www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kleme na akumulatorju

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mr.G.
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Feb 2010 13:17
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.21
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 6:50 pm    Naslov sporočila:  Kleme na akumulatorju Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Mene pa zanima zakaj je na - polu vijak M8, na + polu je pa vijak M6?
Na priključkih(klemah) za na akumulatorjeve priključke stisnt.

Lp,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 7:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi prikljucka sta razlicnih dimenzij. Na mojem avtu sta oba enake mere.
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.G.
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Feb 2010 13:17
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.21
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za priključke je normalno da sta različnih mer. Zanimam se zaradi vijakov za stisnit.
Odlično, da ga tistga M6 zamenjam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daj kako sliko.
Kje pride ta akumulator montiran ; na traktorju, na kombajnu , na frezi, na kosilnici, na biciklu......
M6 je dovolj močan , če je le prave kvalitete materiala,
M6 in M8 bo dobro vršil svojo vlogo .
V bistvu je bolje , da prej gre vijak kot klema, ga je lažje zamenjat, ceneje vsaj pri nekaterih avtih.
Če hoče kdo komplicirat, si lahko da še pozlačene kleme gor, ha , sem videl, je nekdo jih prodajal...

https://www.bolha.com/ostala-avtoakustika/klema-aku-avto-ojacevalca-pozlacena-oglas-6382628

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.G.
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Feb 2010 13:17
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.21
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na tovornjaku sta dva. 2x12V. Nimam slike. Jezi me samo to, ker [slovenščina je zame španska vas] zmerej vzet 2x13mm ključa in 2x10mm ključa za vzet akumulatorje ven. Popolnoma brezveze.
Kupu lih nove akumulatorje in ker tovornjaka ne potrebujem trenutno(beri, ga popravljam) [slovenščina je zame španska vas] jih ven vzel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 11:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa si kupi ključ 10-13 namesto 10-11 in 12-13.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mr.G.
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Feb 2010 13:17
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.21
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 7:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom raj luknjo na klemah povečal za 2mm. Sem mislil, da je za razliko v vijakih kakšna logična razlaga.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 8:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mr.G. je napisal/a:
[slovenščina je zame španska vas]

Rolling Eyes

Kako bi se šele pritoževal, če bi imel imbus vijake, bi moral imeti poleg ključev 10 in 13 še imbus 5 in 6 Twisted Evil

Zamenjaj M8 z vijakom M6 Cool

Ne vem kaj imaš za ene kleme, če bi imel kvalitetne, bi potreboval samo po en ključ.
Zamenjaš lahko tudi kleme Whistle

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mr.G.
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Feb 2010 13:17
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.21
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 8:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sej je vredu. [slovenščina je zame španska vas] sam hotel odgovor ali razlago za različne vijake.
Kvaliteta klem pa nima ravno veze z velikostjo vijaka. Vsaj meni se zdi tako. So mal starejše, ampak delo opravljajo čisto vredu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group