www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Osciloskop Goldstar OS-7020A

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mpeca
Član
Član



Pridružen-a: Tor 09 Nov 2021 13:53
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.44

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 6:45 pm    Naslov sporočila:  Osciloskop Goldstar OS-7020A Odgovori s citatom

Živijo, danes sem postal veseli lastnik zgoraj omenjenega osciloskopa, cena? Sitnica...
Zadeva je v perfektnem stanju, deluje, vizualno ena a,... Celo original skatlo sem dobil in zaščito prednje strani. Kar mi manjka so samo sonde, imate kakšen predlog kaj naj kupim? Priključek je BNC.

Uporabljal ga bom predvsem za testiranje audio/hifi elektronike.
To je moj prvi osciloskop in preden grem na nekaj dosti dražjega mislim da mi bo dobro služil in se bom z njim marsikaj naučil.

Hvala za pomoč! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za meritev pri tako nizkih frekvencah niti sonde ne rabiš, lahko uporabiš adapter BNC na pušo 4mm, oziroma BNC na 2x puša 4mm. Če uporabiš enojno pušo, boš za GND uporabil tisto kovinsko pušo 4mm ki se nahaja spredaj. Če kupiš sonde, bo za tvoja merjenja dobra vsaka najbolj osnovna, naj ima še delilnik 1:10 za merjenje višjih napetosti.

Imam Goldstar OS-9020G ki je nekoliko novejši in ima vgrajen še signal generator, kupil novega v HTE pred 27 ali 28 leti, zraven sem vzel še 2 original Goldstar sondi, ki ju imam seveda še danes. Osciloskop deluje brezhibno in zagotovo ostaja v delavnici upam za vedno, poleg tega imam še Siglent SDS 1102CML in enega malega baterijskega. Za nekatere meritve, npr audio, je analogni s klasičnim CRT zaslonom bolj uporaben.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 9:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot je že Vili napisal ... za predvideni namen bo čisto primeren BNC/4mm adapter za par eurov ... mogoče nekaj v smislu tegale pri Mepro:



Btw. ... pa ne išči kakega Flukeja (PM9082) ... bo verjetno dražji od osciloskopa. Whistle

Ali pa od kakega kitajca vzameš nekaj na to temo. Tule je pa tako, da so nekatere še celo uporabne, druge pa bolj ali manj za smeti. Odvisno na kaj naletiš ...

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s57rz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Mar 2010 14:03
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.61
Kraj: Dobrova

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 13, 2022 5:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko tudi v SLO - npr.:
https://www.bolha.com/osciloskopi/sonda-osciloskop-60mhz-10-1-oglas-1397099
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group