www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nekoliko pretirana cena
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2021 7:36 pm    Naslov sporočila:  Nekoliko pretirana cena Odgovori s citatom

Ko je ravno v eni debati govora o cenah. Dva dni nazaj je počakal pralni stroj. Motor ne vrti ... posumil sem izrabljene krtače motorja, pa sem se včeraj zapeljal do "najbližjega" trgovca z rezervnimi deli bele tehnike. Cena krtač (na sliki so izrabljene, ki sem jih menjal) dobrih 35€. d'oh! Sem vzel, menjal in stroj pere spet kot nov. Potem mi pa le ni dalo miru ... po kataloških isti artikel ... prvi zadetek na eBay.de iz nemčije za 8€+4€ poštnine. Think


Krtace_PS.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  151.47 KB
 Pogledana:  6 krat

Krtace_PS.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2021 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

So ti zaračunali še tvoje delo, hi.
_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2021 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gorenje še nekako gre. Ne vprašaj za Miele. d'oh! Serviser je bil 2x na obisku. Zaračunajo prihod, ure (na minuto natančno), material... Saj prav, da zaračuna kar naredi ali vgradi, samo "urna postavka" je pa kar konkretna. K sreči so material/rezervne dele oni častili. Sicer je serviser moral vprašati šefa najprej, ampak na koncu je rekel OK. Kljub temu bi dobil novega BEKO-ta za en servisni poseg, kjer je bila zamenjana ena tiskanina s senzorjema pretoka (v plastičnem ohišju ena termistor žička, ki se greje glede na to, kako hitzro teče prašek mimo), na plati pa še en STM8 in en konektor. Na računu je bilo 120 EUR, tako čez palec če bi močno na gor zaokrožil pa ni materiala več kot za 5-6 EUR.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2021 8:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Udarec je 50centov. Vedeti, kam udariti pa 200 EUR Smile
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2021 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Isto je z menjavo varovalke:
Menjava: 0,50€
Vedeti katera: 200€.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2021 9:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Laughing s55m, mosqito koliko bi bil pa potem šele "vedeti" vreden, če so že krtače koštale 35€ Think Laughing

Sicer pa ... ni variante, da bi za karkoli izvengarancijskega naročal servis. Vsaj do sedaj je bilo vedno tako, da je bila ugodnejša varianta nakup novega kosa (govorim za belo tehniko), kot pa stroški servisa starega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lipa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 9:39
Prispevkov: 734
Aktiv.: 4.16
Kraj: Lipa Beltinci

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2021 12:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, "material" ti je predrag, "mojster" ti je predrag.
Še sreča da si ti poceni?

_________________
Lep pozdrav!
Boris Z.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2021 12:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred leti mislim, da sem tukaj... naročil po vzorcu izdelane ščetke. Cena je bila cca 20€ za 3 komplete ščetk. Pralni stroj še vedno deluje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2021 12:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včasih se dajo kake krtačke najti neke ( primerljive kakovosti ) nekoliko večjih dimenzij in se jih pobrusi - vpaše & opremi ( z usreznim kontaktom ) , po dokaj ugodni ceni ? Treba malo še kje pogledat.
_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2021 4:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lipa je napisal/a:
Frenki, "material" ti je predrag, "mojster" ti je predrag.
Še sreča da si ti poceni?

Laughing Imaš prav. Sicer pa ... kakor komu. Me je firbec, kakšna bi bila cena popravila v primeru naročenega servisa. Samo menjava krtač motorja na domu "brez diagnostike" bi me pri serviserju prišla 70€. Cena cenejšega novega Beko pralnega stroja s tremi leti garancije pa pride nekje med 250-300€. Po tej matematiki vsaj meni naročilo servisa ne pride v poštev. Če zadeve ne bi popravljal sam, bi se zagotovo odločil za menjavo z novim.

Sicer pa je bila poanta mojega prvega zapisa v tej temi nekje drugje. Ne gre mi nekako v lajšto dejstvo, da je isti artikel v Ljubljani ocenjen 4,5x več, kot v nemčiji. Tule niti ne gre za iskanje nekih cenejših alternativ - krtače so menjane, po mojem mnenju bodo preživele dlje, kot pa bo ta pralni stroj verjetno še v uporabi ... čeprav sem hvaležen za namige, ki ste jih napisali. Bom te opcije koristil ob kaki drugi priliki.

Pa tole niti ni edini primer (milo rečeno) "zanimivega" odnosa, na katere sem naletel samo v zadnjem času. Vse spoštovanje do znanja in dela serviserjev, ki svoje delo obvladajo in ga tudi pošteno oddelajo. Žal pa zgoraj napisana matematika nekako ne gre v prid takšnim popravilom.

Druga zgodba so pa naprimer avtoservisi. Tu se šele megla prodaja. Lahko ob priliki tudi o tem kakšno rečemo. Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Strojnik23
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Mar 2017 9:17
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.96
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2021 5:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nas doma pač prisegamo na Bosch gospodinjske aparate. Pa ne zaradi Boscha, ampak zaradi serviserja. Svetuje kateri aparat je za nas primeren in da jih je zadosti v obtoku, da so rezervni deli na zalogi,... Pravi, da pralnih strojev za nekaj sto EUR pa res ni kaj popravljati. Se je pa tudi njemu že zgodilo, da 1x enega aparata ni uspel popraviti, drugi serviser, pa brez problema.
Torej nabaviš tisti stroj, za katerega veš ga bo znal kdo ugodno popraviti. In je meni čisto vseeno kaj gor piše.

_________________
Nisem električar, imam pa veselje...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2021 7:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potreben je majhen preskok v misljenju, ko se gleda, koliko kaksen serviser racuna. Ce je ura poceni, z vsemi stroski ne prides skozi. Ce je predraga, potem popravilo ni ekonomicno. Potem pa serviserji kompenzirajo ure skozi material in podobne stvari. Jaz sem ze tako dalec, da vedno racunam, koliko casa mi bo nekaj vzelo in se obicajno odlocim za nakup novega. Taksno je pac danasnje zivljenje. Izbiras cenejso opcijo. Nekateri imajo visek casa, drugi pa manjko Smile .
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2021 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Največ časa mi vzame iskanje rezervnega dela, da ne plačujem štiri ali celo večkrat dražje dele.
Vse gospodinjske (in tudi ostale) aparature popravljam sam, prav tako pa sem servisiral avto, ki ga pa nažalost ne morem več, ker je še v garanciji.
Originalnih delov ne kupujem, če se le da, seveda ti pa zato vzame več časa z iskanjem le tega, ker pa čas ni problem, ..........
Nazadnje sem menjal grelec 2kW pralnega stroja Bosch, pred tem pa na drugem pralnem stroju Bosch boben (zlomil se je križ na bobnu),
grelec (ki ga je obrusil boben) in seveda še ležaj in semering, ker sem imel že vse odprto.
Grelec za prvega in drugega sem našel pri Etisu za cca. 20 € po kosu, originalem je nekih 70€, semering in ležaj sem našel
v neki SLO internetni trgovini, ki prodaja ležaje, oboje je bilo manj kot 10€.
In seveda se izplača, ker je časa na pretek in seveda zastonj. Popravilo drugega je bilo malo dražje, vse skupaj okoli 150€, vendar bi nov,
z vsermi funkcijami, ki jih ima star, koštal 600€+ (seveda mora biti Bosch, je rekel moj financ minister Rolling Eyes ).

Z avtom je pa druga štorija, včeraj sem imel servis A2, kar pomeni menjava oljnega filtra, seveda menjava olja in kabinskega filtra.
Za kabinski filter sem dal 7€ (original je 17€), ostalo sem plačal na servisu, ker je avto v garanciji, naj bi bilo olje original Honda (92€ za 4l)
in ne dovolijo, da prineseš svojega, na Autodocu je od 20€ - 60€ (SAE0W40), oljni filter 16€, v prej omenjeni trgovini je cena od 2 - 12€ (največ jih je tam okoli 5€) in tesnilna podložka 3€ (!?).
Deli še nekako, toda potem je postavka "Servisna točka" 25 kos (dela je bilo za pol ure) kar znese dodatnih 89€, vse skupaj celi 200€+ .
Je pa res, da moram na servis, da se vpiše servis v elektronsko servisno knjigo, kot sem omenil, zaradi garancije.
No, ko je bo konec, me bo servis videl samo še za take posege, česar ne morem (ne znam) sam.
Že iz resetiranja servisnega intervala delajo celo znanost!?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2021 9:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred cca. 2 leti so šle krtačke na pralnem stroju BEKO.
Zamenjal jih je en lokalni serviser, ki se s tem ukvarja že precej let.
Cena pa mislim, da je bila z delom vred okoli 30€. Mislim, da ni pretiraval.
Koliko bi pa prišel uradni servis pa..,po moje 2x več.

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2021 7:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred mesecem sem potreboval olje za motorno žago, se ustavim pri eni mali trgovinici z avto deli, kjer običajno kaj kupim , vprašam , če imajo to olje,
ima po 5 €

grem malo naprej v drugo , ima po 3 € vzamem 1 liter, ( mi je zadostovalo za takrat )

naslednji dan vidim v reklamnem katalogu trgovskega centra 9,99 € / 5 litrov, ki pa je za bencinske in diesel motrorje
vzamem 2 kanti.

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group