www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pomanjkanje "čipov" - a res?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2021 6:29 pm    Naslov sporočila:  še malo Off topic Odgovori s citatom

baresi je napisal/a:
...
Off topic, kako se kaj znajdeš z "levim denarjem"? Enkrat bil v Sofiji pozno popoldne, nikjer zamenjati evre za "levi" denar da bi plačal taksi od letališča do destinacije.
Taksisti z veseljem vzamejo €, sploh če je še kakšen več! Dancing
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2021 8:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred petimi leti ne, menjalnice odprte do 16.00, komaj sem enega prepričal. Mogoče je danes drugače. Takrat je bilo samo Lev. Ne pišem na pamet, skoraj sem po**zdo.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2021 9:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz do sedaj v 5tih letih tu nisem zapravil niti evra Very Happy Bankomat lepo "izpljune" BGN-je, Sparkasse pa jih pretvori v evre. Za 400 BGN mi trzejo 204EUR . Placujem v glavnem z Maestro kartico vse od hrane do goriva. Prakticno isto , kot doma. Fakture jasno izstavljam v EUR saj imam sedez podjetja v Sloveniji, pa tudi dajatve placujem v domovini.
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2021 10:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjamem da je tako kot praviš. Jaz sem takrat "bil na krovu" letala iz Berlina v Sofijo, cilj je bil Ohrid, polet za Skopje pa je bil komaj naslednji dan. Bil sem malo "raziskovalni turist", v Makedoniji pa sem lahko zamenjal evre za denarje skoraj na vsakem vogalu. Zato ta moj off topic.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2021 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Raspberry Pi je zaradi težav na trgu polprevodnikov prvič dvignil cene - klik.

Lp, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.12
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 5:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Če se je prodaja avtomobilov napram letu 2019 prepolovila, potem tukaj nekaj ne štima.
Vsi sestavni deli za avto so načrtovana proizvodnja, da pa ravno čipi izpadej iz plana, mi je pa malo čudno. Ista scena je bila pri prejšni krizi.

LP Pavel
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2021 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težava je ker tisto kar bi moralo iti na uničenje pri proizvajalcu je šlo na freemarkete.
Namesto da bi imel stroške s uničenjem so še malo zaslužili . Potem dobiš palice napetostne reference ( v eni palici čipi iz datumskimi kodami 2012-2014 ) . Verjetno so bili tudi kemično obdelani ( črne nogice na koncih ) . Za recimo za omenjeno referenco neki (soic8 ) je šla cena iz 4,5€ na 20€ po komadu . Tako da je pizdarij dosti

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2021 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Me zanima, če bom z kitajske dobil ULN2003A, prejšnjo pošiljko so zasegli, nekoga moti, da kitajec to prodaja ker ni nikjer za dobit? Boo hoo!
_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2021 1:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rplink3r je napisal/a:
Me zanima, če bom z kitajske dobil ULN2003A, prejšnjo pošiljko so zasegli, nekoga moti, da kitajec to prodaja ker ni nikjer za dobit? Boo hoo!


Zlozis par discrete fetov in imas ULN.
Tudi ce je za zamenjavo in je dil velikosti se da na isti footprint.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2021 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam ULN2004A, prispajkan še na opuščenih platah, če ti kaj pomaga...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2021 3:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za ponujeno, trenutno se mi ne mudi, tako da bom počakal, če pač pride.
Trenutno še imam zalogo par kosov za hobi in popravila.

Sem pa malo gledal STM32 serijo, je tudi slaba zaloga pri večjih dobaviteljih.

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 10:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od STM32 pa uporabljamo:

STM32F100VBT6B
STM32F100VCT6B
STM32L431VCT6 (opuščen)
STM32L471VE

Vsi v LQFP 100 ohišju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2021 2:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Počasi so mi začele pohajati rezerve. Včeraj sem malo brskal po spletu. Opazil sem da so pri kitajcih poskočile cene recimo atmega328 za 2-3x . Podoben dvig sem opazil tudi pri nas - s tem da jih po večini ni na zalog. Farnell, Digikey, Mouser prav tako nima zalog. Microchip na svoji spletni trgovini nima zalog, navaja predvidene roke dobav tam sredi prihodjenga leta. Shocked
Kje nabavljate sedaj v krizi robo za hobi potrebe?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
A.B.
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jan 2009 14:50
Prispevkov: 88
Aktiv.: 0.48

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2021 2:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Počasi so mi začele pohajati rezerve. Včeraj sem malo brskal po spletu. Opazil sem da so pri kitajcih poskočile cene recimo atmega328 za 2-3x . Podoben dvig sem opazil tudi pri nas - s tem da jih po večini ni na zalog. Farnell, Digikey, Mouser prav tako nima zalog. Microchip na svoji spletni trgovini nima zalog, navaja predvidene roke dobav tam sredi prihodjenga leta. Shocked
Kje nabavljate sedaj v krizi robo za hobi potrebe?


Prejšnji teden sem nekaj naročil preko TME. Je pa res da veliko stvari nimajo več na zalogi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GUMY
trgovec



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2010 11:03
Prispevkov: 464
Aktiv.: 2.82
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 23, 2021 9:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včeraj sem naletel na najslabši dobavni rok do sedaj: december 2023, za en MOSFET.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group