www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Novo cepivo, tokrat proti multipli sklerozi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2022 7:39 pm    Naslov sporočila:  Novo cepivo, tokrat proti multipli sklerozi Odgovori s citatom

https://www.rtvslo.si/zdravje/studija-pokazala-da-je-virus-epstein-barr-glavni-vzrok-za-multiplo-sklerozo/608716

Verjetno spet zarota. Predlagam da se nobeden od anticepilcev ne cepi, tudi dvojih otrok ne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2022 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni treba biti sarkastičen... brez tvojega predloga bo vsak naredil tako kot bom sam želel.

Nekaj je cepljenje proti prehladu ali "gripci", drugo je cepljenje proti bistveno bolj destruktivnim zadevam, ki zanesljivo in brez izjem "delujejo".

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2022 11:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

twom
Si se prijavil za klinično testiranje??
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Convert
Član
Član



Pridružen-a: Ned 13 Jun 2021 15:57
Prispevkov: 166
Aktiv.: 4.88
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 11:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čakte mal. Zopet nekaj "naj bi, lahko bi".

Citiram;

"Zamisel o povezavi med virusom Epstein-Barr in multiplo sklerozo so znanstveniki raziskovali več let, vendar jo je bilo težko dokončno dokazati, saj je ta virus zelo pogost. Z njim je namreč okuženih približno 95 odstotkov odraslih, simptomi multiple skleroze pa se začnejo pojavljati desetletje po okužbi."

Praktično vsi odrasli smo okuženi s tem virusom, ampak po 10 letih se simptomi začnejo pojavljat. A pri vseh 95% ali kako? Torej lahko pričakujem simptome MS?

Prikladno pa...

"Družba Moderna je sicer ta mesec začela klinično preskušati cepivo proti virusu Epstein-Barr, ki bo temeljilo na tehnologiji mRNK, zato je novo odkritje še pomembnejše."

Absolutno bo ta slučajnost pripomogla k želji ljudi po cepljenju proti tem virusu, ja.

Res pa je da mediji živijo od reklame, tako da...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 6:01 pm    Naslov sporočila:  Re: Novo cepivo, tokrat proti multipli sklerozi Odgovori s citatom

twom je napisal/a:
...... Predlagam da se nobeden od anticepilcev ne cepi, tudi dvojih otrok ne.
Verjetno sem cepljen bistveno večkrat kot ti (ja, dve cepilni knjižici imam polni in notri ni cepljenj v vojski in pred njo!)
in če se nočem cepit s klinično nepreizkušenim cepivom, ki ima dovoljenje za pogojno uporabo, zaradi tega še nisem anticepilec, a ne?
Počasi prihajajo informacije o cepljenju in posledicah le tega na plan, ko bodo začeli o tem poročati vladni strokovnjaki, potem pa trolaj!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sicer nimam polni dve knjižici, ampak imam veliko več cepiv v sebi kot je obvezno. Na prostovoljni bazi in tudi samoplačniško. In ni mi žal.
Tudi moja familija je cepljena več, kot je obvezno.

Ker pa nočem tegale cepiva (tudi proti nobeni sezonski "nekaj" virusni bolezni dosedaj ) v sebi, sem pa sovražnik 1A. Anticepilec. Dobro so nas skregali in postavili na dva bregova..
Še celo jaz sem bil v službi določen, da ogrožam cepljene. Ki imam paličico v nosu vsaj 5x tedensko. in sem vsak dan (še) dokazano zdrav. No, v službi je zbolelo na štuku 7 od 9-ih. Šest cepljenih in en "anticepilec". Dve leti ubogam in upoštevam vse ukrepe, pa sem drugorazredni član družbe... Malce trezne presoje in korak nazaj pri teh debatah ne bo nikomur škodil. Mislim pa, da bom tudi jaz kmalu na vrsti.... Po naravni poti. In bom torej spet enakovreden član družbe. (IF)

Drugače pa spoštujem prostovoljno odločitev za cepljenje,ali pa za ne-cepljenje. V tem primeru sta po mojem razmišljanju obe odločitvi pravi in obe napačni. V eni 100 let stari igri (Doom ali nekaj podobnega) je glavni rekel "Let God sort'em up". Saj nas bo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 11:18 pm    Naslov sporočila:  Re: Novo cepivo, tokrat proti multipli sklerozi Odgovori s citatom

twom je napisal/a:
Predlagam da se nobeden od anticepilcev ne cepi, tudi dvojih otrok ne.

Brez skrbi, odločali se bomo na osnovi podatkov in ne na osnovi verovanja.

In kar je najbolj pomebno, nihče od nas ti ne bo preprečil, da vzameš eno ali pa deset doz. To je izključno tvoja odločitev.

Žal obratno ne velja, dnevno videvamo psihopate na vodilnih mestih, ki javno grozijo, kako bodo [cenzurirano] "anticepilce".
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2022 10:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Komentiranje pod to temo je čista zguba časa.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2022 6:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Komentiranje pod vsako tako temo je izguba časa. Je pa branje toliko bolj zanimivo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group