sicer: ker z atmel studiom delam prvič, pri fuse bitih je pa ogromno možnosti. zdaj pa nevem kaj oz. kako moram nastaviti da bo mikrokontroler deloval z zunanjim kristalom, npr 16MHz, ker je tam ogromno opcij. Sem malo zmeden. Confused
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 25, 2021 12:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za AVR kontrolerje uporabljam tale "kalkulator" za Fuse bite.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
linel
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Mar 2008 21:14
Prispevkov: 178
Aktiv.: 0.91
Kraj: prekmurje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 25, 2021 8:44 pm    Naslov sporočila:  Arduino kot ISP - Atmega16 Odgovori s citatom

Najlepša hvala za link. Sem odprl datasheet in ta kalkulator, mi je že bolj jasno. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 26, 2021 9:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Atmel studio ima command line programator atprog. Ni potrebno inštalirati vsega. Res pa je bolj elegantno pritisniti samo na ikonco.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group