www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

nadgradnja windows 11
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 294
Aktiv.: 2.04

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 9:23 am    Naslov sporočila:  nadgradnja windows 11 Odgovori s citatom

Ali si je že kdo nadgradil windows 11 oz. če ima s tem že kakšne izkušnje?
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimer
Član
Član



Pridružen-a: Sob 07 Okt 2006 0:07
Prispevkov: 120
Aktiv.: 0.56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja jaz že ene par dni delam na novem laptopu in windows11 .

Kaj naj ti rečem, spet so premenili uporabniški vmesnik. Še najbolj me v raziskovalcu moti sprememba obnašanja desnega klika, ki ne prikaže vseh lastnosti ampak moraš še enkrat kliknit za dostop do njih. Tudi po brisanju datotek / map se včasih zgodi, da ne osveži zaslona.

Drugače pa mi je novi vmesnik všeč, je bolj očem prijazen. Je pa to seveda subjektivna ocena, nekterim ta vmesnik ne bo všeč.

Praktično vsi programi, ki jih uporabljam za moje delo delujejo brez težav. Tako, da jaz nimam težav s prehodom na windows 11. Res pa je, da na računalniku ne igram nobenih iger in s tem nimam izkušenj.

Torej moje mnenje je, da je windows 11 dovolj stabilen operacijski sistem za vsakodnevn o uporabo za povprečnega uporabnika in s prehodom načeloma ni težav.

Za test sem namestil windows 11 tudi na dva računalnika, ki ne izpolnjujeta njegovih HW zahtev. Tudi tam teče normalno, je pa treba malo telovadbe, da se pripravi namestitven USB.

Torej meni ni žal, da sem začel uporabljati windows 11, ker mi je všeč novi uporabniški vmesnik. Ne vidim pa nekega razloga, da bi bilo potrebno hitro preiti nanj.

Evo mojih 5 centov.

Ostanite zdravi!

_________________
Lep pozdrav!

Marko S.


Nazadnje urejal/a cimer Sob Dec 25, 2021 1:49 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucky77
Član
Član



Pridružen-a: Čet 22 Avg 2013 21:49
Prispevkov: 56
Aktiv.: 0.43
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 4:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa vem ...
Upam da s to enajstko ne bo podobno kot kaže Microsoftova zgodovina.
Sistemske zahteve so tako hude, da me zaradi enajstke nikakor ne mika nabavljati novega Hardwera.
Čisto možno je, da bomo nestrpno čakali dvanajstko, ki bo spet delala kot bi pričakoval (ali še celo bolje), po možnosti na ne tako hudih zahtevah.
Microsoftove verzije so kot "flip flop".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 5:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za HW zahteve, če ne gre drugače obstajajo bypass načini.

Uradno ne podpira starejših procesorjev, neuradno deluje brez večjih težav.

Vidim edino problem, da nebo gonilnikov za starejši HW,
kateri je še vedno dober in uporaben.

Svoje "delno kitajske" delovne postaje še lep čas nebom dal stran zaradi novega OS-a, ker mi gor dela vse kar rabim in to odlično.

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 294
Aktiv.: 2.04

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2021 2:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sta mi kar potrdila moje mišljenje. Tudi jaz ne bom hitel z nadgradnjo. Kar se prijaznosti tiče, je najboljša tista varianta, ki jo že dalj časa uporabljaš.
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 294
Aktiv.: 2.04

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 17, 2021 4:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No pa sem se vdal dobrohotnosti Microsofta in nadgradil W10 z W11 na enem prenosniku. Zaenkrat nisem opazil nobenih sprememb, ne na boljše ne na slabše. Bo seveda čas pokazal.
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kramko 69
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Mar 2010 20:39
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.17
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2021 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prav tako sem posodobil na windows 11 deset let star prenosnik sony vaio .Sistem sicer deluje ne najde pa gonilnik za dve leti star HP tiskalnik all in one.
Moje mnenje, da Microsoft želi ,da bi čim hitreje kupovali PC in nove prenosnike .
Za kaj več bo potrebno več mesecev da se bo pokazalo slabosti novega operacijskega sistema .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kramko 69
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Mar 2010 20:39
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.17
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2021 6:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj se je prenosnik posodobil in našel gonilnik za tiskalnik . Sedaj deluje vse normalno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Feb 2013 14:10
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 25, 2021 12:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz firbca sem tudi jaz vstopil na vlak Windows 11. Spodaj je nekaj dosedanjih opažanj.

Aktivacija Windows 11
Obstoječa digitalna licenca iz sistema Windows 10 ostane veljavna, četudi naredimo prehod recimo iz 32-bitne desetice na 64-bitno enajstico.

Prav tako sistem ostane aktiviran in delujoč ob (sveži) inštalaciji Windows 11 na uradno nepodprtem računalniku: brez zahtevanega modula TPM, Secure Boot-a in UEFI BIOS-a, z manj kot 4 GB RAM-a, z nepodprtim procesorjem in z nepodprtim particijskim formatom MBR. Testirano z namestitvijo Windows 11 Pro preko inštalacijskega USB-ja, ki je bil narejen z brezplačnim orodjem Rufus.

Zaznane izboljšave v Windows 11
+ Prenovljen uporabniški vmesnik: nove teme (barvita ozadja, prenovljeni zvoki in ikone), potrditvena polja in drsniki, zaokroženi robovi oken in gumbov ipd.
+ Opravilna vrstica sedaj privzeto prikazuje gumbe in start meni na sredini. Start meni se zdaj imenuje "Začetek".
+ Prenovljeni so nekateri sistemski programi (npr. Slikar) ali samo njihove ikone (npr. Beležka, Nadzorna plošča, Upravitelj opravil).
+ Različne aplikacije sedaj podpirajo tudi temno temo (npr. Raziskovalec).
+ Prenovljena aplikacija Nastavitve: navigiranje po menijih je zdaj bolj intuitivno. Struktura menijev je podobna tistim pri pametnih telefonih.
+ Več možnosti je za razvrščanje odprtih oken po zaslonu (ko z miško počakamo nad ikono za maksimizacijo/minimiranje okna).

Okrnjene funkcionalnosti in slabosti Windows 11
1. Windows 11 obstaja le še v 64-bitni varianti, 32-bitne ni več. To dandanes sicer niti ni velika slabost, vsaj ko gre za domače uporabnike.
2. Windows 11 uradno zahteva v napravo vgrajen TPM modul, najmanj 4 GB RAM-a, procesor novejše izdelave (lista s podprtimi AMD procesorji tukaj in lista s podprtimi Intel procesorji tukaj), particijski format GPT in vklopljen Secure Boot, za kar je med drugim zahtevan tudi novejši UEFI BIOS. Vse te zahteve je sicer možno na enostaven način obiti s prenosom originalne slike (.img) za Windows 11, na osnovi katere nato pripravimo (neuraden) namestitveni medij v brezplačnem orodju Rufus.
3. Home različica ne omogoča dokončanja uvodne namestitve, če se pri tem ne vpišemo v svoj Microsoftov račun. Različice Home torej tudi brez vzpostavljene spletne povezave ni možno namestiti.
4. Home različica (uradno) ne omogoča časovne odložitve nadgradnje sistema, zato se nadgradnje samodejno prenesejo brez časovnega zamika, ko postanejo javnosti na voljo.
5. Start meni oz. "Začetek" je zaenkrat zelo neprilagodljivo in neproduktivno zasnovan:
    a) Meni je "fiksen" v smislu, da ni možno spreminjati njegove velikosti ali omogočiti prikaza v celozaslonskem načinu.
    b) V meniju so samo srednje velike (statične) ikone, med katerimi je sorazmerno veliko praznega prostora: v zgornjem delu menija so pripete aplikacije (naenkrat je vidnih največ 3x 6 ikon), v spodnjem delu menija pa nedavno odprti in/ali nedavno dodani elementi (naenkrat vidni največ 3x 2 ikoni).
    c) V meniju ravno tako ni možno spreminjati velikosti ikon, niti jih ne moremo grupirati po skupinah ali mapah.
    d) Ob izklopu prikaza nedavno nameščenih in nedavno odprtih elementov v meniju ostane del menijskega prostora prazen; meni pri tem namreč ne prilagodi svoje velikosti v smislu, da bi se recimo zmanjšala višina ali pa vsaj povečalo število vrstic zgornjega "predela" s pripetimi ikonami aplikacij.
    e) Ob manjšem številu pripetih aplikacij ostane prazen tudi predel v zgornjem delu menija – če sta zasedeni samo ena ali dve vrstici ikon od treh razpoložljivih vrstic.
    f) V meniju ni več ploščic in s tem tudi ni dinamičnega načina, ki bi omogočal sprotno prikazovanje aktualnih informacij iz aplikacij direktno v meniju, kot so v Windows 10 to možnost imele recimo aplikacije Vreme, Pošta, Koledar itd.
6. Ploščice z informacijami so zdaj na voljo na ločenem mestu: preko gumba "Pripomočki" v opravilni vrstici. Za uporabo le-tega pa je potrebna prijava v Microsoftov račun, saj v nasprotnem primeru zadeva ne deluje.
7. V opravilni vrstici je sedaj tudi gumb "Klepet", ki pa je v resnici samo bližnjica do storitve Microsoft Teams. Če se ga ne uporablja, je ta gumb odveč in se ga lahko izklopi. Škoda, da iz tega Klepeta niso raje naredili nekakšnega "ogrodja" oziroma središča (huba), kjer bi bila možna prijava v vse uveljavljene klepetalnike hkrati (Teams, Skype, Viber, WhatsApp, Facebook Messenger, Instagram, WeChat ipd.).
8. Četudi imamo vklopljena gumba Pripomočki in Klepet, njunega položaja ni možno spreminjati (razporejati levo in desno med ostalimi gumbi opravilne vrstice). Njuna pozicija je fiksna: nahajata se takoj ob gumbih start menija, iskanja in pregleda opravil. Sicer pa je pozicija tudi vseh teh treh gumbov "fiksna". K sreči lahko vse gumbe izklopimo (razen gumba za start meni).
9. Opravilni vrstici zaenkrat manjka več uporabnih zmožnosti:
    a) Opravilne vrstice ni možno pozicionirati vertikalno (npr. ob levi ali ob desni rob zaslona).
    b) V primeru odprtih več oken enakega programa so gumbi istovrstnih programov v opravilni vrstici vselej združeni. V gumbih prav tako ni možno ob ikoni prikazati pripadajočega naslova. Ni torej možno povrniti pogleda, ki bi bil takšen kot recimo pri gumbih v Windows XP.
    c) Operacije "povleci in spusti" (drag and drop) v neko minimirano okno ni možno izvesti z vlečenjem datotek direktno preko gumbov opravilne vrstice. V takih primerih sam zato uporabljam alternativni pristop "kopiraj-prilepi" ali "izreži-prilepi" ali pa izbrani okni najprej postavim drug ob drugega.
    d) Pomik miške v skrajni desni spodnji kot zaslona ne omogoča več funkcije instantnega predogleda namizja ("kukanja"), odslej za ta namen deluje le še kombinacija tipk "Win" in "," (vejica). Minimiranje/povrnitev vseh odprtih oken sicer še vedno deluje v primeru, če z miško v omenjenem kotu kliknemo.
10. Glasnost sistemskih zvokov je zelo nizka. Glasnost zvoka pri predvajanju katerihkoli posnetkov pa je k sreči ostala povsem normalna.
11. Razlikovanje med ikonama polne (neprazne) in prazne mape je po novem precej težko, saj se ikona polne mape vizualno skoraj ne razlikuje od tiste za prazno. Prav tako neposredno iz ikone polne mape ni več razviden "predogled", kateri dokumenti/programi se v njej nahajajo.
12. Po osebnih opažanjih obstaja še naslednja "generalna" nevšečnost: vsaj na starejših računalnikih se zdi, da Windows 11 v primerjavi z Windows 10 (zaenkrat) deluje dokaj neodzivno. Po izklopu glavnih "funkcij" zasebnosti in sledenja se stanje sicer izboljša. Vseeno pa zagon/izklop, nameščanje programov, odpiranje oken in razdelkov z informacijami v območju za obvestila niso tako zelo hitri kot so bili pri Windows 10. Opomba: sam uporabljam "sveže" nameščeni Windows 11 na uradno nepodprtem računalniku. Kljub temu so se vsi potrebni gonilniki namestili preko uradnega kanala Windows Update. Očitno gre za enake gonilnike kot v primeru Windows 10, zato glede tega ni bilo težav.
Ob tem pa me pri Windows 11 pozitivno preseneča občutno višja hitrost/odzivnost brskanja po spletu. Ne vem sicer, ali je to morda povezano bolj s samim 64-bitnim brskalnikom, saj je bila pri Windows 10 v uporabi 32-bitna različica (govora je o Mozilli Firefox).

Zaznane nepravilnosti in hrošči v Windows 11
1. Pri pomikanju miške na praznih delih opravilne vrstice se pojavljajo napisi različnih ikon iz območja za obvestila. To ni posebej moteče, a se vidi, da je stvar še nedodelana.
2. Vsi drsni trakovi se v programih vselej samodejno skrivajo, četudi smo v nastavitvah vklopili, naj bodo vseskozi prikazani.
3. Dolgo in hroščato odpiranje novega kontekstnega menija (klik z desnim miškinim gumbom) na namizju. Razen, če smo ga v registru "razveljavili" v zameno za povrnitev starega, ki pa se odpira brezhibno.
4. Aplikacija Nastavitve se (sicer redkokdaj) samodejno izklopi ali postane za trenutek neodzivna.
5. Prevod v slovenščino v nastavitvah je mestoma (še) neizpopolnjen.

Moteče funkcije, ki jih je možno "razveljaviti"
1. Izklop priporočenih elementov iz start menija in iz Raziskovalca (v Nastavitvah in Raziskovalcu).
2. Izklop/skritje neuporabljenih gumbov (npr. skritje Pripomočkov in Klepeta iz opravilne vrstice v Nastavitvah) in storitev (npr. izklop zagona OneDrive in Teams v Upravitelju opravil).
3. Izklop novega (prosojnega, okrnjenega in slabo odzivnega) kontekstnega menija in s tem povrnitev "klasičnega" (v registru).
4. Izklop nove ukazne vrstice v Raziskovalcu in s tem povrnitev "klasičnih" zavihkov s trakovi (v registru).

Pohitritev delovanja Windows 11
Na tej točki sicer nič novega, saj vse to velja (vsaj) že za predhodni Windows 10:

1. Izbris manj koristnih prednameščenih aplikacij (Office, Nasveti Microsoft, Microsoft Solitaire Collection itd.).
2. Izklop diagnostičnih podatkov in sledenja, kolikor je to možno (v Nastavitvah, ukaznem pozivu, registru in vgrajenem antivirusniku Windows Defender).
3. Prilagoditev barv, zvokov, teme in velikosti pisav (delno v Nastavitvah, delno s programom Advanced System Font Changer – sam sicer uporabim staro različico 1.2, ki je bila še brezplačna).
4. Prilagoditev animacij oken, nastavitev miške in sledilne ploščice (v Nastavitvah, Nadzorni plošči in registru).
5. Prilagoditev možnosti porabe energije, nameščenih programov in njihovega zagona.
6. Prilagoditev bližnjic, gumbov, ikon ipd.

Windows 11 - da ali ne?
Pod "pokrovom" očitno obstaja še precej nepravilnosti, ki jih bo treba odpraviti. Windows 11 še ni povsem izpiljen, kar naj bi Microsoft baje nameraval izboljšati tekom leta 2022.

V poslovnem okolju in vseh scenarijih, kjer visoka produktivnost predstavlja eno glavnih prioritet, po mojem mnenju Windows 11 (še) ni optimalna izbira. Bo treba počakati vsaj kakšno leto na prihajajočo nadgradnjo ali dve, da se z njimi odpravijo številne manjše (a v produktivno naravnanem okolju moteče) slabosti. Za uporabnike, ki jih naštete nepravilnosti in hrošči ne motijo, pa bo Windows 11 že danes znosna izbira.

Vsem želim prijetne praznike! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2022 11:54 am    Naslov sporočila:  Je kdo poskusil Odgovori s citatom

Je kdo poskusil tole: https://www.youtube.com/watch?v=7QMrB4LxqQ8&ab_channel=jensd_be ? Deluje, ali lahko pričakujem popolno sesutje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2022 12:50 am    Naslov sporočila:  Re: Je kdo poskusil Odgovori s citatom

erbi je napisal/a:
Je kdo poskusil tole: https://www.youtube.com/watch?v=7QMrB4LxqQ8&ab_channel=jensd_be ? Deluje, ali lahko pričakujem popolno sesutje?


Sem poizkusil. Na starejši desktop naložil Win10 in potem po prikazanem postopku nadgradil na Win11. Brez problema. Je takoj bilo na razpolago nekaj updatov, ki pa jih nisem naložil. To pride na vrsto jutri.
Na disk naložil nekaj datotek in vse so ostale nedotaknjene.
Kako bo pa naprej pa se bo videlo ob uporabi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2022 4:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

imaš užgan TPM čip ? sicer ne moreš naredit inštalacije

https://www.theverge.com/2021/6/25/22550376/microsoft-windows-11-tpm-chips-requirement-security

OK vidim da brez

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2022 11:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
imaš užgan TPM čip ? sicer ne moreš naredit inštalacije.....

Ni nujno!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NaMi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 02 Jan 2012 15:21
Prispevkov: 93
Aktiv.: 0.62
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2022 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trenutno uporabljam W10 na prenosniku in stacionarnem računalniku.
Na enem od diskov (rezerva) imam instalirane W10 20H2 nadgradnja Win7 dokler je uradno bilo možno.
Osnovna plošča Intel DQ57TM cpu i7 860 16G RAM...
Nadgradnja po postopku opisanem na YT za katerega je spraševal @erbi je potekala povsem normalno, le "šoferje" za zvok sem moral instalirati ponovno.
Ves ostali HW je deloval BP po namestitvi. Kot je opisano, so ostali tudi vsi programi in osebne datoteke.
Do aktiviranih W11 sem prišel iz W7 Dancing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 18, 2022 10:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vas še ni izučilo, da je vsaka druga verzija Windowsov en drek vredna Confused

Win 98 Very Happy
Win ME Rolling Eyes
Win XP Very Happy
Win Vista Rolling Eyes
Win 7 Very Happy
Win 8 Rolling Eyes
Win 10 Very Happy
Win 11 Anxious

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group