www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

JLC-PCB vsa čast...
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brane, malo je nepregledno napisano: nekaj je strošek carinjenja in gretja riti (20 EUR), ne glede na lokacijo. Plus DDV in potencialno carina.

Doplačilo za oddaljeno lokacijo pa je DHLova pogruntavščina, ki jo zaračunajo na določene kraje, kjer običajno nimajo prometa in zanje pomeni dodaten strošek. (saj je logično, pa vseeno ni lepo)

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že vidim, da ni slaba odločitev selitev na

Whistle

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 29, 2021 11:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče pride komu prav: doplačilo za hitro izdelavo PCBja (mogoča le zelena barva!) je 4L PCB prinesla k nam v 5 dneh od oddaje.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 29, 2021 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa še to.
V zadnjem nakupu sem koristil njihovo sestavljanje.
Razen da zvrtajo v tiskanino dve dodatni luknjici (verjetno rabijo za centriranje???) sami plusi.
Z malo truda sem uspel KiCad datoteko prepričati, da jo je njihov program prebral. Izbira elementov iz njihove baze je enostavna. Imel sem neke elemente, ki niso pravilno sedli na tiskanino, ampak se da brez težav ročno premakniti.
Sestavljeno je bilo mislim da v 4 dneh. Elementi 0402 in QFN so na svojem mestu. Vsa vezja delujejo.
Cena položenega elementa je nižja od nabavne v farnellu.

Definitivno bom še izbral to opcijo

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kolmen
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 03 Maj 2021 9:50
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.08
Kraj: Polska

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 08, 2021 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Pa še to.
V zadnjem nakupu sem koristil njihovo sestavljanje.
Razen da zvrtajo v tiskanino dve dodatni luknjici (verjetno rabijo za centriranje???) sami plusi.
Z malo truda sem uspel KiCad datoteko prepričati, da jo je njihov program prebral. Izbira elementov iz njihove baze je enostavna. Imel sem neke elemente, ki niso pravilno sedli na tiskanino, ampak se da brez težav ročno premakniti.
Sestavljeno je bilo mislim da v 4 dneh. Elementi 0402 in QFN so na svojem mestu. Vsa vezja delujejo.
Cena položenega elementa je nižja od nabavne v farnellu.

Definitivno bom še izbral to opcijo


Kakšne velikosti tiskanega vezja ste naročili?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 09, 2021 12:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cca 8x8cm. Ravno je na poti novo naročilo.
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brusli
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Nov 2020 12:10
Prispevkov: 139
Aktiv.: 3.42
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 09, 2021 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo.

Ravno sem izdelal svoj prvi prototip v KiCad, pa se spravljam, da bi vezje naročil pri njih.
Zanima me kaj je danes najcenejša opcija glede poštnine, carine in DDV in ostalih nevšečnosti.
Ker smo že po 1. juliju 2021, so pri uvozu začeli zračunavati dajatve na vse po vrsti (tudi na izdelke pod 22 eur).
Sama plošča stane par evrov, DHL poštnina desetkrat toliko, potem pa še DDV in carina na vse supaj = Shame on you


Pa še tole. Je pri naročilu treba upoštevati kakšna posebna navodila?
Jaz sem se ravnal po temi navodili:
https://support.jlcpcb.com/article/149-how-to-generate-gerber-and-drill-files-in-kicad
https://support.jlcpcb.com/article/68-instructions-for-ordering



lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 09, 2021 1:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od pošte dobiš sms, da je prispela pošiljka. Izpolniš obrazec, da si fizična oseba, da je vrednost pod 150 eur in da naj te oni zastopajo po poenostavljenem postopku. Priložiš račun/screenšot. Strošek je 2 eur (+ddv +strošek odkupnine ... cca. 3,5eur).
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 10, 2021 12:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno danes sem prejel svoj prvi industrijsko narejen PCB. In to od JLCPB. Naročil sem 1.7., v Slovenijo je prišel 7.7.

Iz DHL-a so me pozvali da priložim račun, nakar so pošiljko sprostili brez kakršnegakoli plačila. Dostavila mi jo je pošta Slovenije. Nalepka je na pošiljki, da jo je pošta prevzela na Brniku.

Za shipping sem izbral "DHL Expres Priority (DDP)". Izdelava je bila 4,21€, poštnina pa 20,40€ za 10 PCB-jev 85x85mm

lp
Uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 10, 2021 11:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlicno! Slo potem skozi, kot je treba!
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 611
Aktiv.: 4.46
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 19, 2021 6:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri njih še nisem naročal pa me zanima katero opcijo za poštnino se splača izbrat?
Zanimivo izgleda opcija EuroPacket z dostavo 8-12 delovnih dni in dokaj ugodno ceno.

Kot sem prebral tudi oni poberejo davek od naročila do vrednosti 150€.
"European Union: 0-150EUR
For Individual customers,VAT collected by JLCPCB"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 19, 2021 7:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To jaz izberem. Traja malo več, ampak poštar prinese brez vprašanj in položnice
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 611
Aktiv.: 4.46
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2021 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očitno sem imel srečo sem dobil v roku 6 delovnih dni (+izdelava).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 611
Aktiv.: 4.46
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 6:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

malci je napisal/a:
DHL-a so me pozvali da priložim račun, nakar so pošiljko sprostili brez kakršnegakoli plačila.

Tudi pri meni je bilo tako.
Samo da meni sedaj iz DHL še vedno pošiljajo da moram noložit dokumente za carinjenje paket je pa že nekaj dni doma Brick wall
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sigi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2014 11:42
Prispevkov: 199
Aktiv.: 1.69
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mato1111 je napisal/a:
malci je napisal/a:
DHL-a so me pozvali da priložim račun, nakar so pošiljko sprostili brez kakršnegakoli plačila.

Tudi pri meni je bilo tako.
Samo da meni sedaj iz DHL še vedno pošiljajo da moram noložit dokumente za carinjenje paket je pa že nekaj dni doma Brick wall


DHL zahteva izpolnjene carinske dokumente, ampak paket dostavijo še predno poravnaš carinske obveznosti. Obvestilo, da je treba izpolnit uvozno dokumenetacijo pošljejo, ko paket še potuje. Račun za carinske stroške pride kak teden po dostavi. Dostava je bila vedno "v piko". Vedno zadovoljen.

FEDEX je (preko TNT) zadnjič zahteval poravnavo carinskih obveznosti pred dostavo. Obvestilo, da je potrebno izpolnit carinske papirje je prišlo šele, ko je bil paket že v Sloveniji. Dostava iz JLPCB je kasnila 7 dni, paket je brez potrebe čakal v Slo. Telefoni za informacije o dostavi nedosegljivi. Razočaranje.

JLC platke OK.

Sicer to naročam kot pravna oseba. Lahko da je za fizične drugače.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 6 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group