www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kitajska spajkalna postaja - spajkalne konice

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mcride
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Okt 2009 22:36
Prispevkov: 788
Aktiv.: 4.47
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 4:03 pm    Naslov sporočila:  Kitajska spajkalna postaja - spajkalne konice Odgovori s citatom

Ima morda kdo doma, kitajsko spajkalno postajo 8878D (glej sliko spodaj) ali podobno (serije 900M.933.376.907.913.951,898D,852D+.), katere konice uporabljate?

In sicer imam težave s spajkalnimi konicami, ker mi vsako dobesedno "požre" na konici, pri drugi spajkalni postaji Weller vse BP, konice zdržijo dolgo.

Testiral sem raznorazne spajkalne žice ter tudi različne kitajske tipe spajkalnih konic (vsaj po zapisanem na prodajnih straneh), povsod podobni rezultati.

Je problem zgolj slaba kakovost konic ali temperatura (lotam na cca 420 stopinj), ali pa kar kombinacija.



H304e42073f24489eb881a5d823f0b07aM[1].jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  79.46 KB
 Pogledana:  0 krat

H304e42073f24489eb881a5d823f0b07aM[1].jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 7:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je to ta konica?


8878D konica.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  20.66 KB
 Pogledana:  0 krat

8878D konica.jpg



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mcride
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Okt 2009 22:36
Prispevkov: 788
Aktiv.: 4.47
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 7:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo, da npr. testiral sem vse oblike, povsod enaka zgodba (jo kar pobere).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 7:09 pm    Naslov sporočila:  Re: Kitajska spajkalna postaja - spajkalne konice Odgovori s citatom

mcride je napisal/a:
...
Je problem zgolj slaba kakovost konic ali temperatura (lotam na cca 420 stopinj), ali pa kar kombinacija.
Mora biti tako visoka temperatura?
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz navijem na 460 kadar spajkam TH konektor na 6 plastno vezje brez thermal padov. Lahko bi cmaril in čakal, da se segreje, ampak je bolje, če čimhitreje segreješ. Pa tu ne pomaga noben superduper spajkalnik, tudi 1kW grelec ne. Dovolj je 80W in ustrezna konica (čimkrajša in čimbolj čokata).

Primer konektorja, ki se ga spajka s tako temperaturo... Konektor za 50A po pinu v "DB" ohišju.



Screenshot_20211108-201121.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.67 MB
 Pogledana:  20 krat

Screenshot_20211108-201121.png



_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcride
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Okt 2009 22:36
Prispevkov: 788
Aktiv.: 4.47
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 11:13 pm    Naslov sporočila:  Re: Kitajska spajkalna postaja - spajkalne konice Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
mcride je napisal/a:
...
Je problem zgolj slaba kakovost konic ali temperatura (lotam na cca 420 stopinj), ali pa kar kombinacija.
Mora biti tako visoka temperatura?


Sem probal tudi 390C pa je bilo podobno. Sicer pa imam navado višjo temperaturo in hitro lotanje Dancing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2021 11:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi dobiti konice od Duratool, zamenjaj flux ker imaš preagresivnega, mokro spužvo pa zamenjaj za jekleno gobico.

Sem Kupil par različnih konic od te firme pred leti, jih skrajšal ker grelec ni šel do konca in so take kot, da sem jih kupil pred enim tednom.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcride
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Okt 2009 22:36
Prispevkov: 788
Aktiv.: 4.47
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2021 8:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:
Poskusi dobiti konice od Duratool, zamenjaj flux ker imaš preagresivnega, mokro spužvo pa zamenjaj za jekleno gobico.

Sem Kupil par različnih konic od te firme pred leti, jih skrajšal ker grelec ni šel do konca in so take kot, da sem jih kupil pred enim tednom.


Zdravo, jekelno gobico že uporabljam vrsto let. Morda veš kje bi lahko mupil Duratool konice?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.63

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2021 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če me spomin ne vara so bile kupljene na Farnellu. Je pa tako. Jaz sem to gledal le po slikah. Preveri premer grelca, da bo res utrezalo. Namreč v prvo sem kupil Hakko konice v katero pa grelca nisi spravil, ker je bila luknja premajhna. Moj grelec je 5 mm Hakko so bile pa za 3mm.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektrolit
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2021 21:06
Prispevkov: 161
Aktiv.: 4.20
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2021 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slaba kvaliteta konic!

Že dolgo časa uporabljam spajkalno postajo ATTEN AT100D in nisem zamenjal še niti ene spajkalne konice, tako da imam še cel kup konic za rezervo.

In ne uporabljam fluxa (vsaj ne dodatnega) ter spajkam pri temperaturi 400 °C.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 2.99
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 12:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bi se kar strinjal glede kvalitete, po mojem, na slabšo kvaliteto največ vpliva slaba galvanska obdelava. Pa tudi tržna ekonomija, "kupi i baci".
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group