www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zmanjšanje svetilnosti H7 žarnic
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mtl
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2011 18:43
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.23
Kraj: Vetrovno mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2022 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

101 je bilo maksimum, sicer se je gibalo nekje med 90 in 100.
Bodo pa itak diode privijačene na aluminijast nosilec, ki bi moral poskrbeti za dodatno odvajanja toplote. Bom potestiral, ko izdelam nosilec.
Je pa res, da so bile sedaj dokaj nizke temperature, bom moral preizkusit tudi v toplejšem obdobju. Ker je odvajanje toplote vsekakor drugačno pri 5ih stopinjah ali pa 35ih...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 180
Aktiv.: 3.24
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2022 7:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

greatze zmontiraj na aluminjasto hladilno rebro, pa ne bo problemov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtl
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2011 18:43
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.23
Kraj: Vetrovno mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2022 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končno sem dobil vse dele in našel čas, da sem spravil vse skupaj. Vendar verjetno tega ne bom montiral v avto.
Kljub temu, da bo vse naokrog le aluminij, mi teh 110 stopinj direkt na gretzu ni ravno ok.
Gretze sem namontiral na alu hladilno rebro (vmes je tudi temperaturna pasta) in kljub temu je po 10-ih minutah temperatura na gretzu narastla na 110 stopinj. Pri konektorjih je bila cca. 75 stopinj, hladilno rebro pa cca. 45 stopinj. Celotna zadeva bi bila sicer fiksno montirana na alu nosilec armaturne plošče, tako da bi tudi ta odvzel del temperature, ampak vseeno.
Poleg tega je lokacija vgradnje relativno zaprta in bi temperatura še dodatno narastla. Testiral sem namreč zunaj, tako da se je temperatura lahko razpršila.
Je normalno, da se gretz toliko segreje?



Temperature (Medium).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  206.11 KB
 Pogledana:  6 krat

Temperature (Medium).jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2022 11:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole, kot imas, je normalno ... Wink
Izracunaj izgube in moc, ki jo moras odvajati. Lahko pa v vsakem graetzu koristis samo 1 diodo (ne dveh), pa bo gretja pol manj.

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtl
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2011 18:43
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.23
Kraj: Vetrovno mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2022 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako je pa kaj z DC DC pretvorniki? Kolikor sem gledal se dobijo iz 12 na 9v 10A, kar bi bilo dovolj po moči. Glede na to, da so te zadeve v plastičnem ohišju, predvidevam, da se ne grejejo niti približno toliko.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2022 2:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Luč je v prometu kritični element in tlačiti vmes kitajski DCDC je IMHO precej slaba ideja ...

Lp, G

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.88
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2022 2:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi šel raje z PWM.... Sigurno je precej manj toplotnih izgub.
Tudi nekateri drugi so počeli nekaj podobnega: Link 1
Bolj ali manj uspešno: Link 2

LP

_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmelektronika
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Okt 2019 18:59
Prispevkov: 180
Aktiv.: 3.24
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2022 2:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rešitev je pwm z mosfetom v plusu. Gretja praktično ni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtl
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2011 18:43
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.23
Kraj: Vetrovno mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2022 3:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno bom zaenkrat kar vezal vse skupaj brez dodatkov vmes, tako da bo pač 100% svetilnost...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtl
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2011 18:43
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.23
Kraj: Vetrovno mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še eno kratko vprašanje.
Zadevo sem zaenkrat zvezal brez nižanja napetosti, mi pa sedaj zaradi načina preklopa stikala pri stikalu v položaju parkirnih luči svetijo tudi kratke luči (povratni tok). Namreč za funkcijo dnevnih luči sem zraven kratkih luči vezal tudi parkirne, da je avtomobil tudi zadaj osvetljen.
Kolikor sem prebrskal, bi lahko z ''ideal diode'' to zadevo rešil, saj bi le ta preprečila povratni tok in če prav razumem, ker ne znižuje napetosti, ne bi smelo priti do nobenega pregrevanja.
Kakšen link za ustrezno zadevo?
Ali je še kakšna druga altnerativa (razen, da odklopim parkirne luči Smile)? Torej cilj je zgolj to, da v eno smer prevaja tok, v drugo ga pa blokira. Če je le možno brez pregrevanja, itd.

PS: V motornem prostoru sem našel velik, zračen prostor za montažo gretzov, tako da bom malo potestiral, če bi zadevo vseeno zmontiral. Moram preverit za možnost vleke kabla skozi požarno steno.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1139
Aktiv.: 5.57
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Novejši Audiji imajo možnost vklopa zadnjih luči skupaj z dnevnimi.
Žal nisi podal modela in letnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtl
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2011 18:43
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.23
Kraj: Vetrovno mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 1:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem na začetku že Wink. A2. Nima te možnosti programsko urediti, je še kar lepo HW zadeva Wink.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtl
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2011 18:43
Prispevkov: 35
Aktiv.: 0.23
Kraj: Vetrovno mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 15, 2022 1:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kratek zaključek zgodbe. Smile
Sem vezal kar brez nižanja napetosti in samo na kratke luči.
Škoda tveganja požara Wink.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 76 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group