www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kvalitetne H7 žarnice
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 3:36 pm    Naslov sporočila:  Kvalitetne H7 žarnice Odgovori s citatom

Ko smo že pri avtomobilskih žarnicah (debata o zmanjšanju svetilnosti v sosednji temi).

V soboto mi je odletela ena H7. Zamenjal sem z Osramovo, vendar to ni to. Prej je bila notri tale na sliki, ki se je res dobro obnesla. Svetloba je bila nekoliko hladnejša bela ... v primerjavi z novo, ki sveti izrazito rumenkasto. Vidljivost pa po moji oceni precej boljša od te nove.

Vprašanje ... kaj kupit, da ne pregoreva prepogosto in sveti dobro?

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mtl
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2011 18:43
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.23
Kraj: Vetrovno mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 3:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Karkoli od ultra, super svetilne žarnice boš kupil, bodo zelo hitro crknile, ker imajo tanjšo nitko v primerjavi z original, zato tudi bolj svetijo.
Sam se izogibam nakupu x znamk žarnic, s klasičnimi Osram ali Philips pa ne moreš faliti. Torej ne neke ultra svetle varijante ali cool white, itd.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Convert
Član
Član



Pridružen-a: Ned 13 Jun 2021 15:57
Prispevkov: 168
Aktiv.: 4.84
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 3:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem še preskusil, so mi pa na vprašanje "Kaj vzeti da sveti dobro in hladno belo" svetovali Philipsove WhiteVision Ultra... Svetijo menda precej, le življenska doba je vprašljiva.

Ali pa Osram Night Breaker.

edit; vidim da je uporabnik pred mano že pojasnil zakaj ne Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2541
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 4:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nad 4200 K niso več "street legal". Pazi to.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 4:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

longlife osram

https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/osram-zarnica-12v-h7-55w-long-life?tab=reviews

in spraviš račun

https://www.osram.com/ecat/ULTRA%20LIFE-Halogen%20headlight%20lamps-Car%20lighting-Automotive/com/en/GPS01_1056961/

to sem delal na meganu kjer nisem mogel sam menjavati žarnic , tako sem se vozil cca 7 let ( zamenjal na servisu da sem imel njihov račun ) , crknila 2x

če bi imel za projektorko plac pa bi https://www.ebay.de/itm/254984578811

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 5:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.zurnal24.si/avto/dosje-avto/odslej-lahko-halogenke-nadomestite-z-led-sijalkami-370631

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 7:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

woW nisem vedel , thx

zanimivo koliko se trudijo , [cenzurirano] folk s temi žarnicami ( morajo bitu ustrezne da se razumemo )

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 7:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jap, saj do nedavnega dejansko ni bilo dobrega nadomestka, zdaj pa, ko so prišle ven miniaturne LEDice, ki so dejansko dimenzijsko alternativa žarilni nitki, je pa rezultat osupljivo dober. Imaš tudi povsem ok kitajce za ranga 20-30 EUR.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 8:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že 2 leti vozim z Auxito H7 LED, kupil na Alixpress za 15eur, razen tega, da sta postala ventilatorja malce glasnejša, lahko rečem, da je zadeva super. Snop je popolnoma definiran, žaromet je projektorski (leča) in ne motim nikogar. Tudi vozil sem pred svojim avtom in nasproti. Aja, vozim se na črno. BMK...ko bodo halogenke svetile tako, bom pa nazaj prešaltal.
_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 137
Aktiv.: 1.38

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za avtorja, mogoče so to osram nightbreaker sem jih imel in, če se ne motim so bile takšne modre.
Jih ne priporočam, svetijo dobro ampak meni niso zdržale eno leto. Sem kupil še en set in je bila ista žalost.

Od takrat dalje kupujem kar je bližje na polici, osram ali philips navadne in to dela. Ko crkne se ponavadi ne spomnim kdaj mi je nazadnje...

Bi pa vsekakor kupil takšne osram led, če bi bile dovoljene ter cena nebi presegla 50€. Zaenkrat še noben kriterij ni izpolnjen Very Happy

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 868
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 10:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede LED sijalk,
ali ni tako, da elektronika zaznava breme in javi napako, če ni ustrezno, tako da imajo LED žarnice dodatno breme? Se pravi da niso nič bolj varčne?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtl
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2011 18:43
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.23
Kraj: Vetrovno mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 11:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno od avtomobila. Pri novejših vozilih ne, pri starejših pa moraš dati ustrezen upor zraven, tako da dejansko nič kaj ne prihraniš pri energiji.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Avg 2013 9:28
Prispevkov: 198
Aktiv.: 1.52
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2021 11:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri starejših vozilih sploh ni detekcije pregoretja žarnic in LED delajo povsem brez problema brez dodatnih bremen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Avg 2013 9:28
Prispevkov: 198
Aktiv.: 1.52
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2021 12:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar se pa tiče visoko svetilnih H7 variant (Osram nightbreaker in Philips X-tremeVision na primer) se pa dobro obnesejo za dolge luči, kjer se res pozna večja svetilnost, krajša življenjska doba pa zaradi tega, ker so časovno veliko manj v uporabi (še posebej če so zasenčene v uporabi tudi kot dnevne luči) ni težava.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtl
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2011 18:43
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.23
Kraj: Vetrovno mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2021 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sg1 je napisal/a:
Pri starejših vozilih sploh ni detekcije pregoretja žarnic in LED delajo povsem brez problema brez dodatnih bremen.

Ja to drži, tam do okrog 2000 ne bi smelo biti težav. Potem pa so imela vozila že nadzor delovanja žarnic.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group