www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

OLED in atmelov SAM4s

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
GiovanniTheX
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Nov 2012 19:48
Prispevkov: 301
Aktiv.: 2.18

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2022 5:23 pm    Naslov sporočila:  OLED in atmelov SAM4s Odgovori s citatom

Deževen pozdrav vsem glavam na tem forumu.
Se morda najde mojster, ki mi je pripravljen priskočiti na pomoč?

Delam en relativno enostaven projekt - nastavljivo ohmsko breme, sedaj sem v fazi programiranja
Mikrokrmilnik je ATSAM4SD32B , OLED pa winstarjev WEO012864GWAP3N00F00 (24-pinski), vgrajen kontroler SSD1309ZC.

Če sem si prav zamislil koncept, je planirana povezava 4-žična SPI (shema v sliki)
Kontekst OLEDa kot tudi sam ekranček sem si sposodil iz nekega obstoječega projekta od znanca, kar pa me sedaj malo "tepe", saj so vsi primeri, ki jih najdem na spletu, SPI z 2 oz. 3 linijami, ali pa celo I2C.

Ker sem bolj zelen v teh vodah in je to moj prvi projekt, če ne štejem arduina, mi gre precej počasi, v tej točki pa sem celo počakal.
Potreboval bi pomoč pri programiranju OLED ekrana, vsaj tako da mi nekdo v grobem razloži kako in kaj je potrebno narest, da neke smernice dobim, ker sem trenutno na mrtvi coni.



oled.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  32.67 KB
 Pogledana:  11 krat

oled.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group