www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pralni stroj Gorenje WA543
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Andronik
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 07 Sep 2013 16:39
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 09, 2013 1:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ojla, Alex in drugi. Hvala za odgovor.

Nekaj se mi že sveti. Če dam na pozicijo A (90°), seveda lahko reguliram temperaturo pranja - jo zmanjšam, vendar bo program v vsakem primeru štartal s predpranjem. To je, prašek moram dati v prostor I in II.

Kaj pa če štartam s pozicije B (tudi 95°)? Po moje tukaj ni predpranja? Govorim po default programu.

Ozirama s C (60°)? Po moje je tukaj predpranje, kakor v A.

Če štartam s pozicije D (40°), predpranja ni, torej prašek moram dati samo v prostor za prašek II. To sem probal, in to drži.

Če pa začnem program D (40°) in navijem temperaturo na 50°, ali bo temepratura dejansko 50°, ne glede na to, da je program D (40°)? Kajti za razliko od programa C (pranje 60°, temperaturo pa nastavim na 50°) tukaj ni predpranja. To pa je pomembno, če recimo hočem prebarvati perilo na temperaturi 50° brez predpranja, ker bo v tem primeru barva za tektil, ki se jo da v boben, odplaknjena s prvo vodo?

Torej vprašanje je: Kako oprati perilo na + 50° brez predpranja? Po katerem programu?

Liar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alex17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Feb 2010 21:46
Prispevkov: 476
Aktiv.: 2.78
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 09, 2013 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predpranje je le na poziciji A.

Če nastaviš na karkoli med B in D, ne bo predpranja, torej ni nobenega izmetavanja vode po B in kjerkoli pred E. Prav tako se prašek vzame le iz prekata II na katerikoli poziciji med B in E. Prekat I je le za predpranje, ki je, kot omenjeno, le na poziciji A.

Temperatura se v vsakem primeru ravna po termostatu, ne glede na nastavljeno pozicijo veliekga gumba. Edino v primeru, da recimo nastaviš pozicijo D in termostat na 90°, ne bo utegnil segreti vse do 90°, saj bo prej konec programa za pranje in bo začel splakovati.

Če pa nastaviš veliki gumb na D in termostat na 50°, bo verjetno vseeno uspel segreti do 50°. Je pa v tem primeru bolje nastaviti pozicijo C (60°) in termostat na 50°, da ima zagotovo dovolj časa, tudi pri večji količni vode.

LP,
Alex
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andronik
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 07 Sep 2013 16:39
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 09, 2013 3:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Thx, Alex!!! Speak to the hand
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2022 4:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Srecko je napisal/a:
Da nimaš slučajno stikala za vklop centrifuge izklopljenega. Sem videl že precej takih primerov.

Lp Srečko


Drugi gumb je bil vklopljen . Bi znalo bit tole, ker centrifuga ni delovala, mogoče je mama to kdaj pritisnila nevede, sem tukaj prebral, da ne bi kaj odpiral in preverjal kaj je vzrok...., ko se kaj nebere za oprat , probam, L.P.

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group