www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Aktivacija W10 s ključi starejših verzij (W7, W8)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2022 6:25 pm    Naslov sporočila:  Aktivacija W10 s ključi starejših verzij (W7, W8) Odgovori s citatom

Malo premetavam in posodabljam, pa sem se odločil, da enega prenosnika zložim na novo. Licenčna nalepka s ključem je za W7. Kljub temu pa je bila želja, da gre gor W10. Nekoliko me je presenetilo, ko sem zasledil tole debato. Pa sem šel poskusit. Iz M$ strani sem zložil dol ISO, ki po zagonu vpraša za ključ ... vpišem tega iz nalepke ... požre in aktivira brez kakršnih koli pripomb.

Fino je, ker ni potrebne telovadbe z instalacijo nižje verzije in nadgradnjami. Mogoče tole še komu pride prav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Batman
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Sep 2008 21:43
Prispevkov: 230
Aktiv.: 1.21
Kraj: Notranjska

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 17, 2023 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo da ključ od Win 7 še vedno dela brez težav. Sem pa zadnjič poizkusil z ključem Win 8 pa ni šlo, javljalo napačen ključ. Potem sem poizkusil še ključ od Win 8.1 in je prijel. shock:
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Prorotor
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 13 Mar 2024 14:12
Prispevkov: 3
Aktiv.: 2.42

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 16, 2024 12:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menda so to opcijo pred pari meseci odpravili in ni več mogoče uporabit ključa od 7, 8 in 8.1. Nisem pa šel dejansko preverit ali res drži.

Link
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 16, 2024 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prorotor je napisal/a:
Menda so to opcijo pred pari meseci odpravili in ni več mogoče uporabit ključa od 7, 8 in 8.1. Nisem pa šel dejansko preverit ali res drži.

Link


Tema je "Aktivacija Win10 s ključi starejših verzij (W7, W8)", povezavo si dal za Win11...
V začetku leta sem z Win7 kodo še lahko normalno aktiviral Win10 sistem.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2060
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2024 10:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V petek sem normalno aktiviral WIN 10 pro z licenco za win 7pro (licenčni ključ je vpisan v BIOS-u).
Ne morem pa iti na WIN 11 ker PC ne podpira.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2024 8:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:
V petek sem normalno aktiviral WIN 10 pro z licenco za win 7pro (licenčni ključ je vpisan v BIOS-u).
Ne morem pa iti na WIN 11 ker PC ne podpira.

Original ISO z MS strani in program Rufus, ki skreira boot usb Win11 install ključek, kjer se v nastavitvah odkljuka, da se zaobide omejitve in s tem omogoči inštalacijo na HW, ki ga Win11 uradno ne podpira.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tonesem
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Jul 2019 14:20
Prispevkov: 49
Aktiv.: 0.85

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2024 9:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz win 7 na win 10 aktivacija trenutno še vedno deluje...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group