www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vojni veterani in upokojenci - ugodnosti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 30, 2021 2:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:
Tudi ce ne docakam, bom vseeno vesel, da sem vsaj poizkusil Smile


V mojem primeru je bilo rešeno takoj. (no, prvo plačilo je bilo z zamikom enega meseca) prijazna gospa mi je celo rekla naj prinesem dokazila o plačilu za nazaj, ko sem dopolnil 55 let pa mi bodo tudi to vrnili. Tega sicer nisem uveljavljal - bilo je le dva meseca. Izpise bi moral dobiti na banki, ker sem imel zavarovanje na trajniku.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.53
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 30, 2021 2:40 pm    Naslov sporočila: icon_funny  Odgovori s citatom

Sedaj bi bilo zanimivo uveljavljati za nazaj do 50tega leta
Very Happy

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 30, 2021 3:38 pm    Naslov sporočila: icon_funny  Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:
Sedaj bi bilo zanimivo uveljavljati za nazaj do 50tega leta
Very Happy


Od Od 1.1.2021 naprej bi tebi verjetno pripadalo. Pozanimaj se.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.53
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 12, 2021 6:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:
Hvala za informacijo Silvo. Nisem vedel. da nam pripadajo kaksne bonitete. Letos bom dopolnil 55 Smile


Silvo, se enkrat najlepsa hvala za opomnik. Danes prejel odlocbo, da je pravica uveljavljena z 1.8.2021.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2021 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S 1.oktobrom imamo vojni veterani in upokojenci brezplačen mestni avtobusni prevoz v Ljubljani in Mariboru in brezplačni želežniški prevoz. več in informacije , Slovenske železnice




Evo Adi, se bom lahko brezplačno pripeljal do tebe ali ti do mene na kavo Wink

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2021 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
S 1.oktobrom imamo vojni veterani in upokojenci brezplačen mestni avtobusni prevoz v Ljubljani in Mariboru in brezplačni želežniški prevoz. več in informacije , Slovenske železnice


Ja, ampak hudič je v podrobnostih. Čitaj 114b člen TEGALE

(10) Upravičenec do brezplačnega prevoza v medkrajevnem linijskem prevozu potnikov v notranjem cestnem in železniškem prometu po tem zakonu je tudi posameznik, ki ima na podlagi zakona, ki ureja pravice vojnih veteranov, status vojnega veterana, ki ni v delovnem razmerju ali ne opravlja samostojne registrirane dejavnosti.

_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2021 8:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upokojenci imajo medkrajevni javni potniški promet, tako železniški, kot avtobusni, brezplačno že od sredine 2020 - rdeča kartica.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2021 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Energetik-m je napisal/a:

Ja, ampak hudič je v podrobnostih. Čitaj 114b člen TEGALE

(10) Upravičenec do brezplačnega prevoza v medkrajevnem linijskem prevozu potnikov v notranjem cestnem in železniškem prometu po tem zakonu je tudi posameznik, ki ima na podlagi zakona, ki ureja pravice vojnih veteranov, status vojnega veterana, ki ni v delovnem razmerju ali ne opravlja samostojne registrirane dejavnosti.


Twisted Evil Moram biti brezposelni vojni veteran ? Brick wall

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mikra67
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Apr 2017 8:35
Prispevkov: 25
Aktiv.: 0.29
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2021 7:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od 1.1.2021 je meja zopet 50 let, ne rabite čakat do 55 leta. Vem ker sem si tudi jaz uredil , pa še nimam 55 , zato pohitite...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
backbiter17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2008 15:02
Prispevkov: 64
Aktiv.: 0.33
Kraj: LJ in okolica

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 24, 2021 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ko si prejel odločbo je bilo potrebno še kaj ali gre avtomatsko prijava v novo zavarovanje ki ga plačuje država in odjava s sedanjega ki ga plačujemo sami?

hvala

lp,A
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.53
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 24, 2021 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zaenkrat nisem potreboval nicesar. Najbrz drzava sama poskrbi za pretok denarja iz levega v desni zep ali obratno.
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 24, 2021 12:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz nisem potreboval ničesar. Dobil sem le obvestilo, da je način plačila spremenjen. Prej sem imel zqavarovanje na trajniku.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 27, 2023 4:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odpiram staro temo:
Morda pride komu moje generacije prav.
Tisti, ki ste služili vojsko lahko oddate vlogo za Znižanje starostne meje zaradi služenja vojaškega roka.
Torej sam bom imel pogoje za upokojitev oktobra 2024. Takrat bom imel 40 let ter 9 mesecev pokojninske dobe. (torej že 9 mesecev čez, ker nisem dovoj star) Starostno dobo lahko skrajšate, če ste služili vojsko. Torej vam pokojnina pripada prej. V koliko boste še nadaljevali z delom, vam pripada 40% pokojnine.

Vloga mora biti vložena pravi čas. Za nazaj ni možnega izplačila.

PS
Tole sem napisal, ker sem bil o tem šele včeraj seznanjen. Verjamem, da marsikdo ne tega ne ve.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4591
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 27, 2023 5:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobra informacija
Ampak nisem pa našel obrazca.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 27, 2023 5:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Dobra informacija
Ampak nisem pa našel obrazca.


Poročam, ko zvem kaj več. Na tole me je opozoril kolega. (moja generacija, sošolec...)
Rekel je, da je preverjeno, ker so v podjetju, kjer je zaposlen to že koristila predhodna generacija.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group