www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nekoliko pretirana cena
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2021 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa tole?


lesene zagozde2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  244.28 KB
 Pogledana:  49 krat

lesene zagozde2.jpg



_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2021 11:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In to smrekove. Da so vsaj bukove...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sebek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 08 Feb 2012 15:38
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.29
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2021 11:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsi pa pozabljate, da če zadevo naročiš na internetu traja zadeva da pride k tebi domov.

Če bi Frenki šel najprej razkopati stroj, da vidi če so res v okvari krtačke, potem da najde ustrezne krtačke na netu in jih naroči. To traja en dan. Da bodo te krtačke prišle je spet 4-5 dni če je naročeno v evropi. Tako mu stroj nebi delal cca 1 teden. Sedaj pa en ali dva dni.

Če pa bi jih naročil na ebayu pri kitajcu za tiste 4 evre pa vprašanje če bi stroj še letos deloval. Če bi imel srečo da bi jih dobil že v prvem naročilu, bi to trajalo vsaj en mesec da jih dobi.

Med tem časom bi že kupil nov pralni stroj.

Z deli za avte je enako. Ko nekaj crkne moraš najprej razstaviti in pogledati kaj je za zamenjati. Potem tole naročiti na avtodocu. Da deli pridejo traja 5-6 dni. Potem lahko vgradiš dele. Med tem časom ali ti avto stoji na klocnih če ga ne potrebuješ ali pa nazaj sestaviš z starimi deli ter počakaš z voznim avtom da pridejo naročeni deli.
Pa ko deli prispejo ni nujno da so pravi, kar spet ugotoviš pri vgradnji.
Seveda gre to pri rednih servisih, kjer ni potrebno, da je narejen takoj oziroma filtre naročiš lahko prej. Pri kakšnih izrednih servisih pa čakanje na dele iz avtodoc zame ne pride v poštev. Traja predolgo. V štacunah z avtodeli dobiš del, ki ga nimajo na zalogi naslednji dan.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2021 1:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sebek je napisal/a:
Vsi pa pozabljate, da če zadevo naročiš na internetu traja zadeva da pride k tebi domov.

Če bi jih pa pri Etisu naročil ... bi pa prišle kdaj? Isti dan? Taki argumenti ne prepričajo v to, da so razlike v cenah kot v tem primeru normalne.



Scetke_Bosch.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  71.01 KB
 Pogledana:  19 krat

Scetke_Bosch.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sebek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 08 Feb 2012 15:38
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.29
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2021 2:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Normalna cena ni. Cena naraste ker gre izdelek mimo več posrednikov, kjer vsak nekaj dvigne ceno, da ima zaslužek. Noben pač ne dela zastonj in pri takih posredovanjih se dobro služi brez velikega napora.

Žal je tak kapitalizem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2021 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sebek je napisal/a:
Vsi pa pozabljate, da če zadevo naročiš na internetu traja zadeva da pride k tebi domov...........
Brez skrbi, ne pozabljamo!
Če lahko aparat stoji, bom pa počakal en teden.

Frenki, pri Etisu sem do sedaj čakal največ 2 dni (boben), en grelec je bil naslednji dan, drugi pa čez dva, ker sem naročil popoldan.
Jih pa običajno kontaktiram po telefonu in povedo, kako in kaj.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2021 12:06 pm    Naslov sporočila:  Re: Nekoliko pretirana cena Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Ko je ravno v eni debati govora o cenah. Dva dni nazaj je počakal pralni stroj. Motor ne vrti ... posumil sem izrabljene krtače motorja, pa sem se včeraj zapeljal do "najbližjega" trgovca z rezervnimi deli bele tehnike. Cena krtač (na sliki so izrabljene, ki sem jih menjal) dobrih 35€. d'oh! Sem vzel, menjal in stroj pere spet kot nov. Potem mi pa le ni dalo miru ... po kataloških isti artikel ... prvi zadetek na eBay.de iz nemčije za 8€+4€ poštnine. Think


Nazadnje sem iskal ščetke za 10 let star AEG-jev pralni stroj. Cene so se gibale tam do 50€ Najceneje sem jih dobil tukaj (zapakirano v orginalni vrečki - z ohišjem - popolnoma enake kot stare) - s tem razlogom sem si tudi shranil povezavo.

Frenki po fotografiji sodeč so tvoje take?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.46

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2021 12:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na mojem 10 let starem Bekotu, pred približno tremi leti, so bile na uradnem servisu v Sevnici 15€.
Do sedaj pere brez problemov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2021 2:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me, če ima še kakšen član foruma pralni stroj Samsung in kakšne so izkušnje?
Doma imamo dva pralna stroja in en sušilni stroj te firme. Najstarejši je sedaj star že 11 let. Do sedaj ni bilo z njimi niti najmanše težave.

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group