www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Električni pastir - Horizont HotShock A50 - VN transformator
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
milher
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 06 Jan 2020 22:22
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.06
Kraj: bač

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 13, 2022 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uff, hvala ja sem zdaj komaj videl je čisto isto vezje in pastir.... bom menjal še to za zihr, če prav razumem je to ta:
https://www.ic-elect.si/opto-moc3063sr2-m-smd-600v-zerocross-triac-out.html

Sedaj čakam sam še na odgovor od uradnega zastopnika za feritni trafo Smile

_________________
lp,Miha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 14, 2022 11:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po mojem ga lahko kar pokličeš, ker se boš načakal še pa še. Pa še takrat ga boš moral na kolenih prosit, da ti proda tist trafo.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2022 7:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

brezimenko je napisal/a:

Mi lahko zaupaš kako ti je sploh ratalo kaj dobiti od naših šalabajzerjev? Sem jih kontaktiral na mail z tovarniško prepisano številko iz kosa, ki me je zanimal. Tema. Sem jih klical in jim povedal kaj rabim, se je "majstor" nekaj zgovarjal ja da neve na kateri polici iskat in da naj mu cel pastir pošljem na servis. "Kos mi prosim pošlji katerega številko sem ti povedal."


Preko maila se sploh ne odzivajo, ne v Sloveniji ne v Nemčiji. Potem sem jih poklical (041 689 980) in so rekli, da visokonapetosti izhodni transformator sploh ne bo problem dobit. Trafo je celo cenovno dostopen - cca 25€.

Se mi pa zdi, da vseh "malenkosti" ne bodo imeli na zalogi. Tale feritni trafo je že ena taka stvar in je vprašanje, če to sploh prodajajo posamezno. Verjetno se tudi na servisu ne ubadajo z zamenjavo posmeznih sklopov, ampak zamenjajo (kadar je okvarjeno), verjetno, kar celo elektroniko.

Feritni trafo je sestavljen iz dveh delov feritnega jedra. Lahko ga razdrš in odvieš stopljeno žičko. Prešteješ ovoje in ga na novo naviješ, tako kot je bil navit.

milher je napisal/a:
... nevem ali mislite da je še kaj drugega šlo? ........


Zakaj, misliš, da stopilo feritni transformator? Nek razlog je gotovo moral biti. Verjetno je prebil (naredil kratek stik) tranzistor, ki fura feritni trafo in je na navitje trafota prišlo stalih 12V in je pregrelo navitje. Pa verjetno je crknil še kakšen element zraven.

Sporoči kako boš rešil.....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group