www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Avtomobilska popravila - koristne povezave

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2021 1:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za avto dele je tole zero uporabno:
https://www.autodoc.si

Imajo pa tudi svoj YT kanal z osnovnimi popravili:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLY9iAN6QkoMGQbGZIyP83TTfSl_NtQDEf

Serviserji pa v jok Smile

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2021 1:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za avtodele je dobra trgovina BARTOG. Če nima na zalogi (sploh za malo starejše letnike) del dobiš drugi dan. Pa še za popust se da zmenit. Ali si sam popraviš ali ne je pa spet druga stvar.

Edit: Če kupiš akumolator, ti starega vzame v račun.

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16


Nazadnje urejal/a s53al Pon Nov 29, 2021 12:34 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2021 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam se pri iskanju rezervnih kosov precej obračam na 7zap.com. Po izbiri avtomobila dobiš lepo strukturirano po sklopih z eksplozijskimi risbami in kataloškimi številkami kosov. Iskanje po kataloških številkah pa je potem precej lažje tudi po spletnih trgovinah.

Druga uporabna stran pa je workshop manuals. Kot ime pove ... delavniška navodila.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2021 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz v glavnem kupujem na Autodoc.de, ker tisti si na koncu ne prinese nič. Vse se lifra preko de.
Frenki, 7zap.com nima v bazi novejših vozil, no, vsaj mojega ni v bazi, v Autodoc pa je.
Ja, ima pa 7zap veliko bolj struktuirano urejeno vse skupaj.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 137
Aktiv.: 1.40

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2021 1:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za autodoc priporočam uporabo android aplikacije, kjer je vedno ceneje kot na spletu. Splača se tudi počakati na popuste, vsak dan je drugi popust.
Jaz sem čakal en teden, da je bilo -38% in sem glede na tisti dan, ko sem mislil naročit prišparal 30€ Smile . Seveda je bilo potem naslednji dan 40% Twisted Evil

Se ti pa ne sme mudit, če avto stoji ne gre čakati, če pa veš, da lahko počakaš 7-10 dni je OK in ugodno. Jaz sem menjal sprednje amortizerje, ker je eden spustil olje. Zraven sem zamenjal še zgornji nosilec in protiprašno gumo.

Serviserji se ne sekirajo, mogoče trgovine iz avtodeli pa še ta kateri si sam servisira tam sitnari za popuste so mogoče še veseli HI

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2021 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz tudi dosti kupujem na autodoc, slaba lastnost je pa ta, da večkrat del potrebujem včeraj in ne morem čakati en teden na autodoc dostavo. Je pa dobro pri autodoc, da imaš večina enakih rezervnih delov od več proizvajalcev in izbereš po željah, domači trgovci pa ti ponavadi podturijo to kar ima dobavitelj na zalogi. Originalne dele za VAG sem pa kupoval tudi že https://www.online-teile.com/en/ , ker pač nekaterih delov nisem dobil "nachbau" in so bili precej, precej cenejši od naših uradnih serviserjev.

Za popravila se pa dosti poslužujem youtube, ker skoraj vse najdeš. Večinoma je najbolj pomembno, da vidiš, kako zadevo narazen dobit. Sem t.i. youtube mehanik. Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tlogar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2015 16:57
Prispevkov: 185
Aktiv.: 1.69

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2021 12:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem kupil zadnjo premo na intercars in sem bi kar zadovoljen. Ker jih obnavljajo, sem staro dal v zakup in s tem prihranil za delo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2021 12:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem s predelavo Smarta na EV izgubil strah pred avtomobili, sem se lotil tudi servisiranja svojega E220CDI Mercedesa in to po tistem, ko sem bil na uradnem servisu večkrat zaradi izjemno enostavne napake katero sem kasneje, ko sem se poglobil rešil brez stroškov in brez diagnostike v pičlih pol ure.

Uvod dopisa:

Zadeva: Reklamacija na »popravilo« parkirnih senzorjev
Kratek opis:
Vozilo je bilo trikrat pripeljano na servis vendar napaka kljub temu ni bila odpravljena! Poleg neuspelega dela je zaračunan nov, po nepotrebnem menjan material. Kot se je na koncu izkazalo pa je šlo za izredno majhen poseg, katerega pa na žalost v vašem servisu niso opravili. Popravil po sistemu menjaj brez vzroka ne odobravam, zato sem se tudi odločil za reklamacijo na popravilo. ...
Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Avg 2013 9:28
Prispevkov: 198
Aktiv.: 1.53
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2021 7:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uradni servisi pri nas so katastrofa. Moja izkušnja:
Avto (sicer ne moj) pred cca pol leta ostane na cesti in ga prišlepajo na servis.
Diagnoza: okvara motornega računalnika, tega ne popravljamo, damo zunanjemu izvajalcu, ki pa računa 900 € za popravilo. Se ne splača, raje kupite nov avto.
Potek popravila: Grem na dotični uradni servis, kjer na zaprtem dvorišču sam demontiram motorni računalnik iz avta, ga odnesem domov in s pomočjo interneta popravim - standardna napaka, prekinjeni žički med konektorjem in tiskanim vezjem. Čez par dni prinesem nazaj, ga na zaprtem dvorišču uradnega servisa sam zmontiram, avto normalno vžge in ga odpeljem. Če vedno dela bp.
Strošek čistih 0 €, ker sem šel na uradni servis obakrat z biciklom.

Se zavedam, da sem malo izven teme, ampak naj bo spodbuda vsem, da kot je napisal predhodnik izgubijo strah pred avtomobili !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2021 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

avtodoc.si ima neke čudne fore ... cene gum čisto nerealne ..., na zavihku zgoraj je bil
časovnik za black friday , seveda ko si zmetal robo v košarico popust ni delal ....
šel nazaj na mimovrsto , čeprav je bil najugodnejši nakup na petrolu ( konec leta pošiljajo potem VIP kode )

tudi jaz sem iskal dolgo časa dober in zanesljiv servis našel .
Ker je uraden je nekoliko dražji ( ekologija , uradne cene ( vendar ponudijo tudi dobre ugodne alternative ) , če prineseš svoje olje , ne komplicirajo ( olje je pri njih nerazumno drago ampak ne morejo drugače ) .

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 209
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 30, 2021 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je še en nemški spletni posrednik za avto dele. Vsi, ponudniki ne dobavljajo v Slovenijo, a se najde precej dobre cene.
www.daparto.de : Povezava

Pri slovenskih trgovinah so marže za navadnega kupca zelo navite - do sedaj nisem našel še nobene, da bi bilo ceneje kot na Autodoc = https://www.rezervniavtodeli24.si/
Pri nas vzamem, kadar se mi mudi ali pa je zelo majhna vrednost.
Je pa malo bolj nerodno, če moraš kaj vrniti/zamenjati - predvsem zaradi časa...

Gum še nisem kupoval preko spleta.

_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group