www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

aktiven uporabnik
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> About forum and filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
senateur
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 14 Maj 2015 12:08
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 19, 2015 11:15 am    Naslov sporočila:  aktiven uporabnik Odgovori s citatom

Prav tako ne morem prenesti priročnik sem lahko z daljinskim upravljalnikom AKAI akrm02
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 292
Aktiv.: 2.03

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom kar tukaj postavil vprašanje moderatorjem.
Zanima me, po kakšnem merilu se nabirajo točke za aktivnost? Pri nekaterih vidim, da imajo zelo malo prispevkov in relativno veliko aktivnost.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.05
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 6:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kvarkel je napisal/a:
Bom kar tukaj postavil vprašanje moderatorjem.
Zanima me, po kakšnem merilu se nabirajo točke za aktivnost? Pri nekaterih vidim, da imajo zelo malo prispevkov in relativno veliko aktivnost.


Nisem moderator, pa ti vseeno postavljam protivprašanje: od l.2012 si na forumu, si uspel prebrati pravila ( zgoraj z rdečo obarvan naslov) ?

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 292
Aktiv.: 2.03

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 11:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor. In če se že javljaš namesto moderatorja, mi prosim pojasni tale člen pravil:

"Exclamation Pravilo št. 6: Možnost uporabe na forumu zbrane dokumentacije

Forum omogoča ogled in uporabo sporočilom pripete dokumentacije registriranim aktivnim uporabnikom po preteku treh dni od registracije uporabnika. Aktivni uporabnik je uporabnik s povprečno vsaj enim oddanim sporočilom mesečno.
Fotografije in ostale datoteke se pripenja na forum (gumb Dodaj priponko), skupaj z oddajo sporočila."

Jaz ga namreč ne razumem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.05
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2021 12:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, po treh dneh postaneš aktivni uporabnik, res je. Verjetno bi takrat marsikako dokumentacijo videl.
Veliko se jih prijavi samo zaradi tega ko in če nekaj rabijo, potem se ne oglasijo več na tem forumu...dokler zopet česa ne rabijo. Forum pa je nekako "daj-dam". In ker vmes nič ne "daš", ti aktivnost pade pod 1.
Saj lahko tudi v rubriki VICI vsake toliko časa kak vic oddaš, pa ti aktivnost naraste na 1. Strokovnega ne bomo mi nič izvedeli, tu in tam se bomo pa mogoče nasmejali.
LP

PS.: prijavljen si od maja 2012, oddal 74 prispevkov, do maja 2021 bi jih lahko naklepal tistih 108, do danes pa nekje 120. Think

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 292
Aktiv.: 2.03

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2021 1:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej, udeležba na katerem koli forumu je povsem prostovoljna. In vsak forum ima svoja pravila, ki jih postavi lastnik foruma. Do tu je vse prav in tudi meni se ni problem držati teh pravil, samo želim pa jih razumeti in se potem odločati ali bom še sodeloval ali ne.
Jaz pravila 6 pač nisem razumel, ker se mi mogoče zdi nedorečen. Torej jaz lahko leto ali dve pišem spote, s katerimi nekaterim rešujem probleme in postanem registriran aktivni uporabnik, potem pa zaradi pač opravičljivih vzrokov, kakšno leto ne dam nobenega prispevka in mi aktivnost pade pod 1 in sem zopet v nemilosti glede odpiranja priponk. Poleg tega sem v letošnjem letu aktiven mesečno (razen januarja in aprila), pa sem še vedno kot neaktiven.
Sicer pa je moj namen na tem forumu v večini nuditi svojo pomoč v temi Energetika (ne jemati ampak dajati) ter sodelovati v splošnih debatah in niti ne potrebujem odpirati priponk v drugih temah, ki se več ali manj tičejo elektronike. Če bom kaj potreboval, se pa tako ali tako lahko dogovorim preko ZS z avtorjem. Problem imam samo, ko nekdo prosi za pomoč in priloži svojo skico, ki pa je jaz ne morem odpreti in posledično mu tudi ne morem nuditi pomoči. In v tem smislu sem tudi postavil vprašanje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.05
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2021 2:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš prav, se strinjam. Ne morem pa jaz ničesar rešiti. Bo res potreba, da se kak admin oglasi. Jaz sem samo napisal moje razumevanje pravil, in dostikrat kaj napišem malo cinično ali provokativno, priznam In se seveda opravičujem za to. Vendar včasih pomaga, da potem še kdo malo bolj na široko izrazi svoje mnenje.
LP in lep dan še naprej.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvarkel
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Maj 2012 23:21
Prispevkov: 292
Aktiv.: 2.03

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2021 4:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vem, da ti ne moreš nič, tako kot tudi jaz ne. Vseeno pa sva problematiko predebatirala in mogoče moje vprašanje moderatorjem ne bo izvenelo kot retorično.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SpaceOne
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 09 Jan 2023 11:12
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.35

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 12:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dodaten glas, da se to pravilo glede aktivnega uporabnika, ki mora napisat najmanj eno sporočilo na mesec ukine.
Kako naj jaz karkoli uporabnega napišem na forumu, če sem totalen laik, ki bi se rad začel po malem ukvarjat z elektroniko?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 899
Aktiv.: 5.50
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 1:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SpaceOne je napisal/a:
Dodaten glas, da se to pravilo glede aktivnega uporabnika, ki mora napisat najmanj eno sporočilo na mesec ukine.
Kako naj jaz karkoli uporabnega napišem na forumu, če sem totalen laik, ki bi se rad začel po malem ukvarjat z elektroniko?


Mogoče bo pa tu kaj zate Wink
https://www.elektronik.si/phpBB2/viewforum.php?f=19
https://www.elektronik.si/phpBB2/viewforum.php?f=12

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 383
Aktiv.: 2.17
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SpaceOne je napisal/a:
Kako naj jaz karkoli uporabnega napišem na forumu, če sem totalen laik, ki bi se rad začel po malem ukvarjat z elektroniko?

Žal imaš prav, kot začetnik sem tudi sam občutil. Začetniki na forumu niso zaželeni oz. je forum zastavljen tako, da je do njih neprijazen (in novih uporabnikov nasploh). Začetnike se spodbuja, da pišejo spam. Se pravi ali da postavijo vprašanje, ki je že odgovorjeno (Ko si začetnik, je 99,99% odgovorov že na forumu. Je pa res, da nekaterih ne moreš prebrat, ker imajo prilogo.). Ali še slabše, da pišejo odgovore, čeprav nimajo pojma.

Ko sem bil pred davnimi leti sam začetnik in začetnik na tem forumu, sem to izpostavil in bil takoj banan. Tako je bilo treba začetke iskati drugje. Mnogo let kasneje me je iskalnik spet pripeljal sem. Nisem si upal ničesar napisati, ker bo takoj ban. Vseeno sem se čez čas prijavil, da je lažje spremljati forum. Ravno ko sem želel napisati ZS, je sporočilo, da to uporabniško ime ne obstaja. Očitno čez čas pobriše uporabnike brez postov. Potem spet nekaj mesecev pavze in potem prijava tretjič. Je zmanjkalo idej in od tu moj nik Confused

Seveda obstaja večen odgovor: "Forum je privat, lastnik ima vedno prav, pa piši v vice."
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6539
Aktiv.: 29.49
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2023 1:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nobena reč ni popolna, zato si niti ne delam utvar, da je s tem forumom tako. Drži, da nekatere stvari niso optimalne ... razlogi pa so različni. Od razmeroma stare platforme, do tega, da stran obiskuje(te)-jo uporabniki z različnimi interesi, nameni, željami. Razlogi za različne omejitve in pravila so prihajali z leti delovanja in so v večji meri posledica obnašanja obiskovalcev. Ja, ena od bolj "osovraženih" omejitev se tiče ravno "zloglasnega" pravila 6. Nekako sem na stališču, da je dovolj tehtnih razlogov za to, da tako ostane. Hkrati pa je dovolj ohlapno, da večini tistih, katerih namen je kaj več kot naključni sprehod ali pa prevzem nečesa "nujno potrebnega" ne predstavlja večjih težav.

Pred časom so s tega foruma drugam odšli nekateri hudi kritiki tovrstne "politike", ki so zagovarjali (tudi) po dolgem in počez odprto platformo. Mislim pa, da je zadeva po zelo kratkem času tam šla v še mnogo bolj zaprto obliko kot je to primer tukaj.

Moram reči, da je v zadnjem času na tem forumu kar prijetno. Mnogo bolj, kot je bilo to v nekih drugih preteklih časih ob veliko več prometa, prepirov in futranja ega nekaterih, ki se tukaj ne oglašajo več. Ob zanimivih temah debate oživijo, običajno se tudi najdejo rešitve za predstavljene težave in odgovori na postavljena vprašanja. To pa je na nek način tudi namen tako zastavljene spletne strani.

Mislim, da sem že večkrat napisal, pa bom ponovil še tukaj. Če se najde kdo, ki iz kakršnega koli razloga nekaj od tega na forumu nujno potrebuje naj se mi oglasi, pa mu bom po najboljši moči poskušal pomagat. Ne bo prvi, pa verjetno tudi zadnji ne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
slomacuser
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Maj 2016 8:36
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.99
Kraj: Jugovzhodna Slovenija

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2023 11:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj če bi glasovali, da se 6. Točka ukine?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1316
Aktiv.: 11.89
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2023 4:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SpaceOne je napisal/a:
Dodaten glas, da se to pravilo glede aktivnega uporabnika, ki mora napisat najmanj eno sporočilo na mesec ukine.
Kako naj jaz karkoli uporabnega napišem na forumu, če sem totalen laik, ki bi se rad začel po malem ukvarjat z elektroniko?

Potem pa postavljaj vprašanja, tudi to so prispevki ki štejejo Wink

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
komrad2236
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 18 Feb 2023 10:48
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.46

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2023 10:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oh, tako to deluje, pravila pravijo 3 dni po registraciji in je treba objaviti enkrat na mesec
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> About forum and filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group