www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Powerline

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Lizard64
Član
Član



Pridružen-a: Pet 12 Feb 2010 9:31
Prispevkov: 532
Aktiv.: 3.08
Kraj: Severna Primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2022 10:01 am    Naslov sporočila:  Powerline Odgovori s citatom

Me zanima, če kdo uporablja kar je na povezavi in če deluje vredu?

https://www.bigbang.si/tp-link-tl-pa4010p-kit-av600-powerline-adapter-izdelek-46452/

_________________
Prejudice is ignorance...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
roberto5
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Sep 2009 21:49
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.15
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2022 10:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer uporabljam AV1000 in deluje super!

https://www.mimovrste.com/mrezni-adapterji-power-line-adapters/tp-link-tl-pa7017p-kit-mrezni-adapter-av1000
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Avg 2013 9:28
Prispevkov: 198
Aktiv.: 1.52
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2022 11:43 am    Naslov sporočila:  Re: Powerline Odgovori s citatom

Lizard64 je napisal/a:
Me zanima, če kdo uporablja kar je na povezavi in če deluje vredu?

https://www.bigbang.si/tp-link-tl-pa4010p-kit-av600-powerline-adapter-izdelek-46452/


Pri tem so že osnovni podatki sumljivi. Do 600 Mbps naj bi zmogel pa 10/100 Mbps ethernet priključek ima Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.55
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2022 12:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem sprobal (nek drug model) in na srečo uspel potegnit kabel pred fasado. Tisto pa prodal. Nonstop je nekaj štekalo in izgubljalo povezavo...
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5332
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2022 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V principu dela, ga pa hitro ubije kaka motnja, kitajski switcherji, LED svetila ... Brzina pade drasticno.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mi4je
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 7:20
Prispevkov: 190
Aktiv.: 0.85
Kraj: Poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2022 12:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sam sem poskusil s tem:
https://www.mimovrste.com/mrezni-adapterji-power-line-adapters/mercusys-mp510-gigabit-wi-fi-powerline-adapter-av1000?tab=reviews
iz svoje hiše povezano v hlev (vmes je 140m kabla 4 x 4 kvadrat). Leto dni deluje povsem zadovoljivo za moje potrebe. Preko se pretakajo podatki: 3x nadzorna kamera in internet kadar sem v hlevu Wink in pogledam kakšno bo vreme Drool Dancing

_________________
Lep Dan Še Naprej

MaTJaŽ


You'll never, never know, if you never, never go !!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lizard64
Član
Član



Pridružen-a: Pet 12 Feb 2010 9:31
Prispevkov: 532
Aktiv.: 3.08
Kraj: Severna Primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2022 1:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

roberto5 je napisal/a:
Sicer uporabljam AV1000 in deluje super!

https://www.mimovrste.com/mrezni-adapterji-power-line-adapters/tp-link-tl-pa7017p-kit-mrezni-adapter-av1000


Ga uporabljaš tudi za TV? In če ali je delovanje vredu ali so kakšne motnje, ker jaz bi tukaj gor priklopil še TV.

_________________
Prejudice is ignorance...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
roberto5
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Sep 2009 21:49
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.15
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2022 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabljam ga za potrebe videonadzora. Enega imam v hiši, drugega v hlevu, vmes cca 100 m kabla, 7 kamer. V 5 mesecih še ni bilo motenj, izpadov,... Glede na izkušnjo, sem zelo zadovoljen in priporočam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group